HOROSKOP

Horoscope for the month of October 2022

Horoscope for the month of October 2022

Aries

If you've had bad luck in the love department lately, don't worry. The situation will change this month. The full moon on October 9 will help set goals around your love life that will affect you for the next eight years. Be sure to communicate to the universe what you want during the October 25 solar eclipse to maximize energetic potential. While you will feel motivated to make a connection, avoid pressing the issue. Even if you're feeling lonely, avoid the temptation to go back to toxic exes when Mars is retrograde on October 30, as the comfort you feel will be fleeting and may ultimately get in the way of your next, bigger love. .

Taurus

Mundohuni të mos investoni tepër në papërsosmëritë e vogla. Bëni një hap prapa nga projektet tuaja aktuale dhe shikoni gjërat nga një këndvështrim më i madh. Ka potencial për të mësuar nga gabimet, por vetëm nëse zgjidhni të dilni jashtë rrugës së zakonshme. Mos jini shumë të ngurtë me vizionin tuaj analitik dhe lejoni që kreativiteti të rrjedhë. Të bëhesh tepër kritik ndaj vetes është ajo që vlen për këtë muaj. Ndaj bëjeni një pushim. Për fat të mirë, gjendja do të përmirësohet nga 22 në 25 tetor.

Binjakët

Hëna e plotë e 9 tetorit rrit sharmin dhe kuriozitetin tuaj. Mendja juaj do të jetë shumë aktive. Kjo energji mund të jetë paksa e tepërt për disa, prandaj sigurohuni që ta mirëmenaxhoni. Yjet do të shkëlqejnë në sferat e komunikimit kur Mërkuri të largohet nga Peshorja më 10 tetor. Bëjini vetes një nder dhe shkëputuni pak nga puna në 22 tetor. Shkëputuni pak edhe nga aktiviteti i mediave sociale, mesazhet dhe bisedat e përgjithshme. Truri yt do të jetë akoma aktiv dhe i uritur për informacion në eklipsin diellor të 25 tetorit, ndaj pse jo mund bëni çudira.

Gaforrja

Është një muaj i mrekullueshëm për të planifikuar të ardhmen tuaj. Më 2 tetor, do të jeni në humor për të vënë në lëvizje ëndrrat që ju kanë depërtuar në mendje gjatë javëve të fundit. Keni pasur një frikë brenda që ju pengon të arrini aspiratat tuaja të brendshme. Për fat të mirë, hëna e plotë e 9 tetorit do t`ju japë një shtysë për të kapur yjet. 22 tetori është shansi juaj që vjen një herë në jetë dhe vlen për të manifestuar qëllimet dhe shpresat tuaja. Eklipsi diellor më 25 tetor çimenton synimet tuaja dhe ju lejon të krijoni realitetin që dëshironi. Kufiri për ju është qielli e dashur Gaforre.

Luani

Shpirti juaj do të dëshirojnë rritje nën hënën e plotë të 9 tetorit, por ju duhet të gjeni guximin dhe forcën për të adoptuar një mënyrë jetese më të shëndetshme dhe më produktive. Adaptoni një qëndrim fiks në çështjet që ndikojnë mbi marrëdhëniet apo biznesin tuaj. Kjo do të jetë shumë e rëndësishme. Eklipsi diellor i 25 tetorit mund të krijojë probleme brenda vetes tuaj, nëse lejoni që e kaluara t'ju mbajë me kokën prapa. Për të arritur suksesin që dëshironi, është e rëndësishme të mbani kokën lart dhe përpara, duke nxjerrë në pah kurajën dhe vetëvlerësimin. Sa më i sigurt të jeni tek vetja, aq më shumë do të jeni në gjendje të ecni përpara pa asnjë problem.

