Histori Personale

Nicole Kidman: "Depresioni nuk e bënte më trupin tim të ndihej si i imi"

Nicole Kidman: "Depresioni nuk e bënte më trupin tim të

Aktorja australiane ka rrëfyer një periudhë shumë të vështirë në jetën e saj, të cilën e ka përjetuar gjatë xhirimeve të filmit The Hours, ku ka luajtur rolin e shkrimtares Virginia Woolf.

Nicole Kidman është padyshim një nga aktoret më të mira të tridhjetë viteve të fundit. Dhe përpjekja e fundit nga ana e Australian diva - tani e pesëdhjetë e katër - është filmi Ricardos, e cila e vendos atë të veprojë së bashku me Javier Bardem. Megjithatë, aktorja australiane nuk ka kaluar vetëm momente gëzimi dhe suksesi në jetën e saj. Kishte gjithashtu momentet e errëta të depresionit. Dhe së fundmi, Kidman foli për këtë në evente që lidhen me promovimin e filmit të fundit.

Nicole Kidman: "Depresioni nuk e bënte më trupin tim të

Shëndeti mendor i 54-vjeçares u testua rëndë pas ndarjes së saj nga Tom Cruise , me të cilin ajo kishte ndarë njëmbëdhjetë vjet jetë përpara se lidhja të prishej. Nicole Kidman kujtoi se kur ajo ishte e përfshirë në xhirimet e filmit “The Hours” , film që tregon jetën e Virginia Woolf dhe për të cilin fitoi çmimin Oscar, ajo vuajti aq shumë duke u identifikuar me problemet e personazhit.

Në një intervistë për BBC Radio 4 në një program të jetës kulturore, diva australiane zbuloi : “ Depresioni nuk e bënte më trupin tim të ndihej si imi. Ishte sikur vërtet e lashë Virginia të merrte kontrollin, sepse në atë moment isha një derë e hapur. Dhe drejtori (Stephen Daldry) ishte shumë i kujdesshëm ndaj meje sepse dinte gjithçka ”.

Duke u zhytur plotësisht në personazhet që ajo luan, ka bërë që Nicole të ketë probleme edhe në raste të tjera. Për shembull, kur ajo luajti rolin e grave viktima të abuzimit fizik dhe psikologjik si në T”he Undoing and Being Little Lies”, aktorja tha se ishte " me të vërtetë e sëmurë. Dhe kjo është një nga pasojat kryesore të aktrimit si rol. Për një javë sistemi im imunitar refuzoi të njihte dallimin mes aktrimit dhe realitetit.”

Tiranapost.al