HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 gusht nga Russell Grant

Dashi

Përpara se të merrni një vendim të rëndësishëm ose të angazhoheni për ndonjë gjë, ndaloni dhe jepini vetes pak kohë për ta menduar. Ka diçka që po ndodh në sfondin e jetës suaj për të cilën nuk jeni aktualisht në dijeni. Kur të zbuloni se çfarë është kjo, do të ndiheni ndryshe për zgjedhjen që duhet të bëni.

Demi

Tani për tani, po i mbani mendimet për vete, por ka një situatë që do të dëshironi ta shfaqni. Shqetësimi për mirëqenien e një të afërmi më të vjetër mund t'ju bëjë të anuloni planet e udhëtimit dhe do të preferoni të jeni afër shtëpisë.

Binjakët

Një i ri në familje nuk është qartazi vetja e tij. Ju mund të vendosni t'i kushtoni pak kohë shtesë shqetësimeve të shtëpisë dhe nuk do të mungojnë idetë për mënyrat për t'i mbajtur të gjithë të angazhuar. Një ngatërresë e lehtë për një çështje pune mund të vihet në duart e afta të dikujt tjetër.

Gaforrja

Dikush që mezi e njihni se është shumë i dobishëm dhe bujar po përpiqet të gjejë se çfarë e motivon. Ju nuk u besoni atyre dhe për shkak se i besoni intuitës suaj, kjo do t'ju bëjë të ndiheni pak konfuz. Më në fund, do të kuptoni pse dikush është shumë miqësor dhe mund të mos ju pëlqejnë arsyet.

Luani

Dikush i afërt po ju nxit të përmbaheni, por ju jeni të prirur të bëni një lëvizje dhe të shkoni për atë që dëshironi. Ju e dini se çfarë shpresoni të arrini dhe e dini gjithashtu se do të jetë e nevojshme të ndërmerrni një ose dy rreziqe për ta arritur atë. Meqenëse kjo është diçka që është e rëndësishme për ju, ju jeni të gatshëm të shfrytëzoni rastin.

Virgjëresha

Një mik apo koleg që zakonisht mbetet në prapavijë do të ketë disa ide që do të donte t'i provonte. Ju do ta inkurajoni pasi ata e meriton një shans. Jeni beqar? Një fantazi romantike do të realizohet më shpejt nga sa mendoni. Të afërmit do kenë një lajm të rëndësishëm për t'ju dhënë këtë mbrëmje.

Peshorja

Pas shumë përfshirjesh me grupin dhe aktivitetet e ekipit, ndiheni gati për të qëndruar ca kohë vetëm. Nuk do të jeni në humor për t'u përzierë me të tjerët dhe do të ndërmerrni projekte që nuk përfshijnë shumë njerëz. Më mirë akoma, nisni një projekt solo.

Akrepi

Një fqinj nuk është në gjendjen më të mirë shëndetësore dhe mund të pyesni veten se si mund ta ndihmoni. T'i bëni të ditur se jeni aty për ta është gjithçka që është e nevojshme. Një problem pune do të zgjidhet dhe ndërsa jeni duke zgjidhur këtë çështje, mund të vini re diçka tjetër që kërkon vëmendje.

Shigjetari

Jeni duke kërkuar të angazhoheni për një investim afatgjatë, sigurim ose politikë pensioni. Nuk do të mungojnë këshillat përreth për t'ju ndihmuar të zgjidhni atë të duhurin, por do të ishte mirë të kontrolloni nëse këshillat që merrni janë të besueshme. Përpara se të nënshkruani diçka lexojeni dy herë, ose kërkoni ndihmë.

Bricjapi

Çështjet financiare ju mbajnë mendërisht në këmbë. Asnjëherë nuk ju pëlqen t'i nxitoni gjërat dhe nëse ju jepet zgjedhja, do të dëshironi më shumë kohë për të shqyrtuar të gjitha faktet dhe shifrat e përfshira. Nëse ju duhet të merrni një vendim të shpejtë, sepse jeni duke marrë një pikëpamje kaq praktike për këto çështje, ka të ngjarë të bëni atë të duhurin.

Ujori

Nëse jeni i ri në një punë dhe ju ofrohet mundësia të stërviteni me një profesionist me përvojë, pranojeni atë. Do të ndiheni të fuqizuar për të punuar së bashku me një ekspert dhe duhet të jeni të lumtur të pranoni këshillat e tyre të mençura dhe këshillat praktike. Një partneritet i ri do të jetë shumë i suksesshëm.

Peshqit

Marrëdhëniet financiare dhe ato të pronës do të ndikojnë në familjen tuaj në tërësi, dhe për këtë arsye po përpiqeni të merrni parasysh ndjenjat e të gjithëve. Bërja e zgjedhjes së duhur është thelbësore pasi, në varësi të mënyrës se si shkon, transaksionet e sotme mund të sjellin lumturi më të madhe ose më shumë zhgënjim në të ardhmen.