Virgjëresha

Kur Mërkuri të ndalojë ecjen e tij planetare në hënë më 2 tetor, do të zbuloni se paratë që ju detyrohen nga partneritetet tuaja profesionale do kthehen tek ju më në fund. Një ndryshim i karrierës do të ndodhë nga 22 tetori në 30 tetor, kur Marsi të fillojë udhëtimin e tij retrograd që çon në një fluks më të mirë parash. Përfshirja në punën që doni do t'ju ndihmojë të frymëzoni për të krijuar dhe për të marrë role fitimprurëse në fushën tuaj. Nëse po mendoni të merrni më shumë ndihmë, eklipsi diellor i 25 tetorit është një ditë e shkëlqyer për ta realizuar këtë.

Peshorja

Do të jeni sentimental diku nga data 9 tetor, aq shumë sa do të vini të tjerët mbi veten. Mirësia nuk mbaron me kaq. Ndërsa muaji përparon, do të dëshironi të flisni me zemër të hapur – veçanërisht kur Mërkuri të rihyjë tek Peshorja më 10 tetor. Nga 22 tetori do të ndiheni të dehur nga dashuria, ndërsa filloni të manifestoni ëndrrat tuaja romantike. Kjo nuk do të jetë e vështirë për t'u bërë, pasi njiheni si një avokat i dashurisë dhe partneritetit. Eklipsi diellor i 25 tetorit ju jep besimin për të shijuar pasionet tuaja intime dhe për t'u zhytur në ujërat e thella të dëshirave tuaja.

Akrepi

Nga njëra anë, do të jeni në gjendje të shihni një bukuri të vërtetë në botë - nëse e kërkoni atë. Nga ana tjetër, mund të ketë disa vështirësi dhe mund të ndiheni sikur nuk po shihni qartë. Eklipsi diellor i 25 tetorit ju jep një shtysë drejt zhvillimit të vetëbesimit tuaj edhe pse njerëzit mund të tregojnë rezistencë ose mosbesim në idetë, ëndrrat, qëllimet ose fantazitë tuaja. Është më mirë të vazhdoni të lëvizni drejt gjërave që janë të rëndësishme për ju dhe të ndiqni zemrën tuaj. Pavarësisht se çfarë thonë apo si veprojnë të tjerët, është e rëndësishme të besoni tek vetja. Ju jeni një qenie e fortë dhe e fuqishme – mos e harroni kurrë këtë!

Shigjetari

Pranojeni dhe çlirohuni nga njerëzit dhe gjërat që nuk mund t'i kontrolloni në mënyrë që të gjeni harmoninë. Ju po filloni të shihni se cilët janë miqtë tuaj të vërtetë në këtë moment. Nga 2 tetori do të rifitoni fuqinë për të kaluar nëpër situata që nuk i shërbejnë më qëllimit tuaj më të mirë. Në kohën kur Mërkuri të kthehet te Peshorja më 10 tetor, do të jeni gati për të ecur përpara. Merreni ngadalë çdo gjë.

Bricjapi

Muaji në vazhdim sjell një cikël ku aftësitë tuaja më të forta sipërmarrëse do të dalin në sipërfaqe, edhe nëse i keni varrosur ato për shumë vite. Nuk keni zgjidhje tjetër veçse të përvishni mëngët dhe të arrini atë që keni dashur gjithmonë. Ju po evoluoni në të gjitha nivelet profesionale dhe trajektorja e karrierës varet nga ju. Shfrytëzoni momentin. Tani mund të pranoni shpërblimet nga përpjekjet tuaja dhe të merrni frytet nga puna juaj.

Ujori

Tetori është një muaj i mrekullueshëm për realizimin e qëllimeve tuaja dhe për të mbushur ëndrrat tuaja më të thella dhe aspiratat profesionale. Përzierja e të dyjave do të jetë më e lehtë se zakonisht. Ju jeni duke u fokusuar në mënyrën se si të manifestoni vizionet tuaja gjatë hënës së plotë të 9 tetorit dhe eklipsit diellor të 25 tetorit. Ndonëse mund të duket e vështirë t'i nxjerrësh në dritë, ju po bëni rrugën e duhur drejt zbatimit të tyre në realitet. Mos kini turp të shