Histori Personale

Ylli i radios rikthehet në transmetim pas operacionit. Gruaja që fitoi betejën më kancerin

Ylli i radios rikthehet në transmetim pas operacionit. Gruaja që fitoi

Adele Roberts ka bërë paraqitjen e saj të parë në BBC Radio 1 që pas operacionit për heqjen e një tumori një muaj më parë.

Ylli i televizionit dhe radios njoftoi në tetor se ishte diagnostikuar me kancer në zorrë përpara se të bënte operacionin, duke zbuluar se "gjithçka kishte ndodhur kaq shpejt".

Me anë të Instagramit, ajo dokumentoi fillimet e saj, ndërsa përgatitej të shkonte në studio për një shfaqje në një mëngjes të së shtunës.

Duke filluar me detyrën shumë të rëndësishme të vendosjes së xhezves për një filxhan çaj pas orës 4:30 të mëngjesit, ish-pjesëmarrësja në Jam e famshme… Më largo nga këtu!, tregoi me kënaqësi çantën e personalizuar të stomës që partnerja i saj Kate kishte bërë për të, të kompletuar me logon e BBC Radio 1.

“Ti je kaq e mrekullueshme Katie!”, deklaroi 42-vjeçarja, para se të pranonte: “Nuk mund ta besoj! Do të kthehem në Radio 1! Nuk mund ta besoj –ka nja një muaj që kam bërë operacionin, dhe ata po më lejojnë të kthehem, gjë për të cilën mendoj se Kate është fshehurazi e lumtur sepse duhet ta lë atë energji diku!'

Ndërsa ajo dokumentoi pjesën e re të përgatitjes, duke zbuluar pjesë të rutinës së saj të kujdesit të mëngjesit – të cilën ajo e quan “Audrey” – me ndihmën e të dashurës së saj, DJ-ja ndau: “Do të përpiqem të qaj sa kam për të qarë tani, që mos qaj si një fëmijë i madh më vonë, në radio. Por jam shumë e emocionuar!'

Adele gjithashtu ndau një foto të saj nga studio pak pas orës 7 të mëngjesit në Twitter, duke shkruar: "Dhe tani jemi në transmetim!" me ke munguar shume. Ju lutemi ejani dhe bashkohuni me ekipin e së shtunës.'

Miqtë dhe kolegët e festuan rikthimin e saj me të, duke përfshirë DJ-në e radios së BBC-së Rylan Clark-Neal, i cili komentoi: "Mirë se erdhe bukuroshe."

Më herët gjatë rikuperimit të saj, Adele kishte pranuar se 'ndihej pak pa ejf' pas një dite të vështirë në udhëtimin e saj shërues.

Duke ndarë ndjenjat e saj në Instagram, ajo postoi: “Një natë e keqe për mua mbrëmë. Ndihem paksa i dobët pasi shkova në dyqane me Kate.

“Jo aq aktive sa kam qenë, dikush më përplasi dhe më pas u mërzita që u tregova e ngathë”, tha Adele.

Tiranapost.al