HOROSKOP

Horoskopi për datën 10 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 10 gusht nga Russell Grant

Dashi
Një mik apo partner i ngushtë mund të duket pak i hutuar, por kjo nuk do të thotë se ata janë të mërzitur me marrëdhënien tuaj. Vetëm një fjalë se ngrohtë nga ata, do t'ju zbukurojë ditën. Organizimi i një udhëtimi të gjatë së bashku mund të forcojë lidhjen tuaj.

Demi
Jeni të prirur për të përballuar një sfidë të madhe. Ju nuk duhet të ndjeni se kjo është diçka që duhet ta arrini vetë. Ka të tjerë që do të kenë mundësinë të bashkohen me ju. Bashkoni forcat me një mik të talentuar dhe një përpjekje ekipi do të jetë jashtëzakonisht e suksesshme.

Binjakët
Kurioziteti juaj nuk do të mirëpritet ngrohtësisht nga një koleg apo mbikëqyrës që duket se ju fsheh diçka. Ju ndjeni tension në vendin e punës dhe pyesni veten nëse ka diçka për të cilën nuk jua kanë thënë. Mund t'ju duhet të bëni disa pyetje të matura në departamente të tjera për të zbuluar se çfarë po ndodh.

Gaforrja
Mund të përmirësoni aftësitë dhe talentet tuaja derisa të arrini gjithçka perfekte. Në të njëjtën kohë, mund të bëheni aq të fiksuar pas një aktiviteti, saqë kjo ju bën të humbni mundësitë diku tjetër. Mbani ekuilibrin e duhur.

Luani
Dikush me të cilin punoni do të pranojë se është duke luftuar me një detyrë që ju mund ta bëni me sy mbyllur. Ju do të dëshironit t'i ndihmonit ata, por mund të mos keni disa orë të lira dhe lënia e punës suaj mënjanë për t'u kujdesur për përgjegjësitë e dikujt tjetër do t'ju vërë në një pozitë të vështirë më vonë.

Virgjëresha
Shikoni çdo marrëveshje që lidhet me paratë. Një mik duket se ka një aftësi për të njohur mundësi të mëdha investimi. Dëgjojeni dhe mbani shënime. Në të gjitha punët që kërkojnë kujdes dhe saktësi, shqyrtoni çdo detaj. Merrni vendime vetëm pasi të keni marrë parasysh të gjitha faktet.

Peshorja
Edhe nëse nuk keni nevojë, pranoni ndihmën që ju ofrohet. Dikush duhet të ndiejë se është i dobishëm për ju dhe të tjerët. Do t'jua rrisë vetëvlerësimin nëse do t'i kërkoni të kryejnë një detyrë që i bën të ndihen të rëndësishëm. Duhet t'ju kursejë gjithashtu pak kohë.

Akrepi
Do të ndiheni mirë të kaloni pak kohë cilësore me gjysmën tjetër. Nëse sapo keni filluar të takoheni, një partner i ri do t`i marrë gjërat ngadalë. Megjithatë, mos e largoni atë. Sa më shumë kohë të kaloni së bashku, aq më shumë do të ndjeni sikur gjithçka po zhvillohet në mënyrë perfekte.

Shigjetari
Dikush i afërt ka nevojë për më shumë kohë dhe vëmendje. Kjo nuk është për shkak se ata janë në nevojë. Ata vetëm duan të dinë se ju kujdeseni për ta dhe i kuptoni. Të tregosh durim dhe dhembshuri në marrëdhëniet tuaja më të ngushta do të thotë shumë për ta.

Bricjapi
Do të jetë zhgënjyese të kuptoni se një rrugë që kishit planifikuar të ndiqni nuk është më e hapur për ju. Në vend që të dekurajoheni, shikoni opsionet e tjera të disponueshme. Pavarësisht nëse kjo lidhet me karrierën tuaj, ose me ndryshimin e vendbanimit, ekziston një shans i madh që alternativa të jetë një perspektivë më e mirë sesa planet tuaja origjinale.

Ujori
Synimi juaj tani është të përmirësoni mjedisin tuaj të punës ose të shtëpisë. Disa njerëz po kërkojnë sqarime për të vazhduar me idetë tuaja. Sigurohuni që të shpjegoni qëllimet tuaja dhe përgatituni të prisni që të tjerët t'u përgjigjen propozimeve tuaja. Ju keni nevojë për njerëz në anën tuaj për të mbështetur lëvizjen përpara.

Peshqit
Nuk do të ketë rëndësi se sa konfuze bëhet gjithçka, do ia dilni. Jo vetëm kaq, por rezultatet e marrjes së diçkaje të re dhe shumë të ndryshme do të jenë të mahnitshme. Një ose dy ngjarje do të ndodhin. Mbani qëndrimin tuaj optimist dhe entuziast.