HOROSKOP

Horoskopi javor 17-23 janar

Horoskopi javor 17-23 janar

Dashi

Mund të arrini sukses në punën tuaj, falë iniciativës ose përmes ndihmës së njerëzve të dobishëm. Në aspektin profesional, java do jetë më e favorshme për të lindurit në gjysmën e parë të kësaj shenje të horoskopit. Java në tërësi sjell mundësi për angazhim të ri profesional apo sukses në daljet publike. Marrëdhëniet tuaja personale ose familjare do të jeni në rregull. Gjatë javës do të kënaqeni me një bisedë apo ndihmë që do të merrni nga një person i lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve. Një nga momentet e pakëndshme gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhet me një gënjeshtër të papritur ose veprime të fshehta nga ana e një personi, me shumë mundësi nga rrethi juaj i të afërmve. Veprimet e tij mund të jenë shkaku i një incidenti të pakëndshëm ose i një situate të ndërlikuar me zhvillim të paqartë. Nëse në familjen tuaj keni një person të lindur në shenjën e Dashit, Luanit apo Shigjetarit, përpiquni të flisni me takt, pasi ky person po përjeton diçka brenda vetes për të cilën ka frikë të flasë. Java mund të mbahet mend me lajme të pakëndshme që lidhen me dikë tjetër. Djemtë dhe vajzat do të duhet të merren më me përgjegjësi me detyrat dhe angazhimet e tyre në shkollë, universitet apo punë. Sezoni i festave ka mbaruar. Mos i injoroni fjalët e një burri të moshuar që po përpiqet t'ju paralajmërojë ose t'ju mbrojë nga një nga gabim. Konfliktet këtë javë do të jenë kryesisht me moshatarët tuaj, për gjëra që ndikojnë në krenarinë apo ambicie. Burrat do të duhet t'i pranojnë njerëzit e rinj në jetën e tyre me tolerancë më të madhe. Disa nga dallimet që do të lindin në komunikimin tuaj me personat e lindur në shenjën e Bricjapit, Virgjëreshës apo Demit mund të sqarohen shpejt. Dashuria do të jetë më e rëndësishme për ju si një emocion që ju jep siguri, njëfarë rëndësie, por do të jeni më të fokusuar në dëshirat tuaja sesa në ato të partnerit tuaj. Gratë do të duan të ecin më të qeta gjatë këtyre shtatë ditëve dhe kjo do t'i bëjë të shmangin emocionet e forta dhe stresin. Mund të investoni kohë dhe energji në detyra të papërfunduara. Do të keni ëndrra dhe do të bëni plane për të ardhmen tuaj, por do ta dini se këto gjëra nuk varen nga ju. Do të komunikoni me persona të lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve, të cilët jetojnë në distancë prej jush. Java do të mbahet mend me një ngjarje të rëndësishme në lidhje me një grua.

Demi

Java do të kërkojë shumë durim, kujdes dhe mençuri në veprime dhe vendime. Ju mund të arrini shumë këtë javë, por gjithashtu mund të humbni shumë. Gjithçka do të varet nga sa mirë do të arrini të manovroni siç duhet situata dhe marrëdhënie komplekse. Nga ju mund të pritet të bëni kompromise për të cilat nuk jeni të përgatitur, ose keni frikë se mund t'ju shkaktojnë humbje. Gjatë javës do të befasoheni nga veprimet apo vendimet e personit me të cilin punoni: kolegut, klientit apo menaxherit. Në përgjithësi, këtë javë mund të përjetoni ngjarje të papritura në punë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të jeni të qëndrueshëm, sepse do të dini se çfarë dëshironi. Problemi do të jetë në zgjedhjen tuaj se si do t'i arrini qëllimet tuaja. Gjatë javës, shumë do të kënaqen me paratë që do të vijnë nga nënshkrimi i një dokumenti. Marrëdhëniet tuaja me fëmijët dhe të rinjtë në familjen tuaj, veçanërisht ata me të cilët nuk jetojnë nën një çati, do të jenë të paqarta ose më të ndërlikuara. Dëshira e tyre për pavarësi, planet e tyre personale, mund të jenë në kundërshtim me pritshmëritë tuaja dhe kjo mund të krijojë tension në marrëdhënien tuaj. Djemtë dhe vajzat do të duhet të punojnë më shumë për detyrat apo angazhimet e papërfunduara nga java e kaluar. Mos kërkoni rezultate apo suksese të shpejta, është më e rëndësishme t'i përfundoni detyrimet tuaja me përgjegjësinë e nevojshme. Këtë javë mund të blini gjëra për veten tuaj ose t'i bëni një dhuratë dikujt nëse burimet tuaja financiare e lejojnë këtë. Gjatë javës, shumica prej jush do të kenë një rast të mblidhen në shtëpinë tuaj ose të mirëpresin mysafirë. Burrat do kalojnë një javë dinamike në të cilën do të ketë raste të ndryshme për takime apo vizita. Do të keni plane shumë interesante për këtë javë dhe përgjithësisht rrethana mjaft të favorshme për realizimin e tyre. Do të kënaqeni duke komunikuar apo punuar me personat e lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres apo Akrepit. Shëndeti juaj mund të kërkojë kujdes, por ju e dini se si të kujdeseni për veten. Gratë do të kenë angazhime në lidhje me një grua tjetër. Kjo javë do të lërë një gjurmë të veçantë pasi do të gjeni guxim ose do të keni mundësinë të merrni një vendim të rëndësishëm, të bëni një ndryshim. Kjo do të jetë një kohë e mirë për t`u marrë me një çështje ligjore.

