HOROSKOP

Horoskopi për datën 13 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 13 janar nga Russell Grant

Dashi

Çdo ngjarje për mbledhjen e fondeve ku ju jeni pjesë do të jetë më e suksesshme nga sa mund ta kishit imagjinuar ndonjëherë. Puna e vështirë, e kombinuar me një përpjekje ekipi do t'ia ketë vlejtur shumë. Ju mund të bashkoni forcat me dikë që vështirë se e njihni dhe do të punoni aq mirë së bashku sa do të jeni të lumtur ta përsërisni këtë përvojë në të ardhmen.

Demi

Nëse jeni i papunë dhe vini re një vend të lirë pune që ju tërheq, mos hezitoni të aplikoni për të. Ndiqni instinktet tuaja dhe bëni atë që mendoni se është e duhura për ju, pavarësisht se çfarë kundërshtimesh mund të bëjnë njerëzit e tjerë gjatë rrugës. Nëse tashmë keni një punë, përfshirja në një përpjekje ekipi do t'ju sjellë më afër kolegëve tuaj.

Binjakët

Mund të ketë disa grindje se kush paguan për çfarë në një situatë grupi. Kjo duhet të zgjidhet sa më shpejt të jetë e mundur. Ju nuk dëshironi të jeni ai që duhet të paguani për gjithçka. Aktivitetet shoqërore dhe ngjarjet në komunitet do të shkaktojnë një problem të madh në financat tuaja.

Gaforrja

Nëse shqetësimet e parave po ju mbajnë zgjuar natën, duhet të gjeni një mënyrë për të kontrolluar jetën tuaj në vend që t`i lini rrethanat t'ju kontrollojnë. Pavarësisht nëse është një çështje ligjore, prone ose financiare për të cilën keni nevojë për ndihmë, konsultohuni me një këshilltar financiar ose ndiqni këshilla profesionale. Është e rëndësishme të veproni, në vend që të kaloni orë të tëra duke u shqetësuar.

Luani

Një ose dy ngjarje të papritura do t'ju nxjerrin jashtë ekuilibrit, por jo për shumë kohë. Do të përballeni jashtëzakonisht mirë dhe kjo do të forcojë vendosmërinë tuaj për të përmirësuar stilin e jetës, marrëdhëniet dhe mjedisin tuaj. Komentet negative të një të afërmi më të vjetër nuk do t'ju ndalojnë të kërkoni mënyra të reja për ta bërë jetën tuaj më të kënaqshme.

Virgjëresha

Nuk ka kuptim të rrini duarkryq dhe të luteni për një mrekulli, nëse ka diçka që dëshironi vërtet. Është koha për të bërë përpjekje për të realizuar ëndrrat tuaja. Me një planifikim të kujdesshëm dhe mendim pozitiv mund të bëni një ndryshim të madh në jetën tuaj. Hidhni hapin e parë drejt shndërrimit të një ëndrre në realitet.

Peshorja

Çështjet e punës janë të prirura të kenë probleme. Defektet teknike, vonesat e transportit dhe mesazhet e ngatërruara do të vonojnë përparimin. Sado zhgënjyese të jetë kjo, nuk jeni i vetmi që keni probleme dhe kolegët do të jenë të lumtur t`ju ndihmojnë.

Akrepi

Keni një shans për të bërë një ndryshim në punë, por në një fushë në të cilën nuk keni pasur përvojë më parë. Mos lejoni që kjo t'ju ndalojë të ecni përpara me këtë ide. Merrni trajnimin ose kualifikimet që ju nevojiten për të kaluar në një fushë të re. Kontaktoni me njerëz që mund t'ju ndihmojnë të shkoni në rrugën e duhur. Do të duhet kohë, por është mirë të planifikoni përpara.

Shigjetari

Ndonjëherë e keni të vështirë të diskutoni me zë të lartë ndjenjat tuaja. Emocionet e bëjnë të vështirë për ju të shprehni atë që po ndërtohet brenda jush. Pse të mos i hidhni ndjenjat tuaja në letër, apo t`i bëni këngë. Edhe nëse nuk i ndani kurrë me dikë ato që keni shkruar, do t`ju bëjë mirë të çliroheni.

Bricjapi

Njohuritë dhe përvoja e fituar nëpërmjet një përpjekjeje vullnetare ose një kursi të ri studimi do t'ju hapë dyert. Në fillim mund të mos e shihni vlerën praktike të përpjekjeve tuaja aktuale, por ato do të jenë të dobishme në të ardhmen, si dhe do të duken shumë mirë në CV-në tuaj.

Ujori

Dikush me të cilin punoni do të përpiqet t'ju bindë të merrni përsipër disa nga përgjegjësitë e tij. Në fillim ata do ta kërkojnë këtë si një nder, por shumë shpejt do ta marrin si të mirëqenë që ju të vazhdoni me këto detyra. Për çfarë paguhen nëse nuk po e bëjnë punën?

Peshqit

Një shpërthim i fundit ju ka bërë të kuptoni se sa brenda vetes i keni mbajtur ndjenjat, madje edhe nga vetja. Ju nuk mund ta bëni më këtë. Kaloni pak kohë vetëm, duke menduar se çfarë do të thotë e gjithë kjo për ju. Nëse jeni të pakënaqur, ose të mërzitur për ndonjë gjë, është koha të merreni që tani me këtë.