HOROSKOP

Horoskopi për datën 1 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Jo gjithçka do të jetë aq e thjeshtë sa duket. Mund të duhet pak kohë që ju të kuptoni se çfarë po ndodh. Po fitoni mbështetje nga njerëzit prapa skene që janë në gjendje t`ju ndihmojnë. Dikush që nuk dëshiron të tërheqë vëmendjen tuaj po bën gjithçka që mundet për t'ju ndihmuar të çoni përpara qëllimet tuaja.

Demi

Ju jeni të vetëdijshëm për përfitimet e të qenit i përgatitur. Askush nuk ka pse ta mohojë këtë para jush. Kur të tjerët shohin se si e keni organizuar jetën tuaj, ata do të mësojnë shpejt nga ju. Të rinjtë në familje do të ndjekin shembullin tuaj.

Binjakët

Dikush ka disa plane aventureske për gjatë muajve në vazhdim. Nëse për këtë plan duhet një buxhet që është i tejzgjatur, mos i inkurajoni ata që ta vazhdojnë dhe mos u përfshini. Nëse e bëni këtë, mund të përfundoni me një grumbull faturash që nuk mund të paguhen.

Gaforrja

Nuk duhet të kërkoni shumë argëtim. Bisedat me miqtë do t'ju mbajnë aktiv. Një mesazh me tekst ose email nga një mik i vjetër do të sjellë lajme pozitive për dikë që ju intereson. Kjo do të ishte një kohë e mirë për t'iu përgjigjur postës elektronike të punës dhe personales.

Luani

Mos u nxitoni të bini dakord për planet që njerëzit e tjerë po bëjnë ose të angazhoheni për gjëra afatgjata. Bërja e pyetjeve dhe zhytja në mundësi të ndryshme do të sjellin disa mundësi për një vend më të mirë pune. Ju duhet të merrni parasysh të gjitha gjërat që doni, para se ta pranoni.

Virgjëresha

Një mik do të zbulojë se është regjistruar në një skemë vullnetare jashtë vendit ose po fillojë një skemë trajnimi pa e diskutuar këtë gjë me askënd. Për të fituar admirimin tuaj për ndërmarrjen e një hapi kaq të guximshëm, mund të bashkoheni me ta për të ndryshuar mënyrën tuaj të jetesës.

Peshorja

Çështjet ligjore do të shkojnë mirë. Nëse do të jepni nje intervistë, mos kini frikë të tregoni arritjet tuaja. Mos u habitni nëse fitoni diçka që keni dëshirë ta zotëroni për një kohë të gjatë. Një kërkim në internet mund të sjellë diçka të mrekullueshme me një çmim po aq të mrekullueshëm.

Akrepi

Një ofertë ose çmim për dhuratë do të jetë aq i papritur sa mund të duhet pak kohë që ta merrni veten. Kjo mund të jetë një përvojë e re për ju dhe do të ketë momente që do t`i çmoni përgjithmonë. Bashkimi me një koleg do të jetë fat për ju.

Shigjetari

Një mik apo fqinj ka disa këshilla për ju. Edhe nëse kjo është diçka që ju nuk keni nevojë ta dëgjoni, ata do të shprehin mendimet e tyre dhe këto mendime do t`ju tingëllojnë shumë paragjykuese. Ata mund të mendojnë se po ju bëjnë një nder, por ju mendoni se ata po ndërhyjnë aty ku nuk u takon.

Bricjapi

Mundohuni të mos i bëni të gjitha ju. Puna dhe përgjegjësitë e jashtme po rriten dhe mund të duhet të punoni shumë orë shtesë për të përmbushur detyrimet aktuale. Nëse pushoni, në veçanti familja juaj do të jetë mirënjohëse ndaj jush.

Ujori

Një koleg po ndjek ide të reja me një intensitet që ju çudit. Nga një gjendje e lehtë dhe e relaksuar, papritmas do të keni një numër të madh përgjegjësish. Një projekt i rëndësishëm do t'ju ofrohet si rezultat i arritjeve tuaja të fundit. Ju do të dëshironi ta bëni këtë sa më mirë.

Peshqit

Jeni të etur të filloni me një projekt të ri pune ose familjar. Merrni kohën tuaj në fazën e planifikimit. Mendojini gjërat me kujdes, mbani qëllime realiste dhe muaji përpara do të premtojë shumë. Dikush me të cilin jeni njohur do ju mbajë të fshehta. Ju do të argëtoheni duke i zbuluar ato.