Binjakët

Do t'ju kërkohet të jeni shumë të matur në veprimet tuaja, të ecni ngadalë përpara, hap pas hapi. Para jush është një periudhë shumë e rëndësishme e vitit të ri, në të cilën do t'ju duhet të merrni vendime të shpejta, por të mençura. Kjo javë do të jetë e favorshme për çështje ligjore apo gjyqësore, për kontakte me një institucion gjyqësor, një noter etj. Në planin financiar të ardhurat janë të mundshme, por vështirë se do të habiteni nga diçka e madhe. Këtë javë, një nga shqetësimet tuaja kryesore do të jetë për një grua shtatzënë, lindjen e një fëmije ose një situatë të ndërlikuar rreth një fëmije nga rrethi juaj i të afërmve. Në disa raste janë të mundshme probleme shëndetësore që lidhen me një fëmijë, si ftohja, infeksioni viral, rrëzimi etj. Java do të favorizojë planet për një udhëtim, veçanërisht nëse ka të bëjë me jetën tuaj personale. Nuk përjashtohen mosmarrëveshjet me njerëz që jetojnë në një qytet tjetër ose që do të udhëtojnë me ju. Nëse keni një lidhje romantike me një partner nga një vend tjetër, gjatë javës do të ketë manifestime të shkurtra xhelozie. Fatkeqësisht, kjo javë paralajmëron për disa përfaqësues të kësaj shenje të zodiakut, një vizitë apo mbledhje në një rast të pakëndshëm. Meshkujt do të përballen me më shumë detyra dhe përgjegjësi në punën e tyre. Do të ketë arsye për të vizituar një institucion, bankë, etj. Gjatë javës mund të keni një bisedë ose përvojë të veçantë me një vajzë ose një të re nga familja ose nga rrethi juaj i të afërmve. Gratë do të kenë shumë emocione për çështjet e tyre financiare. Mund të keni më shumë të ardhura, por shpenzimet tuaja do të jenë të larta. Do t'ju kërkohet të jeni më të kujdesshëm për të mbajtur një ekuilibër në buxhetin tuaj. Është e mundur të kaloni një situatë stresuese të papritur, ose të merrni lajme të pakëndshme që lidhen me një person që njihni.

