HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Do ta pranoni me vonesë se keni qenë paksa të paarsyeshëm, duke pritur më të keqen në disa situata. Një partner ose mik i ngushtë ka duruar dyshimet dhe sjelljen tuaj mbrojtëse. Pse të mos ju sugjerojmë të bëni diçka emocionuese në fundjavë? Bëni një përpjekje për të riparuar dëmet e shkaktuara më herët në marrëdhënien tuaj.

Demi

Ndërrimi i roleve mund t'ju japë juve dhe partnerit një vlerësim më të madh për aftësitë dhe kontributin e njëri-tjetrit në një përpjekje të përbashkët. Nëse duket se nuk po arrini askund në përpjekjet tuaja për të përfunduar një detyrë të rëndësishme, mund t'i qaseni në mënyrën e gabuar. Eksperimentoni me metoda të ndryshme.

Binjakët

Nuk po arrini askund me një mik apo partner kokëfortë. Pikëpamjet tuaja për disa çështje ndryshojnë shumë. Pavarësisht se sa shumë përpiqeni, nuk mund t'i bëni ata ta shohin atë me sytë tuaj. Provoni ta ktheni procesin dhe injorojini plotësisht. Jeni përpjekur shumë për të shprehur këndvështrimin tuaj?

Gaforrja

Asgjë nuk qëndron përgjithmonë. Marrëveshjet që nuk janë ndryshuar me vite kanë filluar t'ju mërzitin. Ju dëshironi më shumë nga një marrëdhënie ose situate, sesa po merrni aktualisht. Do të varet nga ju që të ndërmerrni hapa për ta ndryshuar këtë dhe për të dalë nga kjo rrëmujë.

Luani

Një person i dashur ka shumë nevojë që ju të bëni diçka për të. Ky do të jetë një shqetësim, por ju e kuptoni se ata nuk e ekzagjerojnë kur thonë se nuk mund ta bëjnë këtë vetë dhe kanë nevojë për ndihmën tuaj. Dashuria e vërtetë do të thotë të japësh bujarisht pa llogaritur koston dhe nuk ka njeri më bujar në shpirt se ti.

Virgjëresha

Dikush i afërt po ankohet sepse jeni shumë i kujdesshëm, shumë i sjellshëm dhe shumë i vëmendshëm. Jeni të shqetësuar për shëndetin e tyre ose për mënyrën se si po përballen me një situatë të vështirë. Meqë ata nuk e vlerësojnë interesimin tuaj, përpiquni të qëndroni indiferentë. Mungesa e shqetësimit tuaj do t'i bëjë ata të kuptojnë papritur se sa shumë varen nga ju.

Peshorja

Disa lajme interesante për paratë do të rrisin financat tuaja të përbashkëta. Fati i mirë i partnerit do t'ju sjellë dobi. Sigurohuni që të dy jeni dakord për mënyrën se si i shpenzoni paratë shtesë. Diskutoni një sërë mundësish, përpara se të bini dakord për zgjidhjen më të mirë. Zgjedhja përfundimtare mund të jetë në dorën e gjysmës suaj tjetër, por nuk ka problem.

Akrepi

Jeta sjell shpesh komplikime të vogla dhe të papritura. Do të dëshironi të kaloni kohë duke menduar se si mund t'ju shqetësojnë disa lajme të papritura. Ju jeni një person praktik dhe si i tillë do të gjeni një zgjidhje të arsyeshme. Jini të hapur për të diskutuar mundësi të ndryshme me ata që kanë rëndësi.

Shigjetari

Sekretet ndihen në ajër por ju do të ndiheni thjesht kuriozë pasi nuk jeni të përfshirë në mënyrë direkte në to. Ekziston dikush që mund t'i drejtoheni për të mësuar më shumë dhe për të zbuluar nëse disa dyshime që keni për sjelljen e një shoku ose kolegu janë të vërteta.

Bricjapi

Jeni duke pritur me padurim që një partner të marrë një vendim kur tashmë keni vendosur që jeni gati të angazhoheni për një marrëveshje të përbashkët. Përpjekja për t'i bërë presion që të japin një përgjigje mund të bëjë që t'i shtyni ata në drejtimin e gabuar. Një qasje më e lehtë do të funksiononte më mirë sesa lëshimi i ultimatumeve.

Ujori

Një rritje page ose bonus do të jetë rezultat i gatishmërisë suaj për të marrë përsipër punën që njerëzit e tjerë ngurrojnë ta bëjnë. Një shtëpi, ose një makinë e re do t'ju vijë së shpejti nëse jeni të kujdesshëm për financat. Injoroni tundimin për të blerë gjëra që s`ju duhen dhe rrisni kursimet tuaja.

Peshqit

Mundësia për t'u dhënë pas një lidhjeje sekrete ju mbush me emocione, por a keni menduar për pasojat e mundshme? Kënaqja me çdo lloj marrëveshjeje sekrete mund të nënkuptojë vetëm se dikush do të lëndohet përfundimisht. Rifutja e dikujt nga e kaluara përsëri në jetën tuaj mund të sjellë telashe për ju dhe miqtë tuaj më të ngushtë. Jeni ndarë për një arsye. Mos u riktheni!