HOROSKOP

Horoskopi javor 1-7 mars

Horoskopi javor 1-7 mars

Dashi

Këtë javë do të keni shqetësime ose angazhime në lidhje me shëndetin tuaj ose të një të dashuri. Do të keni ankth i cili do të shoqërohet me fillimin e një ndryshimi në jetën tuaj. Java do të kërkojë që shumë prej jush të kontaktojnë me një institucion tatimor ose gjyqësor. Kjo javë sjell biseda të ndryshme, për zhvillimin dhe rezultatin e të cilave do të keni shqetësime serioze paraprakisht. Nëse po planifikoni një udhëtim jashtë vendit këtë javë, do të ketë disa ndryshime në lidhje me planin tuaj. Gjatë javës mund të ketë një vonesë ose pengesë në marrjen e parave nga një vend tjetër. Në përgjithësi, kjo javë do të mbahet mend për vonesa të ndryshme. Java sjell një situatë shumë të pakëndshme dhe stresuese në jetën e një miku të ngushtë. Gratë do ta kenë të vështirë të realizojnë pritshmëritë ose planet e tyre në lidhje me një fëmijë. Zhgënjimi do të jetë rezultat i shpresave tuaja më të larta ose joreale. Gratë shtatzëna duhet të jenë më të kujdesshme në lidhje me shëndetin e tyre fizik dhe mendor, të shmangin stresin me çdo kusht! Burrat do ta kujtojnë javën me disa takime dhe biseda interesante me miqtë. Java sjell më shumë njohje të reja.

Demi

Këtë javë do të habiteni nga një konflikt me një person nga rrethi juaj i miqve. Një situatë e tillë mund të bëjë që të vendosni të ndryshoni marrëdhënien tuaj. Planet dhe pritshmëritë që keni për punët tuaja profesionale këtë javë ndoshta nuk do të kenë realizimin e pritur. Vështirësitë, kur ato paraqiten, do të lidhen me shfaqjen e rrethanave dhe pengesave të papritura në lidhje me njerëzit e tjerë në mjedisin tuaj profesional. Do të duhet t'i rishikoni përsëri për të vlerësuar se cilat janë të arritshme dhe cilat jo. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të lëvizur nga një shtëpi në tjetrën. Këtë javë do të mendoni se çfarë mund të bëni për familjen tuaj, e cila do të përfshijë ide të ndryshme në lidhje me fëmijët tuaj, prindërit, bashkëshortin dhe më tepër. Për zbatimin e tyre do të duhet të mbështeteni në ndihmën e njerëzve përkatës, por iniciativa do të vijë nga ju. Kjo javë paralajmëron një ngjarje të rëndësishme në lidhje me një person të lindur nën shenjën e Akrepit, Gaforres ose Peshqve, ndoshta nga rrethi juaj i të afërmve. Një ngjarje e pakëndshme ose një lloj humbjeje në jetën e një personi që keni njohur për një kohë të gjatë do të jetë shkaku i momenteve të trishtuara. Gratë do të jenë në gjendje të bëjnë shumë gjëra për komoditetin e tyre personal. Do të jetë e rëndësishme për ju t'i bëni gjërat të ndodhin ashtu siç dëshironi. Sidoqoftë, kundërshtimet nuk përjashtohen, veçanërisht nëse nuk doni të dëgjoni mendimet e të tjerëve. Burrat do të gëzohen me një lajm ose ofertë që do të vijë nga një i dashur.

Binjakët

Këtë javë do të përjetoni shqetësime të ndryshme për një udhëtim. Nëse puna juaj ka të bëjë me udhëtime ose shërbime transporti, gjatë këtyre shtatë ditëve do t'ju duhet të kapërceni pengesa dhe vështirësi të ndryshme, por kjo nuk ka gjasa t'ju shkaktojë ndonjë humbje të madhe. Kjo javë do të mbahet mend me lajme të rëndësishme në lidhje me një grua nga rrethi juaj i të afërmve dhe ato mund të kenë një lidhje me jetën e saj të dashurisë. Shumë prej jush ndoshta do të marrin pjesë në një takim të rëndësishëm lidhur me një grua. Problemet këtë javë nuk do t'ju befasojnë. Në shumicën e rasteve, ato do të lidhen me mosmarrëveshje të pazgjidhura kryesisht në jetën tuaj personale. Gjatë javës, mund të lindë një zgjidhje e papritur për problemin tuaj të vjetër, për të cilin nuk keni pasur ide se çfarë të bëni për një kohë të gjatë. Gjatë kësaj jave, shmangni pesimizmin, ose dyshimin për veprimet ose fjalët e të tjerëve. Gratë do të kenë takime të rëndësishme biznesi ose familjare. Ju do të angazhoheni në raste që sjellin rezultate të rëndësishme ose ndryshime në jetën tuaj. Ata që janë të përfshirë në çështje gjyqësore do të jenë në gjendje të presin rezultate pozitive.

