HOROSKOP

Horoskopi javor 15-21 gusht

Horoskopi javor 15-21 gusht

Dashi

Përpiquni të lini mënjanë eksperiencat e pakëndshme të javëve dhe ditëve të fundit. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të jetë e rëndësishme të hiqni qafe tensionin që keni akumuluar në veten tuaj. Do të jetë e rëndësishme të mbroheni nga problemet e mundshme shëndetësore. Këtë javë do të ndiqni zhvillimin e problemeve familjare. Është e mundur që dikush t`ju kërkojë ndihmë. Fatkeqësisht, në shumicën e rasteve këto probleme do të jenë për shkak të lidhjeve jashtëmartesore, gabimeve me paratë ose vendimeve të nxituara. Disa nga momentet dhe përvojat e mira këtë javë do të lidhen me punën tuaj. Ndoshta do të ketë angazhime të reja premtuese, risi, përgjegjësi, kolegë apo klientë të rinj. Këtë javë prisni ngjarje apo lajme që lidhen me marrjen e parave, të cilat do të jenë të mira për buxhetin tuaj personal apo familjar. Gjatë javës do të keni angazhime, takime apo mbledhje lidhur me një person nga rrethi juaj i të afërmve dhe miqve. Mund të prisni kontakte interesante me një person që aktualisht është duke udhëtuar ose duke punuar apo jetuar në një vend tjetër. Zhvillimi i ngjarjeve në fund të javës do të jetë veçanërisht i rëndësishëm për ju. Jini të kujdesshëm me veprimet manipuluese dhe vendimet e nxituara, emocionale. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë me ritme të shpejta, takime apo mbledhje të organizuara me nxitim. Do të keni kohë të mjaftueshme për dashurinë, do ta kërkoni dhe do ta jepni. Nëse nuk keni një lidhje serioze, do të investoni më shumë energji dhe kohë në platforma të përshtatshme online ose agjenci takimesh. Burrat do të duhet të jenë shumë më të kujdesshëm kujdesshëm këtë javë kur të marrin vendime të rëndësishme ose të përkushtohen ndaj përgjegjësive të reja. Gjatë kësaj jave, mbajini gjërat tuaja personale, dokumentet, informacionet që ruani në kompjuter ose telefon me kujdes. Jeta juaj e dashurisë do të jetë gjithashtu interesante, veçanërisht për ju që keni një lidhje dashurie me një grua që jeton pak larg jush. Gratë rrezikojnë të futen në telashe për shkak të pamendimit, nxitimit, naivitetit. Përpjekjet tuaja për të dalë prej tyre me takt dhe diplomaci mund t'ju ndihmojnë. Java sjell mundësi për të dalë nga rutina në të cilën ndodheni për momentin dhe për t'u angazhuar në gjëra të reja.