Gaforrja

Do të jetë mirë të flisni me takt për çështjet tuaja financiare, veçanërisht kur bisedat tuaja janë me burra ose njerëz që i njihni pak. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të ketë diçka për t'u lumturuar, por gjithçka do të varet nga aftësitë tuaja për të duruar dhe pritur zhvillimin e ngjarjeve. Gjatë javës mund të shijoni lajme të mira lidhur me një kontratë të re financiare, kredi etj. Megjithatë, ka të ngjarë të jeni të paduruar në veprimet tuaja dhe kështu të provokoni telashe. Është mirë të kuptoni domethënien e sfidave që ju jepen gjatë këtyre shtatë ditëve dhe të tregoni se keni marrë mësimet që jeta ju ka dhënë deri tani. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shumica prej jush do të vazhdojnë të jetojnë me ngjarje, shpresa ose plane që kanë lindur ose kanë mbetur prapa nga viti i kaluar. Duke mbajtur të kaluarën mbi supe mund të shkaktoni kaos dhe konfuzion në veprimet tuaja. Këtë javë do të merrni pjesë në një mbledhje që lidhet me një të afërm të moshuar. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë shtatë ditë shumë të rëndësishme. Disa prej jush do të duhet të marrin një vendim të rëndësishëm për arsimimin ose karrierën. Të tjerët do të jenë në prag të ndryshimit në lidhje me zhvendosjen ose një ngjarje të rëndësishme familjare. Jo të gjitha ngjarjet e kësaj jave do t'ju magjepsin. Do të ketë trishtim dhe lot në sytë tuaj, veçanërisht ata që janë të ndjeshëm. Por lotët janë një gjë e mirë, pastrojnë energjinë negative që ju është grumbulluar, ndaj mos kini frikë të qani. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të prisni lajme të ndryshme të rëndësishme, informacione që lidhen kryesisht me punën apo biznesin tuaj. Një javë relativisht e favorshme, me mundësi për të arritur rezultate të mira në punën tuaj. Gratë do të jenë më shpesh të zymta, të pasigurta, të frikësuara nga e panjohura në të ardhmen e tyre. Do të mendoni se nuk keni arritur shumë deri tani dhe mundësitë tuaja në vitin 2022 nuk do të jenë të mëdha.

Luani

Do të habiteni nga përvoja të ndryshme emocionale, disa prej të cilave mund të lidhen me dashurinë tuaj të re apo të vjetër. Për shkak se do të jeni të ngarkuar me lloj-lloj emocionesh, java mund të jetë mjaft e vështirë për ju dhe mendërisht në një moment do të jeni shumë të paqëndrueshëm, të shqetësuar, në ankth. Mundohuni t'i pranoni më me qetësi ngjarjet, pavarësisht se me çfarë lidhen ato. Surprizat e këtij viti do të synojnë të krijojnë harmoni në jetën tuaj. Çfarëdo që të bëni gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jeni në gjendje të keni sukses në të ardhmen e afërt ose të largët. Gjatë javës surpriza të këndshme mund të lidhen me një person me të cilin keni një marrëdhënie emocionale ose familjare. Gjatë javës do të jeni me fat në çështje të rëndësishme familjare, të cilat do t'ju lehtësojnë disa nga detyrat më të rëndësishme në fillim të 2022-shit. Do të merrni një ofertë apo informacion që do të jeni të gatshëm ta pranoni me dyshim, por që në fakt do të jetë diçka shumë e rëndësishme për zhvillimin tuaj personal apo profesional. Këtë javë do të keni kontakte dhe biseda të këndshme me miq të rinj dhe të vjetër dhe tema kryesore e bisedave tuaja do të jenë planet dhe projektet profesionale apo biznesi. Djemtë dhe vajzat do të shijojnë një blerje ose një dhuratë. Vetëm për shkak se ju dëshironi të dukeni mirë nuk do të thotë se gjërat e tjera në jetën tuaj nuk do të kenë rëndësi. Në fakt, këtë javë do të merrni vendime të rëndësishme për disa nga marrëdhëniet tuaja. Do të mund të arrini shumë gjëra gjatë këtyre shtatë ditëve, ndaj jini aktivë, ambicioz dhe të përgjegjshëm. Burrat do të duhet të pranojnë njerëz të rinj në jetën e tyre personale ose profesionale. Mos u trego jomiqësor ndaj njohjeve të reja. Shumë ngjarje interesante janë përpara jush këtë javë. Nuk do mungojnë surprizat apo takimet dhe ngjarjet e papritura. Marrëdhënia juaj me të lindurit e shenjës së Binjakëve, Peshores ose Ujorit do të jetë veçanërisht e paparashikueshme. Ndonjëherë do të rëndoheni me përgjegjësi më të mëdha dhe veçanërisht me ndjenjën se nuk keni zgjidhje tjetër. Shumë nga shqetësimet tuaja gjatë javës do të lidhen me zhvillimin e ngadaltë të disa rasteve apo planeve. Jini të durueshëm! Udhëtimi është i mundur, por ka shumë të ngjarë në një distancë të shkurtër.

