HOROSKOP

Horoskopi për datën 10 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 10 gusht nga Russell Grant

Dashi

Bëni pak kërkime në sugjerimet e një shoku ose partneri se si të fitoni para. Jeni të prirur t'i hidhni poshtë idetë e tyre duke ju dukur si ëndrra të çuditshme. Dikush që po shqyrton historinë e familjes suaj do të zbulojë informacione që do të jenë edhe interesante dhe zbavitëse.

Demi

Një projekt për përmirësimin e shtëpisë po shkakton disa trazira të përkohshme. Nëse keni nevojë për një elektricist ose hidraulik, miqtë në rrjetet sociale do të japin rekomandime të dobishme. Zbukurimi i mjedisit tuaj do të ketë një efekt ngritës në emocionet tuaja dhe në jetën tuaj familjare. Shpërqëndrimet e këndshme në vendin e punës do ta bëjnë punën tuaj të duket më shumë si argëtim.

Binjakët

Me pak sharm dhe diplomaci, do të arrini të bindni dikë të afërt që të vazhdojë me idetë tuaja. Tensioni në shtëpi mund të lehtësohet nëse i jepni një familjari më shumë liri për të rregulluar axhendën. Nëse nuk i keni kushtuar shumë vëmendje çështjeve familjare, do të keni shumë punë për të bërë.

Gaforrja

Ka shumë gjëra që ndodhin rreth jush dhe jeni të rrethuar nga njerëz, por kjo po ju bën të ndiheni paksa të pakëndshëm. Mund të jetë instinktet tuaja që ju thonë të jeni të kujdesshëm ndaj dikujt dhe po përpiqeni të kuptoni pse ndiheni kështu pa i bërë dyshimet tuaja shumë të dukshme.

Luani

Pavarësisht përpjekjeve tuaja më të mira për të shmangur grindjet në vendin e punës, mund të përballeni me problemin e përgjigjes për diçka që nuk keni bërë. Nëse e shpjegoni situatën me ndershmëri, kjo mund të nënkuptojë të futni një koleg në telashe.

Virgjëresha

Do t'ju befasojë dikush që duket se nuk është i interesuar për atë që po ndodh, po do t`ju bëjë disa sugjerime të pazakonta. Pasi të keni menduar për atë që ata kanë thënë, mund të pranoni të tërhiqeni dhe t'u jepni atyre një shans për të udhëhequr. Me inkurajimin tuaj, ata do të shkëlqejnë.

Peshorja

Shumë gjëra kanë ndodhur kohët e fundit, dhe megjithëse mund të bëni një pushim, do e keni të vështirë të qetësoheni. Tani është pothuajse e pamundur të përqendrohesh në ndonjë gjë. Është e vështirë t'u shpjegosh të tjerëve pse ndihesh kaq i shqetësuar kur nuk e kupton as vetë. Ajo që ju duhet vërtet është të pushoni dhe të rimerrni energjitë tuaja.

Akrepi

Mos u habitni nëse ju besojnë më shumë se një sekret. Ju jeni shumë të mirë për të mbajtur atë që dëgjoni për veten tuaj dhe kjo është arsyeja pse të tjerët e kanë të lehtë t'ju besojnë. Ndërsa dëgjoni fjalët e dikujt, mund të gjeni një ide të shkëlqyer se si t'i ndihmoni ata të zgjidhin problemet e tyre.

Shigjetari

Një koleg do t'ju vërë në kontakt me një mundësi emocionuese. Një ofertë do t'ju befasojë. Hiqni mënjanë çdo ankth dhe kapni mundësinë. Ky është shansi juaj për të zbatuar talentet në mënyrë efektive. Ndarja e një detyre me një tjetër mund të çojë në romancë nëse jeni beqar.

Bricjapi

Dikush që ka kohë që është larguar po kthehet në shtëpi. Nëse ata qëndrojnë, do të nënkuptojë disa ndryshime të rëndësishme, dhe ju jeni në dy mendje për këtë. Një partner ose i afërm më i vjetër ka shumë ndikim mbi buxhetin e familjes. Të bëhesh i pavarur financiarisht është një prioritet aktual.

Ujori

Po mësoni më shumë për veten përmes marrëdhënieve dhe përvojave që po kaloni tani. Një përpjekje e përbashkët do t'ju lejojë të kultivoni pikat tuaja të forta. Bashkëpunimi me njerëzit e duhur jo vetëm që do të jetë mënyra më e mirë për të kryer punën, por kjo do t'ju ndihmojë të zgjidhni problemet të cilat keni hasur kohët e fundit.

Peshqit

Ju keni mundësinë të përdorni një talent krijues. Mos hezitoni të përdorni atë që bëni mirë për të mbushur buxhetin tuaj. Nuk do të jetë e lehtë të mbani nën kontroll ndjenjat tuaja në një situatë shumë emocionale deri në fund të ditës. Nëse nuk keni ndonjë gjë të mirë për të thënë, mos thoni asgjë më mirë.