HOROSKOP

Horoskopi për datën 12 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 shtator nga Russell Grant

Dashi

Fokusohuni në atë që po bëni dhe atë që instinktivisht ndjeni se është e drejtë. Lërini njerëzit e tjerë të ofrojnë këshilla nëse kjo është ajo që ata duan të bëjnë dhe nëse kjo i bën të ndihen mirë. Disa nuk do ta kuptojnë se ju e dini se çfarë po bëni.

Demi

Disa vendime të rëndësishme janë në qendër të vëmendjes. Ju mund të prisni të merrni ndihmë, këshilla dhe mbështetje të dobishme. Po mendoni të vazhdoni me diçka krejtësisht të re dhe duhet të përgatiteni për atë që mund të jetë përpara. A jeni gati për këtë?

Binjakët

Dyshimet dhe pasiguritë e fundit nuk duhet të jenë veçse një kujtim tani. Ju madje mund ta gjeni veten duke pyetur veten se përse ishit kaq të shqetësuar për disa çështje kur gjithçka ka dalë mirë dhe shumë më mirë nga sa mund ta kishit parashikuar ndonjëherë.

Gaforrja

Nuk duhet të kalojë shumë kohë për t'i bërë të tjerët të kuptojnë se idetë tuaja për të sjellë përmirësime në shtëpinë ose vendin tuaj të punës nuk janë vetëm të zgjuara, por edhe realiste. Do t`ia vlejë të bëni një përpjekje shtesë për të arritur këto synime.

Luani

Fitimi financiar është i mundur. Kjo mund të vijë përmes një bonusi ose çmimi si vlerësim për punën tuaj të palodhur. Megjithatë, kur bëhet fjalë për paratë, përpiquni të mendoni si fillim. Ky fitim i vogël ose bonus mund t'ju shkaktojë dëshirën për të dalë nëpër dyqane, por para se ta bëni këtë, merrni parasysh kërkesat që mund të sjellë e ardhmja.

Virgjëresha

Ndjeni se dikush afër jush mendon se ju keni ngecur prej kohësh në të njëjtën rrugë. Ata mund të duhet të mendojnë përsëri kur të shohin se çfarë jeni duke bërë tani. Jeni gati të bëni një lëvizje të guximshme dhe të kaloni barrierat që ju kanë penguar.

Peshorja

Nisni me punë që mund t`ju duhet të qëndroni në prapaskenë. Çdo fushë që ka nevojë për hetim, hulumtim ose restaurim do të jetë e mirë për ju. Pavarësisht nëse duhet të shkruani një punim të hulumtuar me kujdes ose jeni duke studiuar për provime, kjo është ajo në të cilën do të dëshironi të përqendroheni tani.

Akrepi

Familja dhe miqtë e vlerësojnë gjithë ndihmën që u keni dhënë kohët e fundit. Ata po kërkojnë mënyra për të shprehur mirënjohjen e tyre. Një ftesë për një event joshës do të jetë vetëm një nga surprizat e këndshme që ka gjasa të merrni sot.

Shigjetari

Keni aftësi që ju bëjnë të njohur dhe të kërkuar. Të tjerët i admirojnë aftësitë tuaja. Ofertat dhe mundësitë po vijnë tani. Ky është shansi juaj për të zgjeruar përvojën e jetës, qoftë përmes studimit dhe udhëtimit, ose duke u përballur me sfidat.

Bricjapi

Jeni tepër kritik ndaj vetes, mikut tuaj më të mirë ose dikujt me të cilin punoni. Kjo po ju bën nervoz dhe po i vë njerëzit e tjerë në mbrojtje. Ju dëshironi t'i bëni gjërat siç duhet dhe kjo është për një arsye të mirë, por të gjithë të tjerët po bëjnë maksimumin, kështu që në vend që të ankoheni, bëni komplimente.

Ujori

Nëse jeni në lëvizje, vonesat e udhëtimit ka të ngjarë t'ju zhgënjejnë. Jini të gatshëm të bëni një rrugë të tërthortë. Ka gjëra më të këqija që mund të ndodhin sesa të vonohesh për një takim. Kontaktoni ata që ju presin dhe ata do ta kuptojnë.

Peshqit

Marrëdhëniet e ngushta, qofshin ato platonike, romantike apo të biznesit mund të pësojnë një ndryshim. Humbja e vetes në ëndrrat dhe fantazitë mund t'ju bëjë të lumtur, por do të jetë e nevojshme të keni një qasje logjike dhe realiste ndaj çështjeve që po shfaqen sot.