Gaforrja

Veprimet ose komentet e një mashkulli do t'ju bëjnë të mendoni për arsyen e vërtetë që provokon veprime të tilla nga ana e tij. Mund të ketë ndikim nga njerëz të tjerë në këtë situatë, por kjo padyshim nuk është e nevojshme. Gjithashtu është e mundur që ky person po përpiqet t'ju bëjë përshtypje në një farë mënyre, për të kompensuar për veprat e tij të këqija ndaj jush nga e kaluara e afërt, ose për ndonjë arsye tjetër. Gjatë këtyre shtatë ditëve, disa prej jush do të gëzohen ose do të përfitojnë nga paratë që do të merrni nga burime të ndryshme. Pavarësisht nga tendencat e favorshme këtë javë, nuk duhet të humbni kontrollin e realitetit përreth jush. Mundësia për të hyrë në një situatë të vështirë ose për të përjetuar një humbje është shumë reale. Kjo do të jetë vetëm për shkak të veprimeve tuaja arrogante ose të pamatura. Java do të mbahet mend për zhvillimin e papritur në trajtimin e një personi që njihni. Shmangni mosmarrëveshjet ose konfliktet për para këtë javë, pasi përfundimisht do t'ju duhet të dorëzoheni ose të bëni kompromis. Gratë do ta kenë shumë të vështirë të kapërcejnë problemet që do të kalojnë me një burrë. Emocionalisht, ato do të krijojnë shqetësime afatgjata, pasiguri dhe madje mungesë të vetëbesimit. Burrat do të duhet të merren në mënyrë adekuate me situata të ndryshme të papritura në vendin e punës. Dëmtimi i pajisjeve të ndryshme ose incidente të tjera të papritura janë të mundshme.

Luani

Këtë javë do të jeni në gjendje të zgjidhni një problem apo angazhim të rëndësishëm për familjen ose pronën. Kjo javë do të jetë plot me përvoja dashurie, veçanërisht për ata që nuk janë të angazhuar në një lidhje martesore. Njohjet e reja këtë javë do të kenë mundësinë për një zhvillim më të mirë. Këtë javë do të mbështeteni në diçka të rëndësishme për një vajzë apo grua që do të arrijë t’ju ??zhgënjejë. Këtë javë, mund të habiteni nga paratë ose një ofertë nga dikush jashtë shtëpisë tuaj. Gratë do të realizojnë dëshirën e tyre për një blerje, të cilën do ta bëjnë pas studimit ose shqyrtimit të kujdesshëm. Gjatë javës mund t'ju duhet një dhuratë për një të afërm ose mik të lindur nën shenjën e Peshqve. Burrat do të veprojnë me shumë vendosmëri në punët e tyre të dashurisë. E gjitha do të varet nga ajo që dëshironi saktësisht. Ju do të luftoni ose për dashurinë e vjetër, ose për ruajtjen e së tashmes, ose do të kërkoni një marrëdhënie të re për të mbushur boshllëkun në jetën tuaj.

Virgjëresha

Këtë javë mund të merrni lajme në lidhje me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit, të cilët nuk i keni parë për një kohë të gjatë. Njohjet e reja këtë javë do të jenë interesante për ju. Përmes tyre do të gjeni të njohurit e vjetër ose do të rinovoni interesat dhe hobet tuaja të mëparshme. Dikush që jeton jashtë shtëpisë tuaj do t'ju ndihmojë të gjeni një zgjidhje praktike për një dilemë që ka të bëjë me familjen tuaj. Kjo javë do të jetë financiarisht e favorshme, pasi do të ketë mundësi të ndryshme për të ardhura shtesë. Disa prej jush do të përfitojnë financiarisht përmes njohjeve ose marrëdhënieve personale me një grua. Kjo javë do të jetë e favorshme për të udhëtuar me një qëllim specifik. Më shumë gjasa, një udhëtim i tillë do të ketë lidhje me punën ose kujdesin tuaj që do të duhet të merrni për një pronë në një vendbanim tjetër. Disa do të jenë të lumtur të blejnë një makinë të re ose ndonjë blerje tjetër të shtrenjtë. Do të keni përvoja pozitive në dashuri. Gratë do të kenë arsye të mira për t'u zemëruar me dikë që jeton në një fshat, qytet ose vend tjetër. Burrat do të jenë në gjendje të rikuperohen nga humbjet emocionale, materiale ose financiare.

