HOROSKOP

Horoskopi për datën 1 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 qershor nga Russell Grant

Dashi

Ju jeni duke luftuar për të kuptuar rolin tuaj në një përpjekje ekipi. Një udhëheqës nuk po i bën të qarta pritshmëritë e tij. Edhe të tjerët ndjehen sikur po humbasin kohë duke menduar se çfarë të bëjnë. Ose mblidhuni të gjithë dhe ecni përpara pasi një forcë bashkëpunuese, ose zhgënjimi do të arrijë kulmin.

Demi

Duhet të bëni disa shpenzime nëse doni që puna të bëhet siç duhet. Ju nuk mund të prisni që ta bëni punën siç duhet nëse nuk keni mjetet e duhura. Shikojeni si një investim për të ardhmen.

Binjakët

Nuk mund të vazhdoni ta shtyni veten pa bërë një pushim. Ju duhet të jeni krenarë për gjithçka që keni arritur kohët e fundit. Njerëzit vlerësojnë gjithçka që keni bërë për ta, por duhet të merrni kohë pushimi tani për t'u rimbushur. Ngadalësohuni dhe nuhatni lulet.

Gaforrja

Është arritur fundi i një kapitulli. Jeni gati të arrini diçka për të cilën keni punuar shumë dhe përveçse keni diçka për të festuar, do ta pranoni lehtësimin që ndjeni tani që e gjithë puna e vështirë ka mbaruar. Përpjekjet do t'ia kenë vlejtur.

Luani

Takimet sociale do të jenë argëtuese. Po kujdes me shpenzimet. Ju nuk dëshironi të shpenzoni më shumë sesa mund të përballoni. Mund ta mbyllni ditën duke pyetur veten se si t'ia dilni mbanë dhe do të dëshironit të kishit qenë më të kujdesshëm.

Virgjëresha

Shpërblimet vijnë nga një arritje e fundit. Qoftë në formën e një kualifikimi të ri, një bonus apo një ofertë pune, ju po hyni në një trend më progresiv. Përqafoni qëllimet dhe ambiciet tuaja. Megjithatë, mos u nxitoni shumë për të kaluar në fazën tjetër. Shijoni momentin.

Peshorja

Dikush në një pozicion pushteti po vë në dyshim aftësinë tuaj. Nëse jeni me përvojë dhe të kualifikuar, refuzoni t'i lini t'ju frikësojnë. Një koleg i niveli të lartë po abuzon me pushtetin. Ju keni nevojë për mbështetje. Një vonesë do të jetë shqetësuese.

Akrepi

Praktika ju bën të përsosur. Këtë e keni besuar gjithmonë. Ju e dini se sa më shumë të jeni të vendosur në qëllimet tuaja, aq më mirë. Ju duhet më shumë kohë dhe përpjekje për të përmirësuar një aftësi krijuese ose muzikore dhe nuk do të zhgënjeheni.

Shigjetari

Një koleg që bën thashetheme s`e kupon sesa shpërqendrues mund të jetë. Po bëhet jashtëzakonisht të papëlqyeshëm. Nëse jeni në një pozicion lidershipi, mund t'ju duhet të shpjegoni se sa e rëndësishme është që ata të vazhdojnë dhe ta mbajnë gojën mbyllur.

Bricjapi

Disa ndryshime mund të jenë më të mira edhe nëse në fillim ju bëjnë nervoz. Sigurohuni që të ndiqni një projekt të përbashkët me sytë katër. A mund t'u besoni atyre me të cilët po bashkoni forcat? Do të jetë e mundur të përfitoni nga një kthesë e papritur.

Ujori

Ju e dini se çfarë mendon dhe si ndihet një koleg. Në fakt ju jeni lodhur duke dëgjuar pikëpamjet e tyre me opinione. Asnjëherë nuk ju kanë pyetur për mendimet dhe ndjenjat tuaja. Ju do t'ua bëni të ditur këtë sot.

Peshqit

Sugjerimet tuaja imagjinare do të vlerësohen nga anëtarët e tjerë të ekipit. Pasi të keni sistemuar disa gjëra në një sipërmarrje të re biznesi, do të jeni gati për marketing. Mund t'ju duhet të jeni me takt me një drejtues që insiston gjithmonë të thotë fjalën e fundit.