HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Po kërkoni një rrugëdalje për energjinë tuaj të shqetësuar. Anëtarësimi në një grup ushtrimesh do të duket mrekullisht terapeutik. Vullnetarizmi për një organizatë bamirëse do t'ju bëjë të ndiheni sikur po ndihmoni për të bërë një ndryshim pozitiv në botë. Një mundësi e papritur ia vlen të ndiqet.

Demi

Nuk ju pëlqen ndryshimi dhe ju duhet pak kohë që të përshtateni me rutinat e reja. Ngadalë por me siguri do të filloni të qetësoheni dhe të pranoni atë që po ndodh rreth jush. Kur të shihni rezultatet pozitive të këtyre ndryshimeve, kjo do ta bëjë më të lehtë për ju t'i pranoni ashtu siç duhet të jenë gjërat.

Binjakët

Intuita juaj po punon jashtë orarit, duke ju bërë më të ndjeshëm ndaj nevojave dhe ndjenjave të njerëzve të tjerë. Gjithashtu ju ndihmon të kuptoni se kur duhet të shmangni temat prekëse. Sigurohuni që t'i largoni bisedat nga paratë për të mbajtur marrëdhëniet familjare harmonike.

Gaforrja

Njerëzit vlerësojnë favoret që po bëni për ta, të mëdha dhe të vogla . Është mbështetja juaj ajo që po i ndihmon ata të përballen me presionet e jetës. Ju e kuptoni se çfarë po kalojnë ata, sepse ju keni kaluar diçka të ngjashme. Kjo është arsyeja pse nuk mund t'i lini kurrë të luftojnë vetëm.

Luani

Jeta juaj shoqërore ka filluar të shkëlqejë nga emocionet. Merrni çdo shans që ju ofrohet për të shfrytëzuar mirë aftësitë tuaja krijuese. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të aplikuar për punë dhe për të marrë pjesë në intervista nëse jeni të prirur të punoni në fushën e modës, teatrit ose atë muzikore. Do të lini një përshtypje fantastike për ata që kanë rëndësi. Virgjëresha

Shkëputja nga rutina do t'ju mundësojë të kënaqni impulset tuaja krijuese. Puna ka qenë e vështirë dhe e lodhshme. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të ndihmuar me një projekt që kërkon imagjinatë. Përfshirja në një përpjekje të komunitetit ose

Peshorja

Qëndrimi aktiv ju ndihmon të largoni mendjen nga problemet që aktualisht duket se nuk kanë zgjidhje. Jeni të zënë si në shtëpi, ashtu edhe në punë dhe jeni mirënjohës që keni këtë mundësi për të ndihmuar të tjerët. Do t'ju kërkohet të organizoni një ngjarje festive ose ribashkim.

Akrepi

Një mik ka nevojë për këshillën tuaj. Ata e bëjnë të qartë se ndihen të qetë në shoqërinë tuaj dhe nuk do të nxitojnë të largohen.

Shigjetari

Marrëdhëniet e punës janë papritur shpërblyese. Pjesëmarrja në një seminar do të hapë dyer të reja për ju. Mendoni seriozisht për një ftesë të bërë nga një ekzekutiv. Puna me ta në të ardhmen do ta bëjë më të lehtë për ju që të merrni një pozicion drejtues.

Bricjapi

Miratimi i një qëndrimi më të kujdesshëm do t'ju lejojë të mbroni interesat tuaja. Sekretet zbulohen dhe ajo që shihni ose dëgjoni do t'ju befasojë. Dikush që keni besuar nuk ka qenë aq i sinqertë sa keni menduar.

Ujori

Aplikimi për një pozicion të profilit të lartë do të shkaktojë tension në familje. Mund të nënkuptojë se do të kaloni më shumë kohë të ndarë në të ardhmen, por kjo mundësi do të thotë shumë për ju. Shpjegoni situatën dhe ata do ta kuptojnë. Ju keni mbështetur gjithmonë ëndrrat e tyre. Ata duhet të jenë të gatshëm të bëjnë të njëjtën gjë për ju.

Peshqit

Një seminar, ose konferencë do t'ju prezantojë me disa koncepte intriguese dhe një shumëllojshmëri njerëzish. Përvoja e fituar në fusha të reja do t'ju ofrojë mundësi për të zgjeruar aftësitë tuaja profesionale. Idetë tuaja do të mirëpriten dhe kontributet tuaja do të vlerësohen.