Peshorja

Këtë javë do të jeni të lumtur me lajme që do t'ju ndihmojnë të merrni vendimin e duhur dhe të rëndësishëm për të ardhmen tuaj. Ky informacion mund të vijë nga dikush që jeton shumë larg jush. Gjatë këtyre shtatë ditëve, prisni një ftesë për një takim ose mbledhje. Kjo do të jetë një javë e mbarë për përmirësime të vogla në shtëpinë tuaj dhe në disa raste mund të blini edhe sende në ankand ose pazar. Gjatë kësaj jave, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja me njerëz që do të jenë më të vjetër se ju ose në një pozitë më të lartë shoqërore ose profesionale. Ata mund t'ju shkaktojnë disa vështirësi në jetën e përditshme ose t'ju detyrojnë të bëni punë që nuk ju pëlqejnë. Këtë javë do të ndihmoni një të afërm ose mik në një kohë të vështirë, gjë që do të vlerësohet. Gjatë javës, shmangni trishtimin ose mungesën e besimit në veprimet tuaja. Gratë do të angazhohen në dokumente të ndryshme financiare. Burrat do të duan të ndihmojnë një grua që ata e duan. Një ngjarje e rëndësishme në lidhje me një vajzë ose një grua të re mund të ndodhë në marrëdhëniet tuaja familjare.

Akrepi

Keni një javë të ngarkuar përpara, kryesisht në punë, por nuk do t'ju mungojnë përgjegjësitë e rëndësishme në shtëpinë tuaj. Gjatë kësaj jave do t'ju duhet të flisni për tema të rëndësishme në lidhje me stilin e jetës së të dashurit tuaj. Kjo do të jetë një javë e rëndësishme për ata që janë në proces gjyqësor. Gjatë javës, shumë do të kenë biseda në lidhje me një shtëpi ose pronë. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të shqetësoheni nga lajmet që lidhen me një grua në moshë të mesme për zhvillimet në jetën e saj personale. Ato mund të kenë të bëjnë me gjendjen e saj shëndetësore ose financiare. Gjatë kësaj jave, jini të kujdesshëm kur negocioni ose nënshkruani dokumente financiare, përfshirë edhe nëse angazhimet tuaja të punës. Gratë Akrep do të entuziazmohen për ngjarje të rëndësishme që lidhen me shtëpinë dhe familjen e tyre. Për disa prej jush, kjo do të jetë një javë e blerjes së një shtëpie të re ose prone tjetër. Burrat do të investojnë energji dhe kohë për të përmirësuar cilësinë e jetës së tyre personale.

Shigjetari

Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, keni një javë të favorshme përpara, të cilën duhet ta përdorni në maksimum për të realizuar planet dhe pritshmëritë tuaja. Jini aktivë dhe ambiciozë, sepse asgjë nuk do të ndodhë pa praninë tuaj. Kjo është veçanërisht e vërtetë për burrat e kësaj shenje të zodiakut, të cilët do të duhet të punojnë shumë më shumë për të realizuar idetë e tyre. Këtë javë, do të krijohet një situatë komplekse në vendin tuaj të punës që do të duhet ta diskutoni me kolegët, menaxherët ose klientët. Manifestimet e kokëfortësisë nga ana juaj mund ta ndryshojnë këtë situatë në mënyrë të pakëndshme. Veprime të tilla emocionale nga ana juaj madje mund të rrezikojnë pozicionin tuaj. Gjatë kësaj jave, shumë do të diskutojnë, planifikojnë ose organizojnë një udhëtim që do ta realizojnë më vonë. Ky udhëtim ndoshta do të ketë nevojë për përgatitje më të mirë, siguri financiare, dokumente dhe më tepër. Gjatë javës do të ketë një shqetësim të shkurtër në lidhje me një dokument financiar, të vonuar ose të humbur. Ky tension ka shumë të ngjarë të lindë midis jush dhe njerëzve në familjen tuaj ose me ata me të cilët punoni. Gratë Shigjetar nuk duhet të nxitojnë në marrjen e vendimeve dhe veprimeve që lidhen me paratë, veçanërisht me një shumë të madhe parash. Gjatë kësaj jave, mund të jeni objekt i dëshirës së dikujt për t'ju mashtruar ose përfituar nga ju. Burrat do të jenë shumë entuziastë për të realizuar idenë ose dëshirën e tyre lidhur me një grua të afërt. Ju do ta dini paraprakisht që kjo do ta bëjë atë të lumtur dhe do të jeni shumë entuziast për të nxjerrë më të mirën nga vetja.