Virgjëresha

Disa nga përvojat tuaja të gëzueshme do të lidhen me një bebe ose një fëmijë. Gjatë javës do të përjetoni emocione që lidhen me një të ri me të cilin keni një marrëdhënie profesionale, ose shoqërore. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni përfshirjen në çështje gjyqësore ose ligjore, pasi gjasat që ato të manipulohen në një farë mënyre nga dëshmitarë të rinj, dëshmi të rreme dhe gjëra të tjera të papritura do të jenë shumë të larta. Kjo javë do t'ju kërkojë gjithashtu të jeni më të kujdesshëm kur duhet të merrni një vendim të rëndësishëm, pasi është e mundur që kjo të ndodhë nën ndikimin e veprimeve manipuluese të të tjerëve. Gjatë kësaj jave, mund të prisni të ardhura në para që mund të vijnë nga një grua. Shumë do të marrin para për të cilat do të kenë informacion paraprak. Kjo do të jetë një javë e favorshme për të udhëtuar, si me miqtë ashtu edhe lidhur me punën apo biznesin tuaj. Djemtë dhe vajzat do të përjetojnë disa frikëra ose momente paniku që lidhen me shkollën, universitetin, marrëdhëniet personale ose familjare dhe më shumë. Fjalët apo veprimet e njerëzve të afërt të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit apo Shigjetarit mund të kenë një ndikim shumë të fortë tek ju. Ka disa përvoja të rëndësishme në familjen tuaj që nuk duhet t'i injoroni, vetëm sepse nuk ju interesojnë gjërat serioze. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë interesante, sepse nuk do mungojnë idetë apo shanset për shaka, flirte dhe eksperienca të tjera. Meshkujt do të befasohen nga një telefonatë nga një mik apo i njohur i vjetër. Arsyet për këtë mund të jenë shumë të ndryshme. Njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve mund të kenë një ndikim shumë pozitiv në veprimet tuaja dhe të kuptuarit e ngjarjeve në botë. Gratë do të takojnë njerëz të ndryshëm të rinj në jetën e tyre të përditshme dhe secili person do të jetë në gjendje t'ju bëjë përshtypje me diçka. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një bisedë lidhur me disa nga planet tuaja të ardhshme me një person të lindur në shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës.

Peshorja

Do t'ju kërkohet t'i kushtoni vëmendje të veçantë një personi të dashur, të përgatisni një dhuratë ose të angazhoheni në një shërbim të veçantë. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të ketë njerëz që do të provokojnë qëllimisht durimin tuaj për të provokuar konflikt ose për t'ju diskredituar para njerëzve të tjerë. Jini shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja me përfaqësuesit e shenjave tokësore të zodiakut. Gjatë kësaj jave do t'ju duhet të flisni për çështje të rëndësishme me një burrë. Gjatë javës mund të lindin më shumë përgjegjësi lidhur me marrëveshjet, kontratat dhe dokumentacionet e ndryshme. Do t'ju duhet të mendoni me kujdes për një situatë komplekse ose konfliktuale në shtëpinë tuaj, e cila herë pas here shkakton mosmarrëveshje me njerëzit me të cilët jetoni. Nëse shikoni praktikisht dhe realisht shkaqet e këtij tensioni, do të gjeni zgjidhjen më të mirë. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë shtatë ditë interesante në të cilat do të jeni në gjendje të tregoni potencialin dhe aftësinë tuaj për të komunikuar me të tjerët. Është e mundur të udhëtoni, të takoni dikë që do të vijë nga një qytet apo shtet tjetër, të keni më shumë kontakte virtuale me njerëz nga distanca të ndryshme. Pritshmëritë tuaja për këtë javë do të lidhen me mbledhje, takime dhe raste që do të ndikojnë ndjeshëm në të ardhmen tuaj. Burrat do të duhet të ndihmojnë një grua të afërt ose të tregojnë ndjeshmëri për problemet dhe shqetësimet e saj. Një mbledhje e lidhur me një grua është e mundur dhe arsyet do të jenë shumë të ndryshme. Do të sfidoheni të mendoni për ngjarje të ndryshme në nivel lokal, kombëtar apo global, të cilat do t'i diskutoni me njerëz të ndryshëm. Gratë do ta nisin këtë javë me një listë të gjatë detyrash. Shumë njerëz do të mbështeten tek ju. Gjatë javës do të kenë biseda apo angazhime të rëndësishme me personat e lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve. Çështjet tuaja financiare do të ndikohen nga një lëvizje e rëndësishme, në drejtimin e duhur dhe për suksesin tuaj. Gjatë javës do të merrni lajme që mund t'ju habisin.

