HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 maj nga Russell Grant

Dashi

Ju po i merrni seriozisht përgjegjësitë tuaja dhe e ndjeni nevojën për t'u përqëndruar. Tani për tani jeni të fokusuar në karrierën tuaj dhe në çështje të tjera të rëndësishme. Po bëhen përpjekje për të bashkuar pjesët e një enigme së bashku dhe shumë shpejt diçka do të shfaqet.

Demi

Një çështje e vjetër do të rihapet në një bisedë, ju mendoni se gjithçka është diskutuar dhe kjo gjë nuk duhet të diskutohet më. Nëse dikush nuk pranon që ta bëjë këtë, largohuni. Përpjekjet tuaja të fundit për të bindur një mik që të bashkohet me ju në një sipërmarrje të ardhshme do të përfundojë sot kur të merrni përgjigjen për të cilën shpresonit.

Binjakët

Mbajini mendimet tuaja për punën për vete. Nëse doni të përparoni në punën tuaj, qëndroni të përqendruar dhe injoroni të gjitha shpërqendrimet përreth jush. Fikeni telefonin.

Gaforrja

Besojni intuitës tuaj. Një i ri do të hyjë në jetën tuaj. Pavarësisht nëse ata ju prezantohen nga një mik apo takoheni përmes punës, do të ndjeni se keni gjetur shoqen tuaj të shpirtit. Rrini larg çështjeve të rëndomta. Ju duhet diçka më sfiduese dhe emocionuese për të mbushur kohën tuaj.

Luani

Mos u habitni kur të gjeni veten duke konkurruar me diçka domethënëse për ju dhe duke e shijuar atë. Ju synoni të fitoni, dështimi nuk është një opsion. Për kënaqësinë tuaj, pa marrë parasysh se me kë jeni, çfarë po bëni ose ku jeni, gjithçka do të duket se shkon shumë mirë.

Virgjëresha

Jeni lodhur të pastroni rrëmujat e një shoku të shtëpisë ose kolegu kur ata nuk janë përreth jush. Rrëmuja ju bezdis dhe ju do të ndiheni më të relaksuar në një mjedis të rregullt. Vetëm sigurohuni që nuk hidhni asgjë për të cilën ata kanë nevojë.

Peshorja

Mos lejoni askënd t'ju thotë për të bërë diçka që nuk doni ta bëni. Nëse e bëni këtë, do të pendoheni kur të jeni në gjysmë të rrugës. Një koleg i vjetër nuk do t'ju lejojë të harroni një gabim edhe pse ju keni kërkuar falje. Po bëni më të mirën tuaj për ta ndrequr këtë gabim, por ata duket se e mbajnë mend akoma.

Akrepi

Ju nuk do të qëndroni në vend kur lindin probleme. Në vend që të presësh që dikush t'i zgjidhë këto, ti do të marrësh iniciativën dhe do të bësh diçka për këtë vetë. Një i dashur e ka zemrën të vendosur për diçka të veçantë, por kjo do të bjerë ndesh me planet tuaja. Do ta keni të vështirë ta shpjegoni.

Shigjetari

Një mik do të këmbëngulë se di se çfarë po bën. Ju mund të shihni në veprimet e tyre atë që ata padyshim nuk e dinë. Ju urreni të qëndroni mbrapa dhe të shikoni se si njerëzit bëjnë budallain sidomos kur mund t`i ndihmoni. Sfida juaj është t'i mbështesni ata në një mënyrë që nuk duket sikur po i merrni përsipër.

Bricjapi

Ata që janë në pozitë të fuqishme duhet të dëgjojnë se çfarë mendojnë njerëzit e tjerë në mënyrë që të kenë një gjykim të drejtë. Ju e dini cili do të ishte pozicioni juaj i preferuar. Është koha të shprehni mendimet tuaja. Duhet të merrni disa vendime të vështira. Shumë shpejt, ju do të keni ndihmuar në zgjidhjen e disa çështjeve.

Ujori

Ndihmoni një të ri të bazohet në pikat e tij të forta. Ju mund të ndiheni të zhgënjyer nga përpjekjet e tij por mos e shfaqni. Në vend të kësaj pyesni veten nëse ndoshta prisni shumë prej tyre. Ju mund të ndihmoni në ndërtimin e besimit. Si? Angazhojini me diçka që mund ta bëjnë mirë.

Peshqit

Është e vështirë të dish se ku qëndron situata me disa njerëz që i njeh me vështirësi. Duke u ndjerë të ndjeshëm dhe të pasigurt, do të ishte e lehtë të kapni fundin. Ju mund të ndiheni çuditërisht të çorientuar. Merrni pak kohë për të rimarrë fuqitë tuaja. Mendohuni përpara se të flisni.