HOROSKOP

Horoskopi për datën 13 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 13 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Ngjarjet ose një bisedë online do ta çojë vëmendjen në një kujtim të largët. Tani që ju është kujtuar kjo, mund t'ju duhet të mendoni më shumë para se të ecni përpara. Mund t`ju duhet të shfrytëzoni përvojën e kaluar nëse doni të zgjidhni një problem aktual. Aty ku ka vullnet, ka gjithmonë një mënyrë për t`ia dalë.

Demi

Nuk duhet t’ju ??shqetësojë se çfarë mendojnë njerëzit e tjerë, por ja që ju shqetëson. Njerëzit e tjerë preferojnë t'i injorojnë të tjerët. Ju nuk mund të relaksoheni nëse vrisni mendjen gjatë gjithë kohës. Kjo është arsyeja pse do të duhet të bëni atë që doni dhe jo atë që të tjerët duan.

Binjakët

Ju dëshironi të udhëtoni dhe të largoheni nga gjithçka. Nëse nuk keni ende plane për pushime, do t'i bëni së shpejti. Duhet të keni diçka për të pritur dhe duhet të dini se do të jeni në gjendje të shijoni një ndryshim të peizazhit në një të ardhme jo shumë të largët.

Gaforrja

Jeni gati ta lejoni familjen të kryejë planet tuaja afatgjata. Këto i keni mbajtur sekret deri më tani sepse nuk keni qenë të sigurt nëse do të vepronit ose jo sipas tyre. Ndiheni të gatshëm për të bërë një lëvizje, pasi të deklaroni se çfarë keni ndërmend të bëni.

Luani

Një projekt që do të thotë shumë për ju do të shenjohet nga faktorë të jashtëm. Meqenëse këto nuk janë direkt nën kontrollin tuaj, shumë pak mund të bëni në lidhje me këtë. Jeni të vendosur të mos dorëzoheni dhe do të gjeni një mënyrë për t'i rikthyer gjërat në rrugën e duhur. Njerëzit ju drejtohen juve për udhëzime. Një vendim i fundit ka filluar të ketë një ndikim të rëndësishëm.

Virgjëresha

Asgjë nuk do t'ju ndalojë të arrini një sukses të planeve që merrni përsipër. Ndiheni optimistë sepse mund të parashikoni përmirësimin që ka të ngjarë të vijë në jetën tuaj. Një propozim është realist dhe praktik dhe mezi prisni të nisni diçka të re. Pas të gjitha presioneve që keni pasur, do të ndiheni mirë të filloni diçka të re.

Peshorja

Ju nuk mund ta fshihni irritimin tuaj me dikë. Ai nuk po bën përpjekje për t'i rregulluar gjërat. Nëse nuk mund t`i pranojnë kritikat tuaja konstruktive, ju mund të duhet të tërhiqeni nga një angazhim i përbashkët. Ju nuk doni që reputacioni juaj të dëmtohet për shkak të lidhjeve me ta.

Akrepi

Dikush në familje po shpenzon para sikur të mos kishte të nesërme. Një burim i të ardhurave do të shterojë dhe kjo do t'ju godasë rëndë. Pranojeni nevojën për të qenë të kujdesshëm në lidhje me shpenzimet tuaja dhe shkurtoni luksin.

Shigjetari

Keni parë me kujdes progresin e një transaksioni ligjor ose biznesi. Pas disa shqetësimeve për mënyrën se si mund të shkojë kjo, do të bëhet një njoftim që e kthen tërë çështjen siç duhet. Ndryshimi e mund të jetë freskues dhe do bëjë të mundur shkëputjen nga modelet dhe procedurat e vjetra.

Bricjapi

Një prind ose partner duket se mendon që mund të marrë vendime për ty. Ai nuk mund të pranojë se keni mendjen tuaj dhe jeni lodhur nga mënyra se si ju manipulojnë. Bëni zgjedhjet tuaja. Miratimi i vetëm i që ju nevojitet është i vetes suaj.

Ujori

Një projekt në grup nuk do të shkojë kurrë siç duhet nëse nuk ka asnjë organizim ose udhëheqje. Një person dëshiron një gjë, dikush tjetër një gjë tjetër. Ju keni aftësinë e nevojshme udhëheqëse për të marrë përsipër këtë projekt dhe për ta bërë atë të suksesshëm. Mos hezitoni të futeni në rol.

Peshqit

Gjithçka ka filluar të ndihet mirë me botën tuaj tani. Keni një ndjesi motivimi dhe më pozitive për të ardhmen. Po vendosni synime të reja dhe jeni të ngazëllyer për fillimin e diçkaje të re. Mos u befasoni nëse një ndjenjë shprese dhe optimizmi ju pushton.