Akrepi

Do të ketë angazhime apo ngjarje me një burrë që mund të jetë më i madh se ju: baba, gjysh, vëlla apo dajë e xhaxha. Ngjarjet që lidhen me një person të tillë në shumicën e rasteve do të jenë pozitive, të papritura ose të rëndësishme për të ardhmen e gjithë familjes suaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të përballeni sërish me detyra të papërfunduara ose të shtyra nga e kaluara juaj. Do të ketë rrethana më të favorshme për realizimin e tyre, por kjo nuk do të thotë se gjithçka do të shkojë mirë. Do të keni shqetësimet tuaja, por është më e rëndësishme të ruani besimin dhe të përqendroheni në përmbushjen e tyre. Java do të jetë e favorshme për fillimin e trajtimit apo terapisë. Gjatë këtyre shtatë ditëve jeta juaj e dashurisë do të ketë një zhvillim interesant, veçanërisht për ju që jeni larg nga partneri. Djemtë dhe vajzat do të pushtohen nga emocione të ndryshme, dëshira për eksperienca që lidhen me personin që ju pëlqen. Mund të flirtoni më lirshëm, pa planifikuar ndonjë angazhim më serioz. Në shtëpinë tuaj, shumë do të mbështeten tek ju ose do të ndjekin veprimet tuaja që lidhen ngushtë me provimet, ndryshimet në shkollë ose në punë dhe më shumë. Në përgjithësi, këtë javë familja juaj do të ketë një rol më të rëndësishëm në jetën tuaj. Meshkujt do kenë një javë të favorshme për të udhëtuar. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të keni më shumë kontakte me njerëz nga vendbanime të ndryshme për të kërkuar informacione të rëndësishme dhe të dobishme për ju, për të kërkuar një punë të re ose një shtëpi të re. Disa telashe këtë javë do të kenë të bëjnë me një grua, pavarësisht se çfarë marrëdhënie keni me të. Ata që kanë një marrëdhënie romantike me një grua nga një vend tjetër do të kalojnë disa keqkuptime apo vështirësi në komunikimin me të. Gratë do kenë angazhime më serioze me një mashkull i cili do të mbështetet tek ju për të zgjidhur një problem apo për t'ju angazhuar në ndonjë situatë të rëndësishme për të. Miqësia juaj me burrat do të sulmohet nga disa intriga, përpjekje për t'ju diskredituar dhe shumë më tepër. Njohjet e reja që do të bëni këtë javë do të jenë të rëndësishme dhe të dobishme për ju dhe do të kenë një zhvillim më të qëndrueshëm në jetën tuaj.

