HOROSKOP

Horoskopi javor 2-8 gusht

Horoskopi javor 2-8 gusht

Dashi

Do të keni më shumë angazhime dhe detyra urgjente për të kryer. Ato do të ndikojnë në shtëpinë ose punën tuaj. Kjo do të jetë një javë e mbarë për ndërtime, riparime, blerje ose shitje të një shtëpie apo çdolloj prone, për përmirësime të ndryshme në shtëpinë tuaj. Ata që punojnë në fushën e ndërtimit dhe pasurive të paluajtshme do të jenë në gjendje të shpresojnë për rezultate të mira. Është e rëndësishme të dini se keni një kohë të favorshme për biznes dhe realizim profesional. Gjatë javës do të keni më shumë takime ose biseda me miq ose kolegë me të cilët do të diskutoni situata të ndryshme. Mund të habiteni nga lajmet që lidhen me një ngjarje në jetën e një personi që njihni. Në përgjithësi, kini kujdes me të ardhurat tuaja. Djemtë dhe vajzat do të përjetojnë një situatë paniku, ose frike. Aftësia juaj për të reaguar ose mbijetuar në rrethana të papritura do të testohet. Gratë do të kenë një javë të mbarë për zgjidhjen e çështjeve ligjore dhe lidhjen e një kontrate. Është e mundur të merrni mbështetje financiare ose një dhuratë. Burrat do të jenë të ndjeshëm ndaj sugjerimeve nga njerëz me një natyrë pesimiste. Nuk do t`ju mungojë fati. Do të jetë e rëndësishme mbi të gjitha të besoni në intuitën dhe aftësitë tuaja.

Demi

Mund të prisni zhvillimin e një marrëdhënie dashurie ose miqësie. Në përgjithësi, kjo javë mund të mbahet mend me ngjarje të rëndësishme në dashuri. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të planifikuar veprime nga sfera emocionale e jetës tuaj. Përdorini këto shtatë ditë për të marrë vendime të rëndësishme ose për të bërë ndryshime. Gjatë javës mund të keni një shpenzim të papritur për riparimet shtëpiake. Kjo do të jetë një javë e pafavorshme për shitjen e një prone. Gjatë javës do të ktheheni në idenë ose planin tuaj të vjetër që lidhet me punën ose talentin tuaj. Do të jeni në gjendje të gjeni një zgjidhje për problemet në familje. Djemtë dhe vajzat do ta kenë të vështirë të realizojnë tekat dhe dëshirat e tyre. Mundohuni të mos e humbni atë që keni për momentin. Burrat mund të gëzojnë të ardhura shtesë ose para të papritura. Gratë do të mbajnë barrën më të madhe të përgjegjësive familjare, të cilat në një moment mund të shkaktojnë konflikte të pakëndshme në shtëpinë tuaj.

Binjakët

Do të keni kontakte më të shpeshta ose më të rëndësishme me miqtë. Ata mund t'ju vizitojnë në shtëpi ose ju mund të vizitoni shtëpinë e tyre. Takime dhe ngjarje të tilla mund t`ju bëjnë bashkë me njerëz të rinj. Sidoqoftë, njohjet tuaja të reja nuk duhet të kenë të njëjtën vlerë si miqësitë tuaja të vjetra. Është e mundur që ato të bazohen në interesa, qëllime dhe aktivitete të përbashkëta. Ju do të përpiqeni të jeni të mirë dhe të këndshëm me njerëzit e rinj që do të takoni. Kjo javë do të jetë e mbarë për të zgjidhur situatat tuaja problematike që ju shqetësojnë seriozisht për javë ose muaj me radhë. Ju mund të keni për të bërë kompromise të vështira, por të paktën do të shpëtoni nga një barrë emocionale dhe mendore. Kjo javë do të jetë e favorshme për çështjet tuaja financiare. Do të jetë e rëndësishme për të gjithë familjen tuaj. Do të keni të ardhura të mira. Do të zgjidhni problemet financiare ose do të arrini stabilitet të rëndësishëm. Konflikti me një grua do ta motivojë atë vetëm që t'ju fyejë ose të marrë hak në një farë mënyre. Djemtë dhe vajzat nuk duhet të ndërmarrin rreziqe financiare. Ka tension në shkollë ose në punë. Mundohuni të mbani një ton diplomatik për të shmangur incidentet e pakëndshme. Gratë do të kalojnë më shumë kohë duke folur ose duke bërë aktivitete me fëmijët (sipas moshës së tyre). Disa nga idetë tuaja janë shumë përpara njerëzve përreth jush, dhe nëse vendosni t'i ndani ato tani, do të përballeni me kokëfortësinë dhe konservatorizmin. Burrat do të jenë të gatshëm të marrin parasysh këshillën e një gruaje ose t'i japin përparësi dëshirave të një gruaje në familjen e tyre.

Gaforrja

Do të keni angazhime të rëndësishme, ndonjëherë të pakëndshme ose të bezdisshme që lidhen me familjen ose të afërmit tuaj nga afër dhe larg. Kjo do të jetë një kohë e pafavorshme për veprime gjyqësore ose juridike. Kjo javë mund t'ju zhgënjejë ose trishtojë me lajme në lidhje me miqtë që jetojnë në një vend tjetër. Gjatë kësaj jave mund të prisni një zhvillim më të favorshëm të çështjeve tuaja financiare, duke marrë para ose një dokument që do t'ju sigurojë të ardhura më të larta. Këtë javë do të keni mundësinë të zhvilloni kontaktet tuaja profesionale ose të biznesit shumë më mirë. Do të keni një kohë të mirë për biseda ose marrëveshje me menaxherët, klientët ose partnerët e biznesit. Java do të jetë e favorshme për fillimin e një pune të re, aktivitet të ri ose fillimin e një projekti të ri biznesi. Të rinjtë dhe të rejat do të jenë në gjendje të sigurohen financiarisht. Gratë do të kenë biseda të vështira me njerëz që do të jenë këmbëngulës dhe kokëfortë. Papajtueshmëria e një personi të tillë do t'ju zemërojë dhe mund të lindë një konflikt i pakëndshëm ose i padëshiruar. Këtë javë, ndihmoni të afërmit ose fqinjët që kanë nevojë. Burrat do të përqendrohen në zhvillimin e çështjeve të tyre financiare, të cilat në këtë periudhë do të jenë veçanërisht të rëndësishme për stabilitetin e tyre emocional dhe material.

Luani

Përqendrohuni në detyrat që lidhen me njerëzit në rrethin tuaj të të afërmve. Mund të konsideroni një udhëtim që do të bëni në të ardhmen e afërt. Gjatë javës, shumë prej jush do të kenë shpenzime që lidhen me udhëtimin. Disa prej jush mund të jenë larg shtëpisë për disa ditë. Do të shqetësoheni ose trishtoheni për dështimet ose vështirësitë në jetën e një të riu. Gjatë këtyre shtatë ditëve, kontrolloni me kujdes çdo propozim ose ide në lidhje me punën ose biznesin dhe mos u nxitoni të merrni vendime në këtë drejtim. Kjo do të jetë një javë e mbarë për ngjarjet që lidhen me një martesë. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë të mbushur me gëzim apo emocione dashurie, që për disa mund të nënkuptojë vetëm seks. Ju mund të merrni një lajm të shumëpritur. Burrat do të përfshihen shumë më seriozisht në punët e tyre familjare. Pothuajse secili nga të afërmit tuaj do të mbështetet tek ju për diçka. Gratë do të jenë gazmore dhe miqësore. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të reklamuar aktivitetin në të cilin jeni angazhuar. Do të jeni të gatshëm të organizoni takime. Do të tregoni më shumë zgjuarsi, sharm dhe humor se zakonisht, gjë që do të rrisë atraktivitetin tuaj personal.

Virgjëresha

Do të keni kosto të konsiderueshme për shtëpinë tuaj. Shpenzimet tuaja mund të lidhen me blerjen e sendeve shtëpiake, ose blerjen e një shtëpie të re. Është një ide e mirë të planifikoni me kujdes buxhetin tuaj në mënyrë që të mos keni vështirësi të padëshiruara. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mund të habiteni nga një problem shëndetësor i papritur, të cilin nuk duhet ta injoroni. Kujdes në lidhje me shëndetin e një të afërmi ose shoku që do të ketë nevojë për trajtim të veçantë. Shqetësimet në jetën tuaj tani do të lindin papritur dhe pothuajse gjithmonë do t'ju duhet më shumë kohë për t'i zgjidhur ato. Do të keni takime interesante gjatë javës, ku është mirë të shmangni ndarjen e informacionit në lidhje me planet për të ardhmen tuaj. Diskutoni me kujdes propozimet, veçanërisht nëse ato janë të lidhura me biznesin ose të lidhura me paratë. Në dashuri, marrëdhënia juaj do të zhvillohet normalisht, pa ndonjë surprizë të veçantë. Mund të përjetoni momente të këndshme me një të dashur, të krijoni një marrëdhënie të re. Pavarësisht ankthit që mbani brenda jush për të ardhmen e afërt, nuk duhet të trishtoheni nga dështimet ose vonesat gjatë këtyre shtatë ditëve. Mos e ngarkoni veten emocionalisht dhe mendërisht për shkak të vonesave të mundshme ose ngecjes në disa nga planet tuaja. Djemtë dhe vajzat do të ndiejnë intuitivisht atë që duhet të bëjnë për të drejtuar pa probleme marrëdhëniet e tyre personale ose shoqërore, punën dhe angazhimet e tjera. Ju mund të arrini një mirëkuptim dhe të përjetoni momente të lumtura në familjen tuaj. Burrat do të zemërohen lehtë, por ata do të arrijnë të shtypin emocionet e tyre. Ekziston rreziku i intrigave të fshehta në punën tuaj. Për gratë, ofertat e mira të punës janë të mundshme. Do të keni mundësinë të flisni me njerëz të rëndësishëm nga të cilët varen punët tuaja. Mund të përjetoni momente të këndshme në dashuri.

Peshorja

Përdorni tendencat e favorshme të kësaj jave për të rregulluar marrëdhëniet tuaja financiare. Ju do të keni mundësinë të stabilizoni marrëdhëniet tuaja me të afërmit, miqtë, dhe të sqaroni çdo keqkuptim. Në shumë mënyra, kjo javë do të jetë e favorshme për ju, kështu që përfitoni për të arritur rezultate specifike. Gjatë kësaj jave mund të ndiqni me interes një ngjarje të rëndësishme në jetën e një personi nga familja e miqve tuaj. Një problem serioz që do të lindë në jetën e një gruaje që është shoqe ose e njohur do të tërheqë vëmendjen tuaj gjatë këtyre shtatë ditëve. Kjo ka shumë të ngjarë të lidhet me një problem shëndetësor ose humbjen e punës. Ngjarje të paparashikuara ose konfuze në jetën e një të dashuri do t'ju bëjnë të flisni seriozisht dhe sinqerisht me të. Kjo do të jetë një javë e mbarë për udhëtime kënaqësie. Burrat do të kenë një javë të favorshme për zgjidhjen e problemeve në shtëpi. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të filluar një punë ose biznes të ri. Marrëdhëniet shoqërore ose romantike me të huajt janë të mundshme. Gratë do të jenë të gatshme të shpenzojnë një shumë të vogël parash për gjëra që janë kalimtare. Kontaktet tuaja këtë javë do t'ju ndihmojnë të përparoni më tej në shtëpinë tuaj ose aspektin profesional. Do të keni ide interesante në lidhje me punën ose biznesin tuaj.

Akrepi

Do të keni më shumë angazhime dhe detyra urgjente për të kryer. Ato do të ndikojnë në shtëpinë ose punën tuaj. Kjo do të jetë një javë e mbarë për ndërtime, riparime, blerje ose shitje të një shtëpie apo prone, për përmirësime të ndryshme në shtëpinë tuaj dhe më tepër. Ata që punojnë në fushën e ndërtimit dhe pasurive të patundshme do të jenë në gjendje të shpresojnë për rezultate të mira. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mund të habiteni nga lajmet që lidhen me një ngjarje në jetën e një personi që njihni. Do të habiteni nga ndryshimi i papritur që ka bërë ky person, ndoshta pas një periudhe dështimesh në jetë. Kini kujdes për të ardhurat tuaja. Djemtë dhe vajzat do të përjetojnë një situatë paniku, ose frike. Aftësia juaj për të reaguar ose mbijetuar në rrethana të papritura do të testohet. Gratë do të jenë në gjendje të kenë më shumë kontakte, biseda dhe takime të këndshme me gratë e tjera. Kjo do të jetë një javë e mbarë për zgjidhjen e çështjeve ligjore dhe lidhjen e një kontrate. Është e mundur të merrni mbështetje financiare ose një dhuratë. Burrat do të kenë shumë dyshime të brendshme. Mund të jeni të ndjeshëm ndaj sugjerimeve nga njerëz me një natyrë pesimiste. Fati nuk do t`ju mungojë, por do të jetë e rëndësishme mbi të gjitha të besoni tek intuita dhe aftësitë tuaja.

Shigjetari

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të zbuloni nëse keni një mik të sinqertë dhe besnik para jush dhe nëse keqkuptimet e vogla mund të prishin marrëdhënien tuaj. Mund të përjetoni probleme me shëndetin tuaj ose shëndetin e një personi në familje. Nuk do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet tuaja në shtëpi këtë javë, kështu që shmangni ngarkesën emocionale dhe mendore. Marrëdhënia juaj e dashurisë gjithashtu mund të jetë e paqëndrueshme për shkak të problemeve të ndryshme. Java është e pafavorshme për të krijuar miqësi të reja, dhe nëse ato ndodhin, jepini më shumë kohë për t'u zhvilluar. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë të përshtatshme për kontakte me miqtë ose kolegët. Mendja juaj do të jetë optimiste, paqësore, e lehtë për të zgjuar emocione të këndshme. Do të ketë një mundësi për një njohje të re, sepse këtë javë do të jeni më të lirë nga disa shqetësime. Burrat do të ndërmarrin veprime të rëndësishme dhe të menduara mirë në lidhje me buxhetin e tyre personal ose familjar. Shpenzimet do i planifikoni mirë për këtë muaj, për shkak të rëndësisë së tyre më të madhe. Do jeni veçanërisht romantikë. Do të dëshironi të ikni nga përditshmëria monotone. Kujdes nga xhelozia e papritur. Gratë do të kenë një dëshirë për dashuri dhe përvoja intime, por nuk duhet të udhëhiqeni vetëm nga impulset. Kjo do të jetë një javë e mirë për të bashkuar forcat me mbështetësit tuaj për të arritur qëllimet e përbashkëta. Do të jetë mirë të punoni në një ekip.

Bricjapi

Do të përjetoni ngjarje që lidhen me emocionet e forta që do të prekin një grua të afërt: nënën, gjyshen, motrën, të dashurën. Kjo javë do të jetë e rëndësishme për çështjet tuaja financiare. Do të habiteni nga situata të ndryshme, të cilat do t'ju kërkojnë të reagoni shpejt. Këtë javë, veprimet e një personi në familjen tuaj do të jenë të pakuptueshme për ju do të kërkojnë vëmendje. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të rivendosur marrëdhëniet me njerëzit me të cilët e keni ndërprerë komunikimin në vitet e fundit. Djemtë dhe vajzat do të kenë një javë të favorshme për të udhëtuar. Përdorini këto tendenca për të krijuar dhe zhvilluar kontakte personale dhe profesionale me njerëz nga qytete, fshatra dhe vende të ndryshme. Në familje, shumë do të mbështeten tek ju, rinia dhe energjia juaj, forca dhe aftësitë për të menduar shpejt. Gratë do të jenë të prirura për kontradikta dhe konflikte edhe për gjëra të parëndësishme. Biseda të vështira por të nevojshme mund të ndodhin me një person të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Burrat do të ngarkohen me më shumë detyra në punën e tyre.

Ujori

Mund të ketë ndonjë ndryshim në lidhje me punën ose karrierën tuaj. Në aspektin material dhe pronësor, gjërat do të jenë më të ndërlikuara. Mund të lindë një situatë e pakëndshme financiare. Ekziston mundësia e mashtrimit, apo manipulimit. Kjo javë do të jetë e favorshme për sukses ose fitim nga puna intelektuale. Për disa prej jush, java shënon fillimin e një diplome të re apo projekti të ri, të çfarëdoshëm. Nëse akoma jetoni me prindërit tuaj, mund të diskutoni ndarjen tuaj prej tyre këtë javë. Nëse puna juaj lidhet me artin, vonesat dhe problemet e papritura janë të mundshme. Djemtë dhe vajzat do të kenë më shumë angazhime në lidhje me shkollën, universitetin ose punën. Do të duhet të vizitoni një institucion në lidhje me një dokument, kontratë ose arsye të tjera. Mendoni me kujdes për çdo ndryshim që planifikoni të bëni këtë javë. Burrat do të kalojnë një kohë të paqëndrueshme në të cilën nuk duhet të presin rezultate të shpejta ose sukses. Mësoni të jeni të durueshëm dhe prisni që koha juaj të vijë. Gratë gjithashtu do të përballen me disa telashe, në shumicën e rasteve me pasojat e veprimeve të dikujt tjetër.

Peshqit

Do të jetë e rëndësishme të merrni parasysh burimet që keni në dispozicion dhe të mbani një sy hapur mbi shpenzimet. Një përvojë dashurie, flirt ose një surprizë romantike me të cilën partneri juaj aktual do të dëshirojë t'ju bëjë përshtypje do të jetë një shkak për emocione të këndshme. Java do të jetë e favorshme për njohje të reja. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të jeni në gjendje të bëni disa ndryshime ose përmirësime në shtëpinë tuaj. Momentet e pakëndshme do të lidhen me gabimet tuaja të kaluara ose veprimet impulsive. Është e mundur që veprimet tuaja të fshehura të bëhen të dukshme. Mos u mundoni ta fshehni një gabim të tillë me mashtrim ose dinakëri. Pranojeni gabimin dhe kërkoni falje. Djemtë dhe vajzat mund të fillojnë një dashuri të re këtë javë. Gratë do të kënaqen me një gjest vëmendjeje, një telefonatë ose një veprim tjetër nga një burrë. Do të ketë vështirësi në marrjen e një dërgese ose do të ketë një keqkuptim në lidhje me një informacion apo dokument të rëndësishëm. Burrat do të marrin parasysh një ndryshim në drejtimin e aktivitetit në të cilin janë aktualisht të angazhuar ose një ndryshim në mënyrën se si e kryejnë atë. Kjo do të jetë java e telefonatave dhe korrespondencës.