HOROSKOP

Horoskopi për datën 12 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 janar nga Russell Grant

Dashi

Pavarësisht se shumica e punëve me të cilat po merreni, ecin mirë, ajo që nuk është aq e këndshme është shoqëria e dikujt. Një mik ose koleg do të ketë vazhdimisht ankesa në lidhje me paratë ose një marrëdhënie të kaluar. Ju do të preferoni t'i lini gjërat pas krahëve dhe në këtë mbrëmje do të kërkoni një shoqëri më të këndshme.

Demi

Nuk mund të heshtni më për një situatë të mërzitshme. Ju tashmë e keni gjetur burimin e problemit. Dikush po përfiton nga një atmosferë e papajtueshme për përfitimin e tij dhe nuk do të ndalet derisa ta arrijë. Përballuni me këtë telash. Është koha për të thënë të vërtetën tuaj.

Binjakët

Bisedat do bëhen interesante, por kjo nuk duhet t'ju bëjë të shkujdesur për atë që u tregoni të tjerëve. Ju nuk dëshironi t'i thoni një sekret dikujt që pëlqen të bëjë thashetheme. Punët tuaja personale do të përhapen në të gjithë lagjen, por kjo mund të shmanget duke mbajtur disa gjë për veten tuaj.

Gaforrja

Duhet të largoheni nga emocionet e vështira. Tensioni është rritur dhe ju mund të mos e keni kuptuar se si jeni ndier vërtet. Një shpërthim emocional do ju befasojë. Flisni për atë që po kaloni me dikë që mund t'i besoni. Ju nuk mund t'i mbani më të fshehura ndjenjat tuaja.

Luani

Po mendoni të aplikoni për një ngritje në detyrë ose një punë më të paguar. Kjo mund të nënkuptojë të shkelni gishtat ndërsa ngjitni shkallët e suksesit dhe do të ndiheni paksa në faj për këtë. Një rival do të bënte të njëjtën gjë nëse do të ishte në pozicionin tuaj. Diskutimet në familje rreth asaj që mund të presë do t'ju ndihmojnë të përgatiteni për ndryshimet e mundshme që do të vijnë.

Virgjëresha

Një ndryshim i pamjes do t'ju ofrojë një shans për t'u çlodhur dhe për ta konsideruar jetën tuaj në përgjithësi, nga një këndvështrim tjetër. Jeni duke menduar se çfarë mund të bëni për të përmirësuar shëndetin dhe mirëqenien tuaj. Mundësia e një pushimi ose për të vizituar miqtë që jetojnë në një vend tjerër do të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet për t'i parë gjërat nga larg.

Peshorja

Puna nga shtëpia do t'ju përshtatet mirë nëse keni shpresuar të keni një ekuilibër më të mirë të jetës personale dhe punës. Përveç kësaj, nuk do të keni askënd që të shikojë dhe kërkojë aq shumë prej jush sa të mos keni kohë për gjërat tuaja. Ju do ta mirëprisni mundësinë për të marrë pjesë në punët që i keni lënë pas dore kohët e fundit dhe nuk do t'ju shqetësojë sa vështirësi ka.

Akrepi

Qëndroni të qetë dhe të sjellshëm edhe përballë disa ofendimeve qesharake. Flisni me heshtjen tuaj. Do të ndjeni një lehtësim të jashtëzakonshëm që keni thënë pjesën tuaj, në mënyrën tuaj.

Shigjetari

Jeni gati për diçka të re. Asnjëherë nuk e keni pasur të lehtë të qëndroni në të njëjtin vend për një kohë të gjatë. Tani është koha për t`u përfshirë në gjëra të reja, për ta bërë jetën më interesante. Kështu do t'i përmbushni të gjitha detyrimet nga e kaluara, dhe nuk ka mbetur asgjë që mund t'ju pengojë.

Bricjapi

Idetë absurde të një miku ose kolegu mund t’ju fusin në telashe nëse nuk tregoheni të kujdesshëm. Bindini njerëzit të marrin në konsideratë kuptimin e ideve të tyre përpara se të veprojnë sipas tyre. Ajo që dikush e konsideron një shaka të padëmshme mund t'u shkaktojë njerëzve të tjerë shqetësim ose bezdi.

Ujori

Do t'ju mbetet juve të hidhni hapin e parë për zgjidhjen e një çështjeje familjare. Mund të jetë befasi që puna në prapaskenë t'ju japë një perspektivë të vlefshme për një dinamikë në shtëpi. Thjesht ndryshimi i qasjes ndaj një të afërmi kokëfortë do të sjellë rezultate në çështjet për të cilat nuk keni rënë dakord në të kaluarën.

Peshqit

Mos iu shmangni konkurrencës. Në vend të kësaj, shfrytëzojeni këtë mundësi për të zhvilluar tiparet dhe aftësitë që ju mungojnë. Mund të duket sikur një rival është më i talentuar dhe ka më shumë gjasa të ketë sukses se ju, por kjo ndodh vetëm sepse po i qaseni kësaj në një mënyrë kaq negative. Kini më shumë besim tek vetja tuaj.