HOROSKOP

Horoskopi javor 22-28 shkurt

Horoskopi javor 22-28 shkurt

Dashi

Këtë javë shumë prej jush do të jenë të paqëndrueshëm emocionalisht dhe mendërisht, gjë që do të provokojë gjendje të ndryshme shpirtërore. Ndryshimet e humorit do ta bëjnë të vështirë për ju komunikimin, veçanërisht me njerëzit me të cilët punoni. Mundohuni të merrni kohën maksimale të pushimit. Shmangni tensionin dhe njerëzit që krijojnë tension rreth jush. Gjatë kësaj jave, mund të duhet të flisni përsëri për çështje parash. Gjatë kësaj jave, shmangni marrëdhëniet e detyrueshme financiare me njerëz që nuk i njihni mirë ose me ata që kanë një reputacion të keq. Këtë javë, miqtë do të tërheqin vëmendjen tuaj me më shumë biseda ose mesazhe dinamike, për shkak të ngjarjeve në jetën e tyre personale ose profesionale. Gjatë javës do të bezdiseni nga një koment për ju nga një mik, i cili do të bëhet në mungesën tuaj dhe të cilin do ta pranoni si fyerje dhe hipokrizi. Këtë javë do të befasoheni nga ngjarjet në vendin tuaj të punës që lidhen me njerëz të rinj në ekipin tuaj, klientë të rinj ose zhvillimi i kontakteve të reja profesionale me njerëz nga distanca të ndryshme. Gratë do të jenë në gjendje të arrijnë rezultate të rëndësishme në punën e tyre, veçanërisht ato që sjellin të ardhura në buxhetin e tyre personal ose të biznesit. Burrat do të zemërohen për shkak të shumicës së detyrave që lidhen me problemet shtëpiake, riparimet, dëmtimin e pajisjeve të ndryshme ose makinës.

Demi

Këtë javë do të habiteni nga shfaqja e një problemi të papritur që do t'ju shkaktojë ankth, dhe në disa raste mund të jetë shkaku i problemeve shëndetësore. Kujdesi në lidhje me shëndetin tuaj duhet gjatë kësaj jave. Do shkoni për një vizitë mjekësore ose tek dentisti. Surprizat këtë javë do t’ju ??shqetësojnë, pavarësisht nëse janë të këndshme. Kjo do të jetë një javë e mbarë për biseda ose veprime në lidhje me trashëgiminë, pasurinë ose burimet financiare që janë në pronësi të prindërve tuaj dhe të afërmve të tjerë. Situata e paqëndrueshme dhe e paqartë e disa marrëdhënieve martesore do të provokojë biseda më serioze për të ardhmen e këtyre marrëdhënieve. Këtë javë do t'ju duhet t'i kushtoni vëmendje njerëzve të tjerë. Ata do t'ju telefonojnë për të ndarë problemet e tyre, për të cilat do t'u duhet këshilla ose ndihma juaj. Gjatë javës, shmangni përqendrimin vetëm në problemet tuaja dhe ndihmoni të tjerët nëse keni mundësi. Gratë do të diskutojnë ose planifikojnë shpenzime të ndryshme financiare në lidhje me shtëpinë e tyre, mirëmbajtjen e disa pasurive, shitjen ose blerjen e gjërave, mallrave dhe më tepër. Burrat do të jenë me fat në planet që lidhen me udhëtimet ose me njerëz nga distanca të ndryshme. Mund të lindë një mundësi e papritur që mund të kërkojë udhëtime gjatë gjithë vitit.

