HOROSKOP

Horoskopi për datën 10 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 10 qershor nga Russell Grant

Dashi

Nuk duhet të mendoni negativisht. Ju jeni duke pritur më të keqen, por duhet të keni më shumë besim te vetja. Këto mendime negative vijnë për shkak të një dështimi ose zhgënjimi të kaluar

Demi

Do të merrni përsipër përgjegjësitë e dikujt tjetër. Kjo është për shkak se ju do të shihni se ata nuk mund ta përballojnë punën vetëm dhe do ju duket e arsyeshme të ofroni ndihmë. Një sfidë që do të pranoni do të jetë më e vështirë se sa duket. Do të donit ta kishit menduar dy herë përpara se të dilnit vullnetar.

Binjakët

Ata mund ta mohojnë, por ju e kuptoni që partneri nuk është më i interesuar për aktivitetet që të dy i keni shijuar. Nëse mendoni se ata janë mërzitur me marrëdhënien tuaj, pyetini se si ndihen dhe se si mund ta bëni marrëdhënien më emocionuese.

Gaforrja

Ju keni humbur zakonin e injorimit të çështjeve që shqetësojnë emocionalisht me shpresën se ato, në një farë mënyre, do ta zgjidhin veten. Kjo nuk do të ndodhë. Një marrëdhënie ose marrëveshje e përbashkët nuk po funksionon. Ajo ka nevojë për më shumë vëmendje sesa po i kushtoni aktualisht dhe keni filluar ta kuptoni këtë tani.

Luani

Do t'ju kërkohet të merrni përsipër një projekt që po i shkakton dikujt shumë probleme. Ju mund të pyesni veten pse ata kanë luftuar me një sfidë që ju duket çuditërisht e lehtë. Do të shkëlqeni në një rol udhëheqës. Njerëzit po ju drejtohen tani për udhëzim.

Virgjëresha

Po ju soset durimi për një koleg të pakënaqur, i cili vetëm ankohet, saqë nuk duan të dëgjojnë askënd tjetër. Ju e dini se ata po e ekzagjerojnë situatën e tyre për ta bërë atë të tingëllojë shumë më keq sesa është në të vërtetë.

Peshorja

Po planifikoni një udhëtim në një vend që nuk e keni vizituar kurrë më parë. Nëse transporti publik nuk është i besueshëm, do t'ju duhet të gjeni një mënyrë alternative për të arritur atje. Ju mund ta zgjidhni këtë problem duke ndarë shpenzimet me një bashkëudhëtar.

Akrepi

Jeni në harmoni me nevojat dhe ndjenjat e miqve dhe të dashurve tuaj. Ata e kanë të lehtë të flasin me ju. Mos u habitni kur njerëzit fillojnë të ndajnë sekretet e tyre me ju. Ata ju besojnë se ju dini t’i ruani sekretet.

Shigjetari

Ju do të vëreni se planet e reja të partnerit nuk do të pengojnë synimet e tij. Edhe pse ju i shihni këto si budalliqe nuk do i kundërshtoni me zë të lartë sepse e dini se ata do të jenë edhe më të vendosur për të ecur përpara.

Bricjapi

Mund të ndjeni pakënaqësi ndaj një kolegu të vjetër, i cili sugjeron të bëni disa ndryshime. Ju madje mund të tundoheni të sfidoni të menduarit ose autoritetin e tyre. Qoftë në një mjedis pune apo arsimor, a po i merrni disa kritika konstruktive shumë personalisht?

Ujori

Jeni të etur për t'u përfshirë në aktivitete të reja, por nuk doni të shkoni aty ku nuk jeni ftuar. Mund të jetë e nevojshme të vëzhgoni zhvillimet në mënyrë që të prisni momentin e duhur për t'u bërë të ditur njerëzve që jeni të interesuar t'u bashkoheni atyre.

Peshqit

Mund t'ju ikin mundësi të reja nëse hezitoni për një kohë të gjatë. Është frika nga e panjohura ajo që po ju bën më mirë. Nëse ju pëlqen një ide, por jeni nervoz për të, merrni frymë thellë dhe shkoni drejt saj. Bashkimi i forcave me një mik apo koleg krijues do t'ju japë besimin për t'u larguar nga rrëmuja.