HOROSKOP

Horoskopi për 1 janar 2022 nga Russell Grant

Horoskopi për 1 janar 2022 nga Russell Grant

Dashi

Ka kaq shumë për të bërë sa nuk do të keni kohë të merrni parasysh të gjitha këndvështrimet apo implikimet, por keni një mendje të gjithanshme dhe do të punoni mirë edhe kur jeni nën presion. Do t'ju duhet të përgatiteni mendërisht për sfidat që keni përpara. Tregoni pak durim me dikë që është në vështirësi.

Demi

Bisedat e gjata me familjen dhe miqtë ju ndihmojnë të shihni gjithçka nga një këndvështrim i ri dhe si rezultat bota juaj do të duket shumë më e ndritshme. Mundësia për të shlyer një mirësi ose një favor do t'ju vijë. Nëse një fqinj është i largët me ju mos u shqetësoni. Shkaku nuk ka gjasa të ketë lidhje me ju.

Binjakët

Një pakënaqësi do t'ju frymëzojë të bëni disa ndryshime. Ju dhe partneri po shqyrtoni marrëveshje të reja të përbashkëta, rezultatet do t'ju sjellin dobi si çift. Më vonë gjatë ditës, një parandjenjë e fortë nuk duhet të injorohet.


Gaforrja

Kohët e fundit rreth jush ka një humor të fortë shoqëror. Një projekt në grup vazhdon, por ju nuk jeni gati. Ju nuk do të kundërshtoni të qëndroni në prapavijë dhe të tjerët as nuk do ta dinë se jeni atje.

Luani

Është Viti i Ri dhe ju jeni gati për të bërë një fillim të ri. Mos lejoni që frika nga e panjohura të përmirësojë sensin tuaj të përbashkët. Kohët e fundit e keni menduar vazhdimisht për të bërë disa ndryshime. Mund të ndiheni të nervozuar, por nuk duhet të lejoni që kjo t'ju ndryshojë mendje.


Virgjëresha


Plane dhe ide emocionuese po ndahen mes familjes dhe miqve. Do t'ju pëlqejë të bashkoheni dhe do të keni disa sugjerime tuajat të shkëlqyera. Të gjithë mund të tërhiqeni me entuziazëm dhe shpresë për një të ardhme më të ndritshme. Ajo që duhet të bëni është të hiqni të gjitha marrëzitë dhe të përqendroheni në sugjerimet më realiste.


Peshorja

Nuk mund të fajësoheni për gjithë stresin që ndjen një mik, ndaj mos lejoni që ai t'ju bëjë të ndiheni në faj. Ju e kuptoni se dikush po kalon një kohë të vështirë dhe jeni të vetëdijshëm për gjendjen e tyre të trazuar shpirtërore. Ju do të jeni pranë tyre nëse kanë nevojë për dikë për të folur, por problemet e tyre nuk do t'ju ndalojnë të ndiheni të emocionuar për një mundësi të re.

Akrepi

Qëndroni në këmbë. Dikush do ta bëjë të qartë se mendon se jeni të vështirë ose qw po gaboni. Ju ndiheni të sigurt për pikëpamjet, besimet dhe ndjenjat tuaja. I njëjti person që ju ka kundërshtuar në çdo mënyrë në orët e para të ditës, do ta pranojë se ka gabuar që e ka bërë këtë më vonë.

Shigjetari

Pasi të jeni në gjendjen shpirtërore të duhur, nuk do të zhgënjeheni me përparimin tuaj. Ju mund të ndiheni pak dembel për të bërë ndonjë punë të vështirë fizike, por mendja dhe imagjinata juaj janë pikat tuaja të forta tani. Kjo do t'ju frymëzojë drejt kanaleve aventureske dhe krijuese që ndihmojnë në përmirësimin e efikasitetit të punës.

Bricjapi

Ju dëshironi të ndihmoni kur një situatë bëhet e vështirë, por nuk keni pasur shumë përvojë në këtë fushë. Në vend që të përpiqeni të pretendoni se po përballeni, do të ishte më mirë të jeni të sinqertë për këtë. Nëse njerëzit janë ende të lumtur të pranojnë ndihmën tuaj, ju mund të bëni më të mirën tuaj. Për këtë, ata do të jenë mirënjohës.

Ujori

Udhëtimet, vizitat në vende të reja dhe takime me njerëz të ndryshëm do t'ju ofrojnë të gjitha ndryshimet që ju nevojiten dhe frymëzimin që dëshironi. Ju gjithashtu mund të shfrytëzoni këtë mundësi, të tërhiqeni dhe ta shikoni punën tuaj me sytë e dikujt tjetër. Ndoshta është koha të pranoni se keni bërë shumë dhe ka ardhur momenti për të ndarë ngarkesën.

Peshqit

Ju keni qenë gjithmonë të ndjeshëm ndaj atmosferës dhe jeni jashtëzakonisht të vetëdijshëm për gjithçka që ndodh rreth jush. Ju mund të mos ndiheni plotësisht të qetë me shpërthimet e papritura të aktivitetit intuitiv kur shumë njerëz që ju bombardojnë me shumë përshtypje të ndryshme do t'ju lëndojnë emocionalisht.