HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 qershor nga Russell Grant

Dashi

Dikush do t'ju akuzojë se jeni jashtëzakonisht kokëfortë. Ju në përgjithësi përpiqeni të jeni fleksibël, por ka një temë që njerëzit duan ta diskutojnë që juve ju shqetëson. Nuk jeni gati të jepni një mendim për një çështje për të cilën nuk jeni të sigurt. Ju duhet më shumë kohë për ta menduar.

Demi

Ju pyesni veten se sa mund t'i besoni dikujt që papritmas vendos të bëjë disa ndryshime. Ju mendoni se ata duhet t'ju kishin paralajmëruar paraprakisht. Mund të keni pak zgjidhje përveçse të shkoni së bashku me marrëveshjet e reja që janë vendosur nga shefi juaj ose një person në pushtet.

Binjakët

Nëse dikush i afërt dëshiron t'i shtojë erëza jetës, nuk do të keni asnjë kundërshtim. Po bëhet e qartë se një i dashur është i mërzitur dhe i shqetësuar. Ju kurrë nuk keni qenë i apasionuar pas rutinës dhe nuk do t'ju shqetësojë të merrni parasysh disa nga sugjerimet e pazakonta që ata po bëjnë për t'u argëtuar.

Gaforrja

Nuk jeni ende gati të përballeni me një situatë të vështirë. Ju keni injoruar qëllimisht atë që po ndodh dhe hezitoni të hapni sytë sepse e dini se nuk do t'ju pëlqejë ajo që shihni. Shumë shpejt nuk do të jetë më e mundur të fshihesh.

Luani

Nuk mund të kuptoni më se çfarë është e vërtetë, ju janë dhënë shumë rrëfime të ndryshme për të njëjtën situatë. Ju keni besuar shumë në atë që dikur ishte një institucion profesional dhe i besueshëm. Po bëhet shumë e dukshme se disa njerëz brenda kësaj organizate janë të pandershëm dhe jo të besueshëm.

Virgjëresha

Jo të gjithë janë aq të kujdesshëm, ndihmues apo aq të ndërgjegjshëm sa ju. Ju e kuptoni këtë, por ajo që ju shqetëson më shumë është se si një mik ka mbajtur qëllimisht diçka të rëndësishme fshehur nga ju. Nëse do t'ju ishte dhënë më herët ky informacion i rëndësishëm, do të kishit bërë disa zgjedhje shumë të ndryshme.

Peshorja

Do të preferonit t'ia lini një çështje financiare apo karriere në dorën e dikujt tjetër, por ata nuk do t'ju respektojnë për këtë. Përveç kësaj, nëse shpresoni se ata do të marrin vendime me të cilat do të pajtoheni, kjo nuk do të jetë domosdoshmërisht kështu.

Akrepi

Jeni aq shumë të kërkuar saqë rregullisht do të dëshironit të jeni në dy vende në të njëjtën kohë. Të paktën ju do të dërgoni shpejt dhe me efikasitet mendimet, idetë dhe sugjerimet që njerëzit e tjerë po kërkojnë me mesazhe ose email. Kjo do t'ju lërë pak kohë të lirë më vonë gjatë ditës.

Shigjetari

Lajmet inkurajuese për një projekt në grup duhet t'ju japin shumë arsye për të qenë krenarë. Ju keni luajtur një rol të vlefshëm në fillimin e kësaj sipërmarrjeje dhe aftësitë tuaja drejtuese janë për t'u admiruar. Një ngjarje festive në mbrëmje do të duket si një ëndërr.

Bricjapi

Njerëzit që bëjnë sugjerime se si mund të përmirësoni punën ose idetë tuaja nuk po përpiqen t'ju bëjnë të dyshoni për veten tuaj. Para se të reagoni, mendoni se çfarë kanë për të thënë. Ju mund të kuptoni se ata në të vërtetë po përpiqen të ndihmojnë, jo të pengojnë përparimin tuaj.

Ujori

Një ofertë që prisnit t'i bëhej dikujt tjetër do të jetë për ju. Fitimi juaj do të jetë humbja e dikujt tjetër. Kjo është diçka për t'u festuar. Mos lejoni që ndjenjat e fajit t'ju pushtojnë. Ju e fituat këtë me meritë.

Peshqit

Mbështetja e dashur e një miku apo të afërmi praktik do t'ju japë shtysën që mund t'ju duhet për të bërë disa ndryshime të nevojshme. Kjo është pikërisht ajo që ju nevojitet për të lehtësuar modelet e të menduarit që ju kanë lënë mbrapa në të kaluarën. Në vend që të pyesni veten, po sikur?', ju jeni gati të pranoni një ofertë emocionuese.