Binjakët

Këtë javë disa ngjarje të papritura do të ndryshojnë marrëdhënien tuaj me një person që është i afërmi juaj, shoku ose partneri i biznesit. Ndoshta këto ndryshime do të jenë pozitive dhe premtuese, në favorin dhe interesin tuaj. Një rol të rëndësishëm gjatë javës në zhvillimin e planeve ose përpjekjeve tuaja do të luajë një person me të cilin keni punuar së bashku, ose me të cilin keni një të kaluar të përbashkët. Gjatë javës, përpjekjet dashakeqe të dikujt për të sulmuar dashurinë ose martesën tuaj me disa intriga do të jenë të kota. Një provë e tillë këtë javë mund edhe të forcojë marrëdhënien tuaj personale edhe më shumë. Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja me gratë, veçanërisht kur ndani informacione personale ose konfidenciale në lidhje me punën tuaj. Këtë javë do të ftoheni nga miqtë të cilët do të kenë një rast për t`u mbledhur lidhur me një ngjarje të rëndësishme familjare ose për të filluar një ndryshim të rëndësishëm në jetën e tyre. Gratë do të marrin në konsideratë planet e tyre të ardhshme, të cilat do të synojnë të heqin qafe marrëdhëniet që nuk funksionojnë ose aktivitetet që nuk u sjellin atyre fitim. Burrat do të jenë emocionalë dhe kjo do t'i bëjë ata të kërkojnë më shumë romancë dhe intimitet në martesën ose lidhjen e tyre, ndoshta një njohje të re, flirt ose një aventurë të shkurtër.

Gaforrja

Këtë javë do të befasoheni nga një telefonatë që lidhet me një vendim ose një ndryshim në jetën e një burri. Gjatë kësaj jave, shumë prej jush do të kenë një rast për t'u mbledhur me familjen ose miqtë. Gjatë javës do të shijoni zhvillimin e favorshëm të një problemi shëndetësor të të afërmit tuaj. Kjo javë do të jetë e rëndësishme për zhvillimin e punëve tuaja profesionale ose të biznesit. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse puna juaj përfshin klientë, kontakte me njerëz nga institucione të ndryshme ose udhëtime. Nëse do të intervistoheni për një punë të re, rrethanat patjetër do të jenë të favorshme për ju. Në përgjithësi, keni një javë ngjarjesh përpara, të cilat do të zhvillohen me një ritëm të shpejtë dhe dinamika e tyre ndonjëherë do të krijojë tension dhe stres. Kjo do të jetë një javë e mbarë për zhvillimin e çështjeve të rëndësishme familjare, për një fejesë ose martesë, ose për të lindur një fëmijë. Burrat do të shijojnë lajme ose ngjarje në lidhje me një foshnjë, një fëmijë të vogël ose një të ri. Gratë do të kërkojnë në të kaluarën për shkakun e disa prej dështimeve ose vështirësive të tyre aktuale. Gratë e reja do të duhet të jenë shumë të kujdesshme gjatë këtyre shtatë ditëve kur do të duhet të marrin vendime të rëndësishme.

Luani

Gjatë këtyre shtatë ditëve do t'ju kërkohet të merrni më seriozisht shëndetin tuaj ose të një personi në familjen tuaj. Një lajm i pakëndshëm që do të merrni gjatë javës mund t’ju ??kapë i papërgatitur. Do të jetë e vështirë për ju të reagoni në mënyrën më të mirë të mundshme. Gjatë kësaj jave do të jeni të gatshëm të zgjidhni disa probleme shtëpiake ose pronësore për të cilat nuk keni pasur fonde të mjaftueshme ose rrethana të favorshme. Kjo do të jetë një javë e pafavorshme për blerjen e sendeve shtëpiake, pasi ato më pas do të rezultojnë të një cilësie të dobët ose do të përjetoni zhgënjim për një arsye tjetër. Këtë javë do të keni mundësinë të zbatoni një ide interesante që do t`ju japë të ardhura shtesë. Në përgjithësi, kjo javë do të jetë e suksesshme për ju, për sa kohë që shmangni çdo veprim dinak apo keqdashës. Gratë do të zhgënjehen me pritshmëritë e tyre ndaj një partneri. Burrat do të kenë marrëdhënie të komplikuara me njerëzit e lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës. Shëndeti juaj mund të jetë problematik për disa kohë.

Virgjëresha

Këtë javë do të keni arsye të gëzoheni për një ngjarje që lidhet me një ndryshim në jetën e një personi në familjen tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, një konflikt i lidhur me fëmijën mund të jetë një arsye për të shkëmbyer akuza midis njerëzve në familjen tuaj, por në fund do të zbuloni se po grindeni për gjëra të kota. Për disa prej jush, java sjell lajme ose një ngjarje në lidhje me shtatzëninë ose lindjen e një fëmije. Në përgjithësi, ngjarjet e kësaj jave do të lidhen me familjen dhe shtëpinë tuaj. Ato patjetër do të kenë një ndikim pozitiv në zhvillimin e planeve dhe çështjeve të rëndësishme. Gjatë javës, shumë do të marrin pjesë në një fejesë, martesë, ditëlindje apo përvjetor. Në punën tuaj, ndiqni me kujdes fjalët ose veprimet e një gruaje që i ka vendosur vetes qëllim që t'ju turpërojë ose t'ju krijojë një problem. Gratë virgjëreshë do të kenë disa përvoja të këndshme me miqtë ose fqinjët. Një ngjarje e rëndësishme familjare në jetën e një shoku të ngushtë mund të jetë një rast për biseda telefonike. Burrat do të kalojnë disa situata të vështira në vendin e punës, të lidhura me keqkuptime, aksidente, gabime të ndryshme ose vonesa. Marrëdhëniet tuaja me kolegët ose klientët e lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit do të përcaktojnë sukseset ose dështimet tuaja gjatë javës.

Peshorja

Këtë javë jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja me njerëzit që janë përfaqësues të shenjave zodiakale të Gaforres, Peshqve ose Akrepit. Është e mundur që në fillim ata t'ju bëjnë të lumtur me lajme, një ofertë apo diçka tjetër, por më vonë do të zbuloni se ka diçka prapa kësaj që sjell ankth ose zhgënjim. Kjo javë do të jetë e rëndësishme për zhvillimin tuaj profesional. Në rast se punoni me para, kini kujdes të mos bëni një gabim. Gratë peshore do të presin një takim të rëndësishëm ose të dobishëm për to. Burrat do të priren të planifikojnë veprimet dhe vendimet e tyre me shumë kujdes. Kjo është veçanërisht e vërtetë për marrëdhëniet e tyre personale ose romantike. Do ta mbani mend javën me disa përvoja që lidhen me njerëzit e lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve.

Akrepi

Këtë javë do të merrni lajme që do të ndryshojnë planet tuaja. Këto ngjarje nuk duhet të merren kurrë me shqetësim. Gjatë kësaj jave, jini të kujdesshëm me dokumentet, postën personale ose telefonin. Dëshira që dikush të ndikojë në hapësirën tuaj personale mund t'ju sjellë dhimbje koke. Gjatë javës, shumë prej jush do të vizitojnë një mjek. Është e mundur të vizitoni një institucion shtetëror për të zgjidhur një problem. Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë e mbarë për trajtim, një vizitë te dentisti, ose estetistja. Gjatë këtyre shtatë ditëve, ju mund të zbuloni papritur një sekret ose të merrni më shumë informacion në lidhje me një ngjarje nga e kaluara juaj. Gratë Akrep do ta kuptojnë rëndësinë e këtyre shtatë ditëve për zgjidhjen dhe përfundimin e disa detyrave dhe angazhimeve të pakëndshme. Meshkujt do të priren të ndahen emocionalisht me njerëz që i kundërshtojnë, për të cilët nuk kanë më nevojë ose për ndonjë arsye tjetër. Këshillat e një gruaje që jeton jashtë shtëpisë tuaj mund t'ju dëmtojë.

Shigjetari

Kjo javë do të tërheqë vëmendjen tuaj me më shumë çështje familjare dhe më shumë angazhime profesionale. Të gjitha këto gjëra do të duhet të jenë të organizuara mirë nga ana juaj, pasi zbatimi i tyre do të marrë pak kohë. Kjo do të jetë një javë e mbarë për një martesë zyrtare ose për blerjen apo zhvendosjen në një shtëpi të re. Gjatë javës, njerëzit që kanë një problem serioz ose kanë nevojë për këshilla se si të zgjidhin një situatë komplekse në jetën e tyre do t'ju kërkojnë një takim personal. Zhvillimi i njohjeve të reja do të jetë më i errët ose problematik, pasi njerëzit me një identitet të rremë ose me qëllim që t'ju mashtrojnë për diçka ka të ngjarë të tregojnë interes për ju. Në përgjithësi, java sjell harmoni në shtëpi dhe në jetën tuaj të dashurisë. Gratë do të shqetësohen për shëndetin ose jetën personale të një personi që jeton jashtë shtëpisë së tyre. Pjesa më e madhe e komunikimit tuaj gjatë këtyre shtatë ditëve do të ketë lidhje me këtë person.

Bricjapi

Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, keni një javë përpara jush në të cilën do të jetë e rëndësishme për ju që të jeni në gjendje të arrini zhvillimin dhe përfundimin e çështjeve të rëndësishme në lidhje me stabilitetin tuaj financiar dhe material. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të kërkuar një punë më të mirë ose burime të reja të të ardhurave. Këtë javë, përpiquni për qëllime realisht të arritshme. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të lëvizur në një shtëpi tjetër ose për të diskutuar plane të ngjashme. Në përgjithësi, ju po përballeni me një javë ndryshimesh ose ngjarjesh të rëndësishme që do të reflektojnë në zhvillimin tuaj të ardhshëm. Kërkoni këshillat dhe ndihmën e njerëzve të lindur nën shenja të zodiakut ajrit ose ujit. Burrat Bricjap do të kenë arsye për të marrë më seriozisht një miqësi që aktualisht krijon disa dyshime ose shqetësime për ta. Gratë do të jenë të paqëndrueshme, do të kenë pagjumësi, migrenë dhe sëmundje të tjera.

Ujori

Këtë javë veprimet tuaja do të varen nga vendimet e njerëzve të tjerë. Kjo situatë mund t'ju bëjë të pasigurt, të varur nga rrethanat mbi të cilat nuk keni kontroll. Shumë prej jush do të vendosin të presin që disa ngjarje të zhvillohen si spektatorë. Në një masë të madhe, pasiguria juaj do të jetë për shkak të faktit se njerëzit tek të cilët mbështeteni janë të angazhuar në shumë detyra të tjera. Këtë javë do të keni takime dhe biseda interesante kryesisht me miq, të cilët do të jenë të dobishëm me këshillat e tyre. Gjatë javës, mos u impresiononi nga fjalët ose sugjerimet e një personi që do të përpiqet të tërheqë vëmendjen tuaj me mundësi të reja financiare ose kredi joshëse. Në përgjithësi, gjatë javës jini të kujdesshëm në punët tuaja financiare dhe veproni në mënyrë më konservatore kur ngjarjet ju kërkojnë të merrni masa specifike. Gjatë kësaj jave mund të jeni të ftuar në një mbledhje që lidhet me një ditëlindje, fejesë, përvjetor ose ngjarje tjetër të rëndësishme. Nëse jeni prind, mund të vizitoni një shkollë ose agjenci qeveritare për shkak të një angazhimi të rëndësishëm ndaj fëmijës tuaj. Gratë do të jenë në gjendje të realizojnë idetë e tyre interesante që lidhen me shtëpinë në të cilën jetojnë ose me një pronë që ato kanë. Kjo është një javë e ngjarjeve të papritura në shtëpinë tuaj.

Peshqit

Këtë javë do të bëni disa ndryshime në planet tuaja të udhëtimit. Gjatë javës do të shijoni lajme të mira. Gjatë javës do të merrni një premtim që do të jetë i pamundur të përmbushet nga ai që jua dha. Këtë javë do të duhet të ndihmoni një grua. Gratë do të përballen me një zgjedhje ose vendim të vështirë në lidhje me dashurinë ose jetën e tyre intime. Burrat do të kenë arsyet e tyre për gëzime të vogla. Do të jetë e rëndësishme të bëni një vlerësim të mirë të ngjarjeve ose mundësive që do të shfaqen gjatë javës. Ka të ngjarë të hidhni shumë energji në diçka që nuk është premtuese dhe të humbni gjëra të tjera, më të mira.