Shigjetari

Mund t'ju duhet të kaloni pjesën më të madhe të ditës larg shtëpisë. Arsyeja për këtë mund të jetë puna juaj, familja ose marrëdhëniet tuaja intime, ngjarjet sociale ose politike, etj. Për disa prej jush, java do të mbahet mend nga një ndarje e përkohshme nga një anëtar i familjes për shkak të udhëtimit ose qëndrimit për një arsye të rëndësishme në një vend tjetër. Kjo është një javë e vështirë ose e pafavorshme për t'u martuar dhe për të krijuar familje. Gjatë këtyre shtatë ditëve do t'ju duhet të përballeni me disa probleme shtëpiake. Një nga ngjarjet interesante gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhet me një grua. Këtë javë do të keni mundësi të harmonizoni marrëdhënien tuaj me një person me të cilin keni pasur mosmarrëveshje apo konflikte të rënda së fundmi. Gjatë javës shmangni xhelozinë, pasi do të jetë e pabazë. Ndoshta do të befasoheni nga ngjarjet që lidhen me udhëtimin e një personi në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve, ose një ngjarje që lidhet me dikë që jeton në një qytet ose vend tjetër. Djemtë dhe vajzat do t'i përjetojnë problemet e tyre personale shumë emocionalisht, pothuajse me dhimbje, gjë që mund të çojë në veprime ose vendime të gabuara. Do të jetë veçanërisht e vështirë për ju të reagoni dhe të veproni kur miqësitë tuaja vihen nën një presion ose provë. Në përgjithësi, ju do të jeni në gjendje të përmbushni pothuajse të gjitha pritshmëritë tuaja për këto shtatë ditë. Burrat do ta përjetojnë çdo ngjarje emocionalisht, me një tendencë për të parë përreth për disa veprime sekrete, prapaskena, sjellje dinake. Emocione të tilla do të dëmtojnë kryesisht veten, por në çdo rast do të kenë ndikim në marrëdhëniet tuaja me të tjerët. Gjatë kësaj jave, do t'ju kërkohet të mendoni shumë më tepër përpara se të veproni në situata të rëndësishme ose delikate. Gratë do të kalojnë shtatë ditë interesante dhe të suksesshme. Shumë emocione, detyra dhe përgjegjësi do të lindin rreth fëmijëve apo të rinjve, pavarësisht nga mosha e tyre. Detyrat tuaja do të zgjerohen për shkak të detyrave të reja, përgjegjësive, paaftësisë së njerëzve të tjerë për të marrë përsipër disa nga punët tuaja familjare dhe më shumë.

Bricjapi

Do të kaloni shtatë ditë të ngarkuara, në të cilat do të ketë një zhvillim të ngjarjeve të ndryshme, secila me rëndësinë e vet për të ardhmen tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, bëhuni gati të jetoni me ritme të shpejta, të jeni në gjendje të merrni vendime të shpejta por të sakta. Shmangni kthimin në planet e parealizuara të së shkuarës, me idenë se rrethanat do të jenë më të mira tani. Gjatë kësaj jave, shumë do të marrin pjesë në një mbledhje të rëndësishme me të afërmit ose miqtë e familjes, që mund të ketë lidhje me një fejesë, martesë dhe jo vetëm. Kjo do të jetë një javë në të cilën mund të merrni vendime të rëndësishme për martesën ose familjen tuaj në tërësi. Këto shtatë ditë do t'i kujtoni me një ngjarje interesante. Gjatë kësaj jave do të keni veprime të favorshme financiare apo zhvillim të çështjeve tuaja financiare, por shmangni truket apo kërkimin e fitimeve të lehta. Në këtë rast, mund të përjetoni zhgënjime ose humbje të pakëndshme. Djemtë dhe vajzat do kalojnë periudha përballjesh të ndryshme me të afërmit apo miqtë. Do të intensifikohen manifestimet e xhelozisë. Shumë do të bëjnë disa blerje të dobishme për veten e tyre ose do të shkëmbejnë sende të panevojshme me të tjerët. Gjatë javës do të merrni pjesë në takime të ndryshme, kryesisht të lidhura me emocione të këndshme. Burrat do të ndjejnë një përgjegjësi më të madhe, një barrë më të madhe mbi supet e tyre lidhur me stabilitetin financiar të familjes. Mbi të gjitha, interesi juaj do të lidhet me stabilitetin e shtëpisë tuaj, duke siguruar të ardhura të sigurta dhe mjete të mjaftueshme jetese. Disa momente paniku apo ankthi gjatë javës do të lidhen me paratë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një eksperiencë emocionale në lidhje me një person të lindur në shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit. Gratë do të kalojnë shtatë ditë interesante. Do të arrini shumë falë njohurive dhe aftësive që tashmë keni. Bëni kujdes me sendet personale.

