HOROSKOP

Horoskopi për datën 12 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 prill nga Russell Grant

Dashi

Dikush dëshiron të marrë përsipër një projekt që e kishit filluar ju. Qëndroni në rrugën e zgjedhur, pavarësisht nga pengesat që mund të hasni. Ju mund t'i kaloni këto dhe të qëndroni në sediljen e drejtimit. Kujtojini vetes pikat tuaja të forta. Kjo do t'ju mbajë të fortë në bindjet tuaja.

Demi

Mund të duket sikur nuk keni zgjidhje tjetër veçse të vazhdoni me gjërat që të tjerët presin nga ju. Një koleg i vjetër po e merr si të mirëqenë natyrën tuaj të palodhur. Një i afërm i moshuar po kërkon shumë prej jush pa i kuptuar sakrificat që po bëni për ta ndihmuar. Lërini të tjerët të dinë se kjo situatë nuk mund të vazhdojë më.

Binjakët

Nëse ndiheni të vetmuar, mendoni të bashkoheni në një grup ku mund të takoni njerëz me të njëjtin mendim. Përfshihuni në një sipërmarrje komunitare. Vizitoni një të afërm që po qëndron mbyllur në shtëpi. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të kryer disa detyra.

Gaforrja

Nuk ka rëndësi se sa bindës mund të jetë një partner apo mik, ju nuk do të pranoni asnjë ide, skemë apo ëndërr të çmendur. Do të duhen vetëm disa fjalë të zgjedhura mirë për t'i ndalur shpejt përpjekjet e tyre për t'ju përfshirë në planet e tyre të rrezikshme.

Luani

Duhet të gjeni një motiv të kënaqshëm për të gjithë energjinë tuaj mendore dhe fizike. Mos u habitni nëse filloni të ndiheni të paduruar me njerëz që duken qëllimisht të ngadaltë dhe tepër të kujdesshëm. Ata nuk do ta kuptojnë zhgënjimin tuaj. Marrëdhëniet tuaja me një koleg ose të afërm më të vjetër do të kërkojnë shumë durim.

Virgjëresha

Kur bëhet fjalë për çështje me peshë si taksat, punët bankare, sigurimet dhe financat e përbashkëta të çdo lloji, nevojitet një qasje e kujdesshme dhe e organizuar. Njerëzit duhet të dinë që ju po i merrni këto seriozisht.

Peshorja

Duhet të jeni të vetëdijshëm për rreziqet e përfshira përpara se të angazhoheni për diçka të natyrës afatgjatë. Jini të kujdesshëm kur negocioni marrëveshje dhe kontrata me njerëz që vështirë se i njihni. A mund t'u besohet atyre për të përmbushur premtimet e tyre?

Akrepi

Dikush që ju ka bërë të ndiheni të sikletshëm dhe të pakëndshëm në të kaluarën do të tregojë një fytyrë më miqësore tani. Jini të durueshëm dhe së shpejti ata do t'ju japin të gjitha përgjigjet.

Shigjetari

Flisni me një ekspert financiar nëse keni nevojë për ndihmë për situatën tuaj të parave. Nëse ju duket sikur jeni duke u mbytur në borxhe, përcaktoni saktësisht se çfarë keni borxh. Konsolidimi i faturave do t'ju bëjë të ndiheni më të kontrolluar dhe sikur më në fund po filloni të dilni nga ngërçi ekonomik në të cilin keni gjetur veten.

Bricjapi

Një situatë duhet të ndryshojë. Ju keni shmangur të qenit të sinqertë me veten për mënyrën se si ndiheni. Po përpiqeni të pretendoni se ndiheni mirë për një marrëdhënie ose rrethana kur në fakt nuk është kështu. Më në fund po përballeni me gjëra që janë fshehur nga vetëdija juaj.

Ujori

Do t'ju kërkohet të merrni përsipër një punë ose detyrë që nuk e keni bërë kurrë më parë. Në fillim mund të mendoni se kjo është përtej aftësive tuaja. Duke vepruar kështu, do të filloni të kuptoni se gjithçka që nevojitet kur përballeni me një sfidë është që ju të qëndroni të qetë dhe të ftohtë.

Peshqit

Një mik apo i afërm do t'ju ofrojë një favor financiar. Ata po e bëjnë këtë nga mirësia e zemrës së tyre. Ata kujdesen dhe duan t'ju bëjnë të lumtur. Nëse po ju japin hua për të blerë diçka që ju nevojitet ose për të marrë pjesën tuaj të pushimeve në grup, do t'i shqetësonte nëse do të refuzonit ofertën e tyre.