HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 janar nga Russell Grant

Dashi

Para se të diskutoni planet dhe idetë tuaja me të tjerët, shënojini mendimet tuaja. Pasi të keni vendosur se çfarë doni të bëni, lëreni imagjinatën të rrjedhë lirshëm. Përparimi në një projekt në grup do të jetë më i lehtë nga sa mendoni.

Demi

Vendosja e detyrës para kënaqësisë nuk do të thotë se do të ngeleni pa argëtim. Është vetëm çështje prioritetesh. Mendohuni mirë para se të pranoni ftesa të ndryshme. Mendoni fillimisht sa punë keni në dorë.

Binjakët

Fitimi i aftësive të specializuara do t'ju vendosë në linjë për një punë më shpërblyese dhe më të paguar. Regjistrohuni për një kurs, leksion ose seminar. Kjo do të hapë një botë krejt të re mundësish për ju. Jini të hapur për të mësuar nga dikush që është edhe i aftë dhe me përvojë, si dhe është një mësues i mirë.

Gaforrja

Të pranosh t'i bësh një favor një shoku ose fqinji do të thotë të pezullosh për momentin planet personale. Mirësia juaj nuk do të harrohet kurrë. Ka shumë njerëz që janë të lumtur që ju kanë si mik.

Luani

Shtimi i detyrimeve financiare po shkakton tension mes jush dhe partnerit. Nëse po i mbani për vete shqetësimet tuaja, është koha të jeni të sinqertë për këtë situatë. Mbajtja e sekreteve nga njëri-tjetri vetëm sa do ta komplikojë marrëdhënien tuaj, për të mos përmendur rritjen e stresit në të cilin jeni tashmë.

Virgjëresha

Dilni nga hijet dhe shfaqurni në qendër të vëmendjes. Pranojeni këtë shans për të vepruar si mentor për njerëzit që janë të rinj në fushën tuaj. Dikush që i ka admiruar aftësitë tuaja do të pranojë se dëshiron të mësojë më shumë nga ju. Të shikosh shkëlqimin e këtij njeriu, do të jetë shpërblyese.

Peshorja

Ju gjithmonë mund të fajësoni të tjerët kur ka mosmarrëveshje, ose kur gjërat shkojnë keq. Ndaloni së menduari për këtë gjë, përndryshe do të ndiheni nervozë dhe të mjerë. Një mënyrë për të përballuar stresin ose tensionin është të kaloni pak kohë në një mjedis të qetë. Muzika mund të jetë terapeutike.

Akrepi

Dikush i pandjeshëm do të drejtojë një vërejtje fyese ndaj jush ose një anëtari të familjes suaj. Një koleg i pakujdesshëm do të nënkuptojë se ju jeni fajtori për një problem që në fakt nuk është bërë nga ju. Ju pyesni veten se sa më gjatë mund të përballoni një situatë të vështirë. Kërkimi i një pune ose vendi të ri për të jetuar mund të jetë zgjidhja.

Shigjetari

Asgjë nuk do të arrihet nëse uleni dhe nuk bëni asgjë. Ju e dini këtë, por thjesht duhet të gjeni motivimin. Ju mendoni se është koha për të shkuar pas asaj që dëshironi vërtet. Kjo mund të nënkuptojë marrjen e një rreziku. E keni menduar për një kohë të gjatë dhe jeni gati për të ndërmarrë veprime.

Bricjapi

Nëse e keni të vështirë të motivoheni, regjistrohuni për një klasë ose kurs online. Kreativiteti juaj do të rritet duke kaluar kohë në mjedise stimuluese dhe duke u përzier me njerëz të talentuar. Varet nga ju nëse doni të vazhdoni të mos bëni asgjë ose të bëni një përpjekje për ta bërë jetën tuaj më të kënaqshme.

Ujori

Kur shikoni prapa për vështirësitë që ju është dashur të duroni, mund të kuptoni se nuk kishit asnjë për të fajësuar, përveç vetes. Sapo t'i qaseni problemeve nga një kënd tjetër, do të keni sukses më të madh. Ju nuk po i përdorni zhgënjimet e së kaluarës si një justifikim për të mos qenë në gjendje të kapërceni problemet e vazhdueshme.

Peshqit

Refuzimi për të marrë një vendim kur njerëzit presin që ju të vendosni, do t'u shkaktojë atyre shumë zhgënjim. Ju keni shumë mundësi për të zgjedhur, por nuk mund ta kaloni gjithë ditën duke menduar se çfarë të bëni. Pranoni ndjenjat tuaja.