Demi

Angazhime interesante me fëmijët mund të ndodhin gjatë javës 15 - 21 gusht. Është e mundur të bëni blerje për ta ose t'i ndihmoni në përpjekjet e tyre personale. Kjo javë mund të tërheqë vëmendjen tuaj me angazhime të pazgjidhura. Kini kujdes kur punoni me para ose dokumente financiare. Këto apo vështirësi të tjera të reja gjatë këtyre shtatë ditëve nuk duhet të krijojnë humor të keq, sepse këtë javë do të ketë surpriza të këndshme. Ato do të kontribuojnë pozitivisht në realizimin e planeve, ideve apo dëshirave tuaja. Këtë javë do të keni rastin për një ngjarje të veçantë ose festë personale. Do të ishte mirë që këtë javë të merrnit më seriozisht zgjidhjen e problemeve të ndryshme familjare. Do të keni rrethana më të mira dhe do të merrni mbështetje për zgjidhjen e suksesshme të tyre. Në dashuri, një takim apo bisedë mund të shkaktojë tension për shkak të veprimeve të pamatura. Do të prireni të ndikoheni nga fjalët dhe veprimet e një gruaje. Djemtë dhe vajzat do të kuptojnë nevojën këtë javë për të qenë më të kujdesshëm me burimet financiare, për të siguruar burime të reja të ardhurash përmes punës shtesë ose duke kaluar në një pozicion pune më të paguar. Paratë nuk do të jenë qëllim në vetvete për ju këtë javë, por çështjet tuaja financiare patjetër që do të kenë rëndësi. Burrat do t'i japin përparësi edhe çështjeve të tyre financiare, pasi gjërat do të duhet të organizohen më mirë para fillimit të sezonit vjeshtë-dimër. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të angazhoheni për dokumente të ndryshme, një kontratë të re apo një kërkesë për rritje rroge, duke kërkuar punë shtesë në fundjavë. Ngjarjet e papritura këtë javë në shumicën e rasteve do të jenë të këndshme ose të dobishme për ju, por gjithçka do të varet nga niveli i zhvillimit tuaj si person. Grave do t'u duhet të jetojnë me një ritëm të shpejtë, me aktivitete ditore të mirëorganizuara. Gjatë kësaj jave mund të krijohen mundësi për të ardhura shtesë ose për të përmirësuar në një farë mënyre situatën tuaj financiare. Gjatë këtyre shtatë ditëve në jetën tuaj do të ketë një ndikim shumë interesant nga ana e njerëzve të lindur në shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve, të cilët mund t'ju intrigojnë me një ide apo propozim interesant.

Binjakët

Do të keni një angazhim të pakëndshëm ose të vështirë që do të lidhet me një të afërm. Mund të keni probleme shëndetësore me dikë të afërt. Disa nga surprizat e kësaj jave do ju gjejnë të papërgatitur dhe kjo mund të krijojë tension apo ankth të panevojshëm tek ju. Shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve, fillimin e ndryshimeve të mëdha apo ngjarjeve të tjera drastike. Nëse jeni përfshirë në një proces gjyqësor, ka mundësi që kjo padi të zhvillohet në mënyrë të papritur. Gjatë javës do të befasoheni nga ngjarjet në jetën e një gruaje nga rrethi juaj i të afërmve ose miqve. Këtë javë, mos kini frikë të merrni këshilla ose ndihmë nga një grua tjetër, edhe nëse është vajza juaj ose dikush më i vogël se ju. Disa nga situatat e favorshme gjatë këtyre shtatë ditëve mund të lidhen me veprimet e një personi që jeton larg. Shmangni konfliktet këtë javë pa marrë parasysh sa jeni të zemëruar apo të mërzitur. Ka shumë të ngjarë që kundër jush të keni një person shumë të egër dhe hakmarrës. Kjo është veçanërisht e vërtetë për njerëzit që nuk i njihni mirë ose që do të takoni këtë javë. Burrat do të përjetojnë periudha paqëndrueshmërie emocionale ose pasigurie në ndjenjat e tyre ose të partneres. Ju lehtëisht mund të bini në depresion ose të ndiheni të pasigurt. Mund t`i interpretoni gjërat në mënyrën e gabuar. Megjithatë, ju keni aftësinë për të gjetur zgjidhjen më të mirë për çdo situatë të ndërlikuar apo të pakëndshme në dashuri, kështu që edhe tani do të gjeni rrugën e duhur të veprimit. Këtë javë do të merrni një compliment të rëndësishëm ose një ofertë. Gratë do të kenë një javë të favorshme për të vendosur për një ndryshim në statusin martesor ose stilin e jetesës. Shëndeti juaj ose shëndeti i një personi të dashur do të kërkojë konsultim me një mjek, ose trajtim. Gjatë kësaj periudhe do të arrini shumë.

