Histori Personale

Kathy Hilton: Dokumentari 'This Is Paris' më futi në depresion

Kathy Hilton: Dokumentari 'This Is Paris' më futi në

Kathy Hilton u shpreh se ndihej zemërthyer pasi më në fund shikoi dokumentarin "This Is Paris", në të cilin vajza e saj foli për përvojat traumatizuese dhe abuzive në një konvikt në Juta.

"Më futi në një depresion të tillë," i tha Kathy, 62 vjeç, Andy Cohen në emisionin e tij radiofonik SiriusXM të mërkurën.

Ylli i "Real Housewives of Beverly Hills" pranoi se ajo fillimisht nuk donte ta shihte filmin, i cili u shfaq premierë në YouTube në shtator 2020, sepse mendoi se do të ishte shumë e dhimbshme të dëgjoje për kohën e Parisit në shkollën e Provo Canyon.

Kathy Hilton: Dokumentari 'This Is Paris' më futi në

"Ishte shumë pasi pashë vetëm klipet dhe promot... sepse mund të më imagjinoni që sapo zbuloja për abuzimin... Unë nuk jam një nga ata njerëz. Por, ishte me të vërtetë kaq shkatërruese… Që ajo ta mbajë atë e vetme për 20 vjet…”

Kathy shpjegoi se ajo e kishte dërguar Parisin vetëm në shkollë në konvikt, në mënyrë që 17-vjeçarja, aso kohe të ndalonte së fluturuari fshehurazi nëpër klube.

“Shumë njerëz e kuptuan se ne po përpiqeshim të ndihmonim vajzën tonë. Ne po përpiqeshim të shpëtonim Parisin. Unë nuk jam aq e rreptë… ishim të shqetësuar,” tha ajo, duke iu referuar bashkëshortit Rick Hilton.

“Ajo jetonte në Nju Jork. Ajo po dilte fshehurazi dhe nganjëherë nuk kthehej në shtëpi për tre ditë, pa shkuar në shkollë. Pra, ne e vendosëm atë në këtë shkollë me konvikt, në këtë, në këtë. Duhet ta mbaj larg qytetit dhe të gjithë këtyre grabitqarëve dhe njerëzve që donin që ajo të bëhej modele.”

Kathy Hilton: Dokumentari 'This Is Paris' më futi në

Në dokumentar, Paris ndau detaje të abuzimit fizik, emocional dhe mendor që ajo pësoi në Provo Canyon, duke thënë pjesërisht, “Duhej të ishte një shkollë, por [klasat] nuk ishin aspak fokusi. Që nga momenti kur u zgjova deri sa shkova në shtrat, të gjithë, ishin gjithë ditën duke më bërtitur në fytyrë, duke më bërtitur, tortura të vazhdueshme.”

Ajo gjithashtu tha se stafi godiste dhe mbyste studentët, të cilët mund ti linin në izolim për deri në "20 orë në ditë".

“Kisha sulme paniku dhe qaja çdo ditë”, kujton Paris. “Isha shumë e mjerë. Ndihesha si e burgosur dhe e urreja jetën.”

Trailer i 'This Is Paris'

Tiranapost.al