Bricjapi

Këtë javë do të ndiqni nga afër ngjarjet ose lajmet në lidhje me të afërmin ose mikun tuaj që jeton në një qytet apo vend tjetër. Gjithçka që ndodh atje do të ndikojë në familjen tuaj ose në planet tuaja të përbashkëta. Ata që janë duke kërkuar punë do të marrin një ofertë interesante, e cila madje mund të jetë nga një vend tjetër. Shmangni pesimizmin. Gjatë javës, ju mund të ngarkoheni emocionalisht nga një konflikt me fëmijën tuaj ose me një të ri tjetër. Një situatë e tillë do t'ju tregojë se ndonjëherë është mirë të dëgjoni të tjerët, por edhe të kontrolloni informacionin e marrë prej tyre. Shmangni imponimin e vullnetit tuaj te të afërmit ose miqtë. Gjatë javës, një person në rrethin tuaj të miqve do t'ju tregojë për problemet familjare. Gratë Bricjap do të heqin dorë nga një prej ideve të tyre në lidhje me një fëmijë. Lajmet e pakëndshme në lidhje me një të ri janë të mundura, do t'ju shqetësojnë, por gjithashtu do t'ju japin një mësim të rëndësishëm të jetës. Burrat do të hasin disa fjalë ose veprime të pakëndshme të një miku që do të veprojë emocionalisht në situatën specifike. Kjo do të jetë një ditë e rëndësishme për punën ose biznesin tuaj.

Ujori

Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, kjo javë do të jetë e rëndësishme për ju, pasi do të duhet të zhvilloni plane financiare, personale ose familjare ose projekte biznesi në një drejtim të favorshëm për ju. Do të bëni biseda të ndryshme, kryesisht me njerëz nga familja juaj, në lidhje me sigurimin e të ardhurave tuaja aktuale dhe të ardhshme. Gjatë javës, shumë do të bëjnë shpenzime në lidhje me blerjet për një fëmijë ose një anëtar të familjes, ndoshta në lidhje me arsimimin. Gjatë kësaj jave është e mundur të merrni para për një fëmijë, të tilla si ndihma sociale. Këtë javë do të habiteni nga lajmet ose një telefonatë nga një person i cili jeton larg jush ose me të cilin nuk keni pasur kontakt për një kohë të gjatë. Mund të ketë një provë në lidhjen tuaj të dashurisë, veçanërisht nëse marrëdhënia juaj ka qenë e paqëndrueshme për një kohë të gjatë. Në fakt, kjo javë do t'ju tregojë nëse keni një të ardhme ose nëse rrugët tuaja ndryshojnë. Gjatë javës, jini të kujdesshëm me dokumentet tuaja personale dhe informacionin konfidencial që ruani në kompjuterin ose telefonin tuaj. Në përgjithësi, konfliktet për ju gjatë javës do të jenë mbi baza materiale. Burrat do të planifikojnë disa takime të rëndësishme që do të shënojnë ndryshimet e ardhshme në jetën e tyre.

Peshqit

Gjatë javës do të keni mundësinë të rregulloni pagesa ose dokumente financiare që janë të rëndësishme për familjen tuaj. është e mundur që disa nga familja juaj të gëzojnë të ardhura shtesë ose një punë më të paguar. Gjatë javës do të përjetoni ngjarje të këndshme ose do të keni një marrëdhënie të veçantë me një grua që ka shumë të ngjarë të jetë nëna, motra, gjyshja ose një e afërme tjetër. Gjatë javës mund të zhgënjeheni nga qëndrimi i një burri ndaj jush, qëndrimi i tij përbuzës, tendenca e tij për t'ju kritikuar ose për të krijuar probleme të tjera për ju. Në përgjithësi, do të keni një javë emocionale përpara, me ngjarje të ndryshme në dashuri ose përvoja me partnerin tuaj aktual romantik. Gratë do të marrin në konsideratë disa nga planet e tyre të guximshme për këtë vit që do të shfaqen gjatë këtyre shtatë ditëve. Ju intuitivisht do të kërkoni mundësi për realizimin e tyre dhe në shumicën e rasteve do të gjeni rrugën e duhur të veprimit. Burrat do të befasohen nga një ngjarje e këndshme që mund të ndryshojë disa rrethana në jetën e tyre.