HOROSKOP

Horoskopi për datën 12 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Një zinxhir ngjarjesh do të sjellin ndryshime dhe përmbysje të papritura. Dikush ka ngatërruar kufijtë, duke shfrytëzuar miqësinë dhe duke ju kërkuar kohë, energji dhe para që nuk mund t`i përballoni. Ju nuk mund të vazhdoni të financoni dëshirat e një personi tjetër. Është koha të insistoni që ata të fillojnë të mbështeten në këmbët e tyre.

Demi

Ju duhet të dëgjoni zërin tuaj dhe të pranoni që një ekip po ju ndjek. Jeni lodhur duke qëndruar në prapavijë, ndërkohë që dikush tjetër merr meritat për punën tuaj. Keni arritur një pikë ku, nuk jeni të kënaqur duke qëndruar më pas skene.

Binjakët

Një partner ose i afërm do të ekspozojë problemet që ka kaluar. Kjo nuk ka qenë e lehtë për ta dhe do ta kuptoni që kanë mbajtur disa gjëra për vete për një kohë shumë të gjatë. Do të ndjeni keqardhje më shumë sesa ta kritikoni. Ju doni ta ndihmoni atë.

Gaforrja

Keni aq shumë gjëra për të bërë sa po ndiheni xheloz që të tjerët po kalojnë një kohë më të mirë se ju. Kolegët tuaj kanë kohë për gjithçka, ndërsa ju po e shtyni veten për të kryer gjithë detyrat që keni. Puna e tepërt po dëmton shëndetin tuaj. Delegoni disa përgjegjësi dhe jepini trupit tuaj pushimin që i nevojitet.

Luani

Nuk mund ta kaloni jetën tuaj duke mbështetur familjen dhe miqtë sa herë që ata kanë nevojë për ju. Kohët e fundit disa njerëz kanë filluar të mbështeten tek ju për gëzimin që u ofroni dhe fjalët tuaja të mençura. Duhet t`i inkurajoni të bëhen më aktivë.

Virgjëresha

Është koha të dilni nga monotonia dhe të ndiqni udhëzime të reja. Sapo të vendosni një qëllim afatgjatë, do të jepni shpirtin për ta përmbushur këtë ambicie. Jeni lodhur duke bërë të njëjtën gjë çdo ditë.

Peshorja

Dikush që ju njeh do t'ju bëjë një propozim interesant. Kjo ofertë do t'ju befasojë. Ju mund të pyesni veten pse ju kanë zgjedhur juve dhe çfarë përfshin në të vërtetë nëse i pranoni sugjerimin e tyre. Ju jeni të intriguar, por keni edhe dyshimet tuaja. Bëni pyetje para se të vendosni se çfarë të bëni.

Akrepi

Suksesi juaj në zgjidhjen e një problemi të vështirë do të varet nga qasja që mbani. Nëse dëgjoni mendimet e të gjithëve, ka të ngjarë që të hutoheni. Nëse bëni një hap mbrapa, jo vetëm që do të jeni në gjendje të dëgjoni veten, por mund të ndodhë që të gjeni përgjigjen tuaj.

Shigjetari

Thuajini “jo” një shoku ose fqinji që ka shumë kërkesa për kohën dhe energjinë tuaj. Ata e kanë zakon të presin që ju të bëni gjithçka për ta sa herë që e kërkojnë këtë. Ju mund t`i keni ndihmuar ndërsa ishin në vetizolim ose të sëmurë, por tani ata janë krejtësisht të aftë të kujdesen vetë për veten.

Bricjapi

Jeni lodhur nga një mik apo partner që ju tregon se çfarë duhet të bëni për të ndërmarrë një veprim. Të gjithë flasin dhe nuk do të arrini askund duke pritur që gjërat të ndodhin. Disa njerëz mund të jenë duke pritur që ju t'i ktheni idetë e tyre në realitet. Sido që të jetë, nuk mund t'i merrni më seriozisht planet e tyre.

Ujori

Ndiheni i frymëzuar për të marrë përgjegjësitë e jetës tuaj. Kjo do të kërkojë një diskutim të sinqertë kur ajo që dëshironi nuk mund të jetë ajo që do partneri ose një anëtar tjetër i familjes. Jeni gati t'i jepni fund angazhimeve që keni marrë. Qëndroni me këmbë në tokë.

Peshqit

Po ndiheni pak të humbur dhe kjo sepse nuk keni në mendje një qëllim afatgjatë. Jeta ka qenë e vështirë, por ju mund ta merrni kontrollin duke vendosur një qëllim dhe duke punuar drejt tij. Dorëzimi nuk ka të ngjarë të ndihmojë perspektivën tënde. Vendosni se ku po shkoni dhe çfarë hapash duhet të ndërmerrni për të arritur atje.