HOROSKOP

Horoskopi për datën 10 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 10 prill nga Russell Grant

Dashi

Një partner nuk mund të vazhdojë më tej. Ju po pyesni veten pse ata nuk janë aq entuziastë sa ju për një sfidë që keni ndëmarrë së fundmi së bashku. Ju nuk po u jepni atyre kohë të mjaftueshme për të marrë gjithçka. Mundohuni të mos tregoni padurimin tuaj.

Demi

Gjendja dhe mendimet tuaja janë serioze. Disa njerëz do të komentojnë se sa i qetë jeni. Largimi fshehurazi nga një grup i madh do t'ju japë një shans më të mirë për të menduar. Aktivitetet e qeta si dëgjimi i muzikës, komunikimi me natyrën dhe leximi do ta bëjnë jetën më pak stresuese. Edhe të mendosh për vendin tënd në Univers mund të jetë çliruese.

Binjakët

Ndiqni rregullat nëse keni të bëni me një agjenci zyrtare ose qeveritare. Dikush që ka pasur përvojë në një fushë për të cilën jeni të hutuar do t'ju ndihmojë të luftoni për të drejtat tuaja. Anëtarësimi në një grup ushtrimesh do të sigurojë një rrugëdalje të mirë për zhgënjimin emocional.

Gaforrja

Ju mund të duhet të jeni i rrituri në dhomë kur ndjeni tension, por askush nuk do të shpjegojë se çfarë po ndodh. Kur dikush është i prerë me ju, në vend që të përgjigjeni në të njëjtën mënyrë, do të bënit më mirë t'i mbani buzët të mbyllura dhe të qëndroni në prapavijë.

Luani

Pasi keni luftuar për një kohë me një projekt, befas po merrni rezultate shumë më të mira. Ju e kuptoni se kjo mund të mos formësojë mënyrën se si do të shkojnë ngjarjet, por ju keni filluar të ndiheni me kujdes optimistë. Të qenit i përpiktë dhe i kujdesshëm duket të jetë një qasje e mirë.

Virgjëresha

Një nevojë për të arritur qëllime të caktuara do të rezultojë në dëm të shëndetit tuaj. Ju jeni duke bërë shumë dhe kjo po shkakton dhimbje dhe simptoma të lidhura me stresin. Lëreni sensin e përbashkët të jetë udhërrëfyesi juaj. Sigurohuni që të ndaloni kur e dini se keni shkuar shumë larg.

Peshorja

Pasi të shihni se çfarë mund të bëjnë njerëzit e tjerë dhe çfarë mund të arrihet duke punuar në një plan të caktuar, do të jeni të vendosur të përdorni më mirë kohën tuaj. Ndërsa shqyrtoni perspektivat tuaja të karrierës, do të fillojnë të shfaqen mundësi të reja. Besoni njerëzit që ju thonë, ju mund ta bëni atë.

Akrepi

Një ofertë tërheqëse do të tingëllojë shumë e mirë për të qenë e vërtetë. Refuzoni të përgjigjeni pasi në momentin që e bëni, do të jeni duke u mashtruar. Merrni masa shtesë me fjalëkalimet dhe llogaritë tuaja bankare.

Shigjetari

Një ofertë ose mundësi që dikush ju bën mund t'ju kushtojë shumë para. Ju mund të mos e keni parashikuar të investoni kaq shumë për të marrë fitimet e larta që ata premtojnë dhe duhet të mendoni nëse ky është me të vërtetë një investim i vlefshëm.

Bricjapi

Jeni gati të bëni një angazhim serioz, por diçka po ju bën të hezitoni. Situata mund të mos ju duket e mirë dhe megjithatë nuk mund të kuptoni se çfarë po ju bën të ndiheni në këtë mënyrë. Dëgjoni intuitën tuaj. Prisni për një ofertë më të mirë.

Ujori

Të qenit mentor ju përshtatet. Ndarja e aftësive dhe njohurive tuaja me të tjerët ju bën të ndiheni mirë. Ju keni shumë admirim për dikë që po përpiqet të përmirësojë performancën e tij dhe do t'i ofronit çdo ndihmë që mund të ketë nevojë. Një fqinj do të jetë mirënjohës për këshillat tuaja për një problem social.

Peshqit

Nga telefonuesit anonimë tek mesazhet e rreme, jini të kujdesshëm në lidhje me mashtrimet e mundshme. Dikush që po ju bën një ofertë do të krijojë një ndjenjë urgjence që ju bën të mendoni se duhet të bëni diçka dhe ta bëni atë tani. Jini të kujdesshëm. Mos u besoni atyre.