Ujori

Do të keni mundësinë të shihni fytyrën e vërtetë të një personi që e konsideronit mik dhe që do të bëjë një gabim të madh në sjelljen e tij ndaj jush ose një personi tjetër të afërt. Një gënjeshtër ose mashtrim nga ana e tij do të përcaktojë përfundimisht sjelljen tuaj të ardhshme ose vendimin për t'u ndarë. Java sjell rezultate të mira financiare në punën apo biznesin e personave të kësaj shenje të zodiakut. Është e mundur të merrni një ofertë për ndonjë aktivitet shtesë në punën tuaj, që do t'ju rrisë pagën. Gjatë këtyre shtatë ditëve, një rast për ribashkim mund të jetë një ngjarje në jetën e një personi, me shumë mundësi nga familja ose të afërmit tuaj. Kjo do të jetë një javë e favorshme për një propozim martese apo për martesë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të befasoheni këndshëm nga lajmet. Kjo padyshim do t'ju sjellë dobi ose do të jetë baza e disa sukseseve tuaja të ardhshme. Djemtë dhe vajzat do kalojnë një javë me ritme të shpejta, me shumë ngjarje dhe eksperienca të papritura. Do të jeni me fat në raste të rëndësishme, prezantime apo provime për të ardhmen tuaj. Disa ngjarje ose njerëz nga e kaluara juaj do të rishfaqen. Burrat do të kenë shumë detyra dhe përvoja me familjen ose të afërmit. Mbledhjet që lidhen me fejesën, martesën, përvjetorin janë të mundshme. Një burrë nga rrethi juaj i të afërmve ose miqve mund të jetë arsyeja për një ribashkim të papritur. Kjo javë sjell shumë ngjarje të papritura për ju dhe në një moment mund t'ju bëjë të ndiheni të rraskapitur. Gratë janë në rrezik të përfshihen në ndonjë intrigë që do të fillojë me ndarjen, përhapjen e thashethemeve ose sekreteve nga jeta personale e një personi tjetër. Do të ketë një situatë shumë të pakëndshme dhe të sikletshme për ju, të cilën do të arrini ta shmangni. Java sjell një përvojë ose një përgjegjësi të rëndësishme lidhur me një bebe ose një fëmijë. Ata që tashmë kanë fëmijë të rritur mund të gjenden në një situatë ku do të zbulonjnë papritur një sekret që lidhet me një përvojë të pakëndshme në jetën e fëmijës.

Peshqit

Do të mund të ndryshoni tërësisht planet tuaja profesionale. Arsyeja për këtë mund të jetë shfaqja e mundësive të reja, ideve dhe propozimeve të reja, kërkimi i shtigjeve të reja për zhvillim dhe më shumë. Është e mundur të filloni një aktivitet të ri ose të prezantoni disa risi të tjera. Gjatë javës do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm në shpenzimet tuaja financiare dhe të kaloni në sitë atë që është më e rëndësishmja në këtë moment, për të mos rënë në ndonjë situatë të vështirë. Ka shumë të ngjarë që miqtë ose të afërmit tuaj t'ju tërheqin vëmendjen me problemet e tyre financiare, por kini kujdes kujt i ofroni ndihmë. Kjo javë sjell ngjarje të veçanta që lidhen me një grua në rrethin tuaj të miqve. Gjatë kësaj jave, shumë do të krijojnë një miqësi të re që do të ketë një efekt të dobishëm në jetën tuaj personale. Gjatë javës shmangni plane apo pritshmëri të veçanta në lidhje me një fëmijë, pasi do të ketë një mospërputhje mes interesave dhe dëshirave të tyre me tuajat. Kjo mund të çojë në zhgënjim ose në një emocion tjetër negativ. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë që do të ndryshojë disa nga pikëpamjet apo qëndrimet tuaja. Mund të ndaheni me një mik ose të krijoni një miqësi të re. Gjithçka këtë javë do të përcaktohet në bazë të interesave apo qëllimeve të përbashkëta në jetë. Në përgjithësi, transformimet kryesore në jetën tuaj gjatë këtyre shtatë ditëve do të jenë në marrëdhëniet tuaja miqësore. Një bisedë do t'ju bëjë të mendoni për qëllimin e saj të vërtetë. Burrat do të kalojnë shtatë ditë interesante. Mundësitë dhe temat e reja që do të mund të punoni dhe zhvilloni do të jenë të ndryshme nga ato të vitit 2021. Jeni gati të flisni ose të merrni një vendim për një burrë nga rrethi juaj i të afërmve ose miqve. Mungesa e tolerancës për njerëzit që tradhtojnë, tentojnë t'ju manipulojnë apo ndikojnë në një farë mënyre, do të jetë shumë më e theksuar këtë javë. Gratë do të marrin pjesë në ngjarje të ndryshme të organizuara ose të mbështetura nga gra të tjera.