Gaforrja

Do të keni më shumë biseda apo takime lidhur me punën apo biznesin tuaj, me përfaqësues të institucioneve të ndryshme. Puna juaj do të jetë temë bisede edhe me miqtë me të cilët do të jeni të gatshëm të diskutoni plane apo çështje të ndryshme. Është e mundur që një ide e re apo një ofertë e re pune të vijë falë miqve. Këtë javë duhet të merrni një vendim të rëndësishëm në lidhje me zgjidhjen e një problemi apo një situate tjetër komplekse. Cilado qoftë arsyeja specifike, padyshim që do të lidhet me një person nervoz, dikë që ju krijon tension në shtëpi apo në punë. Këtë javë mund të jeni të kënaqur me një surprizë që dikush ka përgatitur për ju. Kjo do të jetë diçka që do t'ju duhet veçanërisht në këtë periudhë të vështirë emocionale për ju. Këtë javë, shumë prej jush do të kërkojnë punë shtesë për të mbështetur buxhetin e familjes. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të prireni të jeni shumë ndikues në vendimet tuaja nga opinioni i një gruaje që keni besim ose respekt. Këtë javë djemtë dhe vajzat do të kenë takime dhe biseda të llojeve të ndryshme. Do të përjetoni ngjarje që do të zhvillohen ngadalë për shkak të rrethanave të ndryshme. Kjo mund t'ju bëjë nervoz ndonjëherë, por është mirë të jeni të vetëdijshëm për rëndësinë e zhvillimit të rrethanave të caktuara nëse dëshironi të keni sukses. Është e mundur që suksesi juaj këtë javë të varet kryesisht nga miqtë, shokët e klasës, bashkëmoshatarët ose kolegët. Burrat mund të presin para në shtëpinë e tyre këtë javë, të cilat do t'i marrin përmes një gruaje, pavarësisht nga marrëdhënia me të. Do ketë një konflikt me një të afërm që nuk do zgjidhet duke ju imponuar mendimin tuaj. Mundohuni ta shihni çdo situatë nga një këndvështrim tjetër... Prisni sukses ose fat të papritur për dikë në familjen tuaj. Këtë javë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj do të ketë një mashkull që do të shfaqet në një moment të vështirë dhe që do ju ndihmojë për diçka, ose do ju japë këshillat e duhura. Sigurisht, ky mund të jetë dikush që tashmë e njihni. Mund të përjetoni zhgënjim me shpresën për të realizuar një ide apo një ëndërr tuajën. Gjatë kësaj jave në jetën e grave mund të lindë një problem shëndetësor në lidhje me një të dashur, i cili do të zgjidhet me sukses. Shumë prej jush do të kenë dëshirë për dashuri emocionuese apo eksperienca intime, pavarësisht nga mosha dhe statusi martesor. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të filluar një lidhje të re romantike ose për t'u martuar. Disa prej grave do të priren të mbështeten shumë te burrat për të zhvilluar ose përfunduar angazhime të rëndësishme familjare ose profesionale. Mund të mbështeteni te sharmi juaj për të ndikuar tek të tjerët, por mos e teproni!

Luani

Do të arrini të zhvilloni me sukses angazhimet dhe planet që kanë nisur që në fillim të këtij muaji. Ndoshta disa ngjarje janë ende në zhvillim dhe do të jenë në favorin tuaj. Pavarësisht shqetësimeve, do të arrini të merrni paratë që ju janë premtuar, të fituara me punën tuaj dhe jo vetëm. Kini kujdes me blerjet këtë javë, si për ju ashtu edhe për shtëpinë tuaj. Investimet e rrezikshme gjithashtu do të kërkojnë vëmendje. Gjatë kësaj periudhe mund të ketë konflikt ose tension të përkohshëm në punë ose në biznesin tuaj lidhur me marrëdhëniet tuaja me kolegët ose klientët. Gjatë javës do të përjetoni zhgënjim me dikë të afërt. Është e mundur që dikush tashmë është përpjekur t'ju paralajmërojë për pabesinë e këtij personi ndaj jush. Ju mund të keni marrë këshilla që i keni shpërfillur, me idenë se e dini më mire vetë. Ndarja nuk do të jetë një zgjidhje për problemin, por do të jetë një rrugë e natyrshme veprimi. Djemtë dhe vajzat do të përjetojnë shumë emocionalisht dhe me ndjeshmëri çdo gënjeshtër, manipulim, përpjekje për t'u përdorur ose akuzuar për gjëra që nuk i kanë bërë. Shumë do të jenë të lumtur nga disa para të papritura. Burrat do të kenë dëshirë për eksperienca dashurie, qofshin të martuar apo beqarë. Kjo është një javë flirti, përvojash intime që lidhen me disa eksperienca të reja në marrëdhënien tuaj. Komunikimi juaj me një partner që jeton larg jush do ketë një zhvillim interesant. Eksperienca interesante priten edhe në vendin tuaj të punës ose në biznes, veçanërisht nëse punoni me burra. Gratë, si gjithmonë, do të kenë mjaftueshëm detyra në familje dhe me të afërmit e tyre. Megjithatë, kjo javë ju sjell situata dhe përvoja të papritura në shtëpinë tuaj dhe me njerëz nga rrethi juaj i të afërmve. Gratë e pamartuara mund të marrin një propozim të papritur martese ose të takojnë një partner të përshtatshëm për bashkëjetesë në të ardhmen. Këtë javë do të bëni njohje të reja me persona interesantë, por kryesisht femra.

Virgjëresha

Do të keni plane në lidhje me riparimet, përmirësimet, zhvendosjet dhe veprime të tjera që lidhen me shtëpinë tuaj. Do të keni mundësi t`i realizoni vetë gjëra që lidhen me dokumentet financiare, kontratat, marrëveshjet bankare e jo vetëm. Gjatë kësaj periudhe mund të merrni një ofertë të favorshme për të arritur një rritje rroge ose shitje më të mira. Zhvillim pozitiv do të arrihet nga ju që keni një biznes në shtëpi. Gjatë këtyre shtatë ditëve do t'ju duhet të angazhoheni për një dokument që lidhet me shtëpinë. Ngjarjet e pakëndshme mund të lidhen me shëndetin e dikujt, me një nevojë të papritur për trajtim. Stresi në marrëdhëniet tuaja personale ose profesionale gjithashtu mund të ndikojë negativisht në shëndetin tuaj. Lajmet që lidhen me dramën në jetën e një personi që njihni mund të jenë një arsye për të udhëtuar ose vizituar shtëpinë e atij personi. Djemtë dhe vajzat do të përjetojnë shumë më tepër ankth sesa ka vërtet një arsye për këtë. Paqëndrueshmëria juaj psikologjike dhe emocionale është diçka për të cilën do të duhet të punoni gjatë kësaj periudhe. Është e mundur që në jetën tuaj të përditshme të takoni njerëz të çuditshëm, të pakuptueshëm, të cilët në një farë mënyre do të ndikojnë në kuptimin tuaj të gjërave të ndryshme në jetë. Burrat do t'i kushtojnë më shumë vëmendje riparimeve të vogla në shtëpinë e tyre, nevojës për të zëvendësuar disa sende ose pajisje. Ju keni detyra të ndryshme që lidhen me pronën që zotëroni ose përdorni. Për sa i përket shëndetit, do t'ju kërkohet të kujdeseni për një problem. Gratë këtë javë do të ndikohen nga stabiliteti apo paqëndrueshmëria që kanë në jetën e tyre të dashurisë. Aty ku ka harmoni dhe reciprocitet në ndjenja dhe synime, java do të kalojë e qetë dhe sipas pritshmërive.

Peshorja

Shmangni xhelozinë dhe konfliktet me partnerin tuaj intim. Fyerjet apo akuzat që mund të shkëmbeni tani nuk do të harrohen dhe ndoshta nuk do të falen. Marrëdhëniet me një partner që ka qenë i martuar më parë do të jenë veçanërisht të vështira. Kjo javë paralajmëron një ribashkim që përfshin një burrë që mund të jetë i afërmi, fqinji ose miku juaj. Do të gëzoheni për një shpërblim që do të merrni. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të përjetoni një lajm të pakëndshëm ose një ngjarje të lidhur me një grua. Gjatë kësaj periudhe, do të ketë një shans ose ofertë të papritur që do të merrni nga një person nga larg. Disa prej jush do të përpiqen të kapërcejnë hipokrizinë e njerëzve me të cilët keni kontakte të përditshme. Mundohuni të ruani maturinë dhe vëmendjen kur komentoni ngjarjet në jetën e miqve. Shumë do të përjetojnë një situatë stresuese në lidhje me punën e tyre. Djemtë dhe vajzat do ta kujtojnë këtë javë me një ngjarje apo përvojë të rëndësishme që lidhet me një person të lindur në shenjën e Luanit, Dashit apo Shigjetarit. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të ketë një panik të papritur lidhur me një ngjarje në jetën e një vajze apo një gruaje të re. Lajmi i mirë do të lidhet me lindjen e një fëmije. Shumë do të jenë të kënaqur me paratë e papritura që do t'ju ndihmojnë të plotësoni disa nga dëshirat ose nevojat tuaja. Këtë javë do t'ju duhet të përballeni me kërkesën kapriçioze të një fëmije ose një të riu nga familja. Gratë do të përjetojnë ngjarje të pritshme dhe të papritura në shtëpinë e tyre që lidhen me udhëtimin për veten tuaj ose për një anëtar të familjes suaj. Në përgjithësi, kjo periudhë do të mbahet mend me ngjarje interesante dhe kontakte me njerëz nga distanca të ndryshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni biseda me fëmijë apo të rinj nga familja juaj, të cilat do të lidhen me paratë, pagesat, investimet në arsim apo biznes. Këtë javë ka të ngjarë të merrni para për ose nga një fëmijë. Gjatë kësaj periudhe do të keni mundësi të rivendosni një marrëdhënie miqësore që e keni ndërprerë disa kohë më parë për shkak të rrethanave jetësore.

Akrepi

Do t'ju duhet të merrni pjesë në takime të ndryshme. Problemi është se rreth jush do të ketë shumë tension dhe lehtësisht do të lindin mosmarrëveshje, konflikte, grindje. Gjithsesi gjithçka do përfundojë mirë dhe do përjetoni shumë emocione të këndshme. Ju mund të prisni fat të mirë përmes një njohjeje të re ose përmes zhvillimit të kontakteve të reja profesionale. Do të gëzoheni për suksesin e një fëmije ose të një të afërmi. Këtë javë, shumë prej jush do të gëzohen me lajmin e lindjes së një fëmije. Një rol të rëndësishëm në jetën tuaj këtë muaj do të kenë personat me të cilët keni pasur një lloj marrëdhënieje në të kaluarën (personale, familjare, profesionale etj.). Do të ndiqni me interes zhvillimin e një lidhjeje dashurie. Gjatë kësaj periudhe prisni biseda dhe ngjarje që lidhen me paratë që do të merrni apo fitoni këtë muaj. Do të keni një kohë të favorshme për veprime gjyqësore dhe ligjore (nëse jeni të angazhuar në të tilla). Do të hiqni qafe një nga shqetësimet tuaja të mëdha, i cili do të mbetet patjetër në të kaluarën tuaj. Gjatë javës, disa prej jush do të jenë të lumtur të rrisin pagën, të tjerët do të kenë mundësinë për të ardhura shtesë dhe jo vetëm. Djemtë dhe vajzat duhet të shmangin xhelozinë, e cila mund të krijojë tension të padëshiruar. Gjatë kësaj jave, miqtë, shokët e klasës ose kolegët mund t'ju ftojnë në një fejesë, martesë ose një mbledhje tjetër të rëndësishme familjare. Gjatë javës mund të habiteni nga lajmet që lidhen me shtatzëninë apo lindjen e një fëmije. Kjo do t'ju bëjë të paqëndrueshëm emocionalisht. Mund të përjetoni ndryshime të padëshiruara në planet tuaja për shkak të situatave dhe ngjarjeve të ndryshme të papritura. Gjithsesi, në përgjithësi, ju pret një javë në të cilën me më shumë ambicie nga ana juaj do të mund të arrini shumë dhe madje do të befasoheni nga arritjet tuaja. Grave do ju jepen mundësi të ndryshme zhvillimi, kryesisht profesionalisht, por edhe jeta juaj personale do të jetë nën ndikimin e lëkundjeve të ndryshme të favorshme. Tani është koha për të marrë disa vendime të rëndësishme për të ardhmen tuaj, pa frikë nga ndonjë vështirësi apo pengesë që mund të hasni. Ju keni një javë të mirë përpara për të zhvilluar karrierën ose biznesin tuaj. Ka mundësi që të shfaqet një person apo grup i ri njerëzish që do të ndikojë pozitivisht në planet tuaja profesionale duke ju dhënë këshilla, informacione, njohuri apo ide të dobishme.

Shigjetari

Do të duhet të përballeni me telashet apo marrëdhëniet delikate që do të keni me një grua. Ajo ose do të jetë e afërmja juaj ose një grua në një pozicion të lartë ku punoni. Është e mundur të jesh përfaqësues i një organizate ose institucioni publik (privat). Këtë javë do të lëndoheni lehtësisht nga fjalët, komentet, veprimet e njerëzve që ju rrethojnë. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mund të priten para në shtëpinë tuaj nga një grua. Mund të keni të ardhura nga burime të ndryshme (por jo rrogë). Shumë do ta kujtojnë këtë periudhë me një mbledhje që lidhet me një grua (ditëlindje, fejesë, martesë, përvjetor). Do t'ju duhet t'i kushtoni vëmendje shëndetit tuaj për shkak të një gjendjeje të lehtë shëndetësore. Do të jetë mirë të kërkoni këshilla mjekësore. Gjatë javës mund të keni marrëdhënie dhe angazhime të ndryshme financiare që do të jenë të rëndësishme për suksesin tuaj profesional apo të biznesit. Është e mundur të lidhni një kontratë të re, marrëveshje ose dokumente të tjera. Do të ndiqni dhe diskutoni ngjarje interesante nga dashuria apo jeta intime e një personi nga rrethi juaj i miqve apo të afërmve. Djemtë dhe vajzat do të presin me padurim zhvillimin e disa ngjarjeve gjatë javës, të cilat do të përcaktojnë zhvillimin e situatave të caktuara në familje, në shkollë apo në karrierën tuaj. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të udhëtuar dhe zhvilluar kontakte me njerëz nga jashtë. Udhëtimi në vendin ku jetoni do t'ju sjellë përvoja të ndryshme emocionale. Meshkujt do të befasohen nga shpenzimet e papritura apo vështirësitë financiare. Gjatë javës do të përjetoni një takim të pakëndshëm, i cili mund të organizohet nga persona të tjerë pa dijeninë apo pëlqimin tuaj. Situata e pakëndshme në të cilën do të viheni ballë për ballë me njerëz të pakëndshëm ose njerëz nga e kaluara juaj që nuk dëshironi t'i mbani mend, do t'ju ndikojë si emocionalisht, ashtu edhe mendërisht. Këtë javë do të keni përvojën e udhëtimit me një person, me shumë mundësi nga rrethi juaj i të afërmve. Për gratë Shigjetar, dokumentet personale dhe korrespondenca që mund të jenë objekt i kuriozitetit të dikujt tjetër do të kërkojnë vëmendje. Ato mund të përdoren kundër jush për t'ju diskredituar para dikujt ose thjesht për t'u vjedhur për ndonjë qëllim tjetër. Kjo javë paralajmëron momente interesante në vendin tuaj të punës ose të biznesit. Nëse po mendoni për një ndryshim në lidhje me punën tuaj, java do të jetë e favorshme për veprime të tilla. Gjatë kësaj periudhe, shumë do të marrin lajme të mira. Shumica prej jush do të kalojnë një kohë të mirë duke udhëtuar, si për argëtim ashtu edhe për arsye familjare.

Bricjapi

Do t’ju duhet të përballeni me më shumë stres apo situata konflikti në vendin e punës. Arsyeja e mundshme për një tension të tillë është të merrni informacione për ndryshime, inspektime, riorganizim të ekipit ose të merrni komente negative në lidhje me punën tuaj personale. Gjatë javës do të ketë angazhime apo probleme në lidhje me dokumentet që do t'ju duhet të rregulloni me ndonjë institucion, kompani, bankë e të tjera. Momente të këndshme do të përjetohen në dashuri. Gjithçka do të varet nga qëndrimi juaj, aftësia për të dashur pa kufizuar lirinë e partnerit tuaj dhe pa imponuar vetëm dëshirat dhe preferencat tuaja. Gjatë javës mund të prisni zhvillim interesant ose do të përjetoni momente të këndshme me një marrëdhënie të re romantike. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësinë të rivendosni miqësitë e prishura. Gjatë javës mund t'ju duhet të shtyni një udhëtim, të përjetoni disa probleme gjatë udhëtimit dhe më shumë. Për ju, kjo do të jetë një kohë e vështirë për çështje gjyqësore dhe ligjore. Djemtë dhe vajzat do të duan të kalojnë më shumë kohë në shoqërinë e këndshme të miqve, ose të afërmve. Ndoshta pjesën më të madhe të kohës së lirë do ta kaloni duke pirë kafe me miqtë, duke shijuar ushqime të shijshme dhe duke bërë biseda interesante me njerëzit që ju pëlqejnë. Do të jetë mirë që gjatë këtyre shtatë ditëve të përfundoni disa detyra që tashmë kanë filluar dhe të mos e shtyni zbatimin e tyre. Burrat do të kenë mjaftueshëm detyra që lidhen me probleme të ndryshme shtëpiake, probleme me makinën apo prona të tjera. Problemet gjatë këtyre shtatë ditëve në shumicën e rasteve do t'ju provokojnë durimin, por në përgjithësi do të jetë e lehtë për t'u zgjidhur. Ju mund të arrini të përfundoni me sukses një problem të vjetër që po ju shqetëson. Pritshmëritë për gratë gjatë këtyre shtatë ditëve në shumicën e rasteve do të lidhen me zhvillimin e ngjarjeve për të cilat prisni të merrni lajme ose informacione shtesë. Është e mundur të merrni një dokument të rëndësishëm, të nënshkruani një kontratë të rëndësishme. Marrëdhënia juaj me një grua apo mikeshë të ngushtë do të kërkojë vëmendje të veçantë për shkak të disa situatave stresuese në jetën e saj. Surprizat nuk do të mungojnë gjatë këtyre shtatë ditëve dhe në të shumtën e rasteve do të lidhen me persona të rrethit tuaj të ngushtë të të afërmve apo miqve.

Ujori

Do të kaloni një periudhë të favorshme dhe të suksesshme financiarisht, pavarësisht se do të keni shpenzime të rëndësishme dhe urgjente. Nëse jeni duke kërkuar, patjetër do të gjeni një mundësi për një angazhim shtesë ose për një punë më të paguar. Gjatë javës do ta keni të vështirë të parashikoni zhvillimin e ngjarjeve që do të përjetoni. Ju do të duhet të mbështeteni në shkathtësinë tuaj dhe të mos nxitoni në reagimet tuaja. Shmangni dyshimet për njerëzit dhe ngjarjet. Shumë lehtë mund të krijoni probleme të padëshiruara dhe të pakëndshme. Kjo javë do të jetë një kohë e mirë për romancë dhe dashuri. Gjatë këtyre shtatë ditëve janë të mundshme eksperienca që lidhen me shtatzëninë, emocione komplekse rreth një fëmije etj. Djemtë dhe vajzat do të kenë një kohë të mirë për të fituar të ardhura më të larta përmes punës ose burimeve të tjera. Java do të jetë e mbushur me kontakte reale apo virtuale me njerëz të afërt dhe të largët, ndoshta për shkak të disa ngjarjeve të rëndësishme dinamike. Meshkujt do të duhet të pranojnë me gjithë përgjegjësinë dhe vëmendjen e tyre detyrat dhe angazhimet që do të kenë për shtëpinë e tyre. Kjo është një javë me angazhime ose situata të ndryshme të papritura që lidhen me shtëpinë ku jetoni ose pronën e familjes. Gratë do të duhet të kujdesen për shëndetin ose pamjen e tyre. Këtu nuk ka vend për frikë dhe shqetësime, por për veprime të menduara mirë. Komunikimi me njerëz të lindur nën shenjat e zodiakut si ju do të jetë i vështirë, por jo i pamundur. Java sjell më shumë detyra në punë ose në biznes.

Peshqit

Do të kaloni një periudhë të favorshme për të arritur rezultate të mira financiarisht. Sigurisht, gjithçka do të varet nga aktiviteti dhe organizimi juaj. Është e mundur të fitoni lotarinë. Gjatë javës miqësia juaj me një person nga një vendbanim ose një kombësi tjetër do të ketë një zhvillim interesant. Gjatë këtyre ditëve do t'ju duhet të ndihmoni një mik në një moment të vështirë. Problemet e lidhura me udhëtimin do të lindin si rezultat i veprimeve të një personi që ka qëllime të kundërta nga ju. Është e mundur të përfshiheni në udhëtime që lidhen me shëndetin ose trajtimin e dikujt. Gjatë javës do të përjetoni një sërë surprizash në lidhje me një person që është i afërmi juaj. Ndoshta do të merrni lajme të këqija në lidhje me dikë me të cilin keni punuar ose studiuar. Nëse po planifikoni një ndryshim të madh, veproni me kujdes dhe me shumë mençuri. Djemtë dhe vajzat do të investojnë kohë, emocione dhe sigurisht para në disa blerje për veten e tyre apo për të ruajtur pamjen e tyre. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini shumë të kujdesshëm për gjërat tuaja personale, blerjet ose informacionet nga vjedhjet ose veprimet keqdashëse të të tjerëve. Çështjet tuaja financiare do jenë të rëndësishme dhe gjatë këtyre shtatë ditëve mund të nënshkruani një kontratë të rëndësishme për t'u angazhuar në një punë nga e cila do të prisni të ardhura të mira. Meshkujt gjithashtu do t'u japin përparësi çështjeve të tyre financiare. Gjatë javës do të veproni me disa detyra të rëndësishme në këtë plan, në mënyrë që të stabilizoheni financiarisht dhe të siguroni të ardhmen tuaj të afërt. Gjatë javës do të ketë angazhime të caktuara, por urgjente me një fëmijë apo një të ri. Gratë do të kenë më shumë fat këtë javë, por kjo nuk do të thotë se jeni të pakujdesshme apo arrogante në veprimet tuaja, përkundrazi! Do të lindin shanse që do të duhet të kapen dhe të realizohen në kohë. Punët dhe detyrat e shtëpisë tuaj nuk duhet të lihen në plan të dytë, pasi kjo do të shkaktojë tension brenda familjes tuaj. Të ardhura shtesë ose para të papritura ka të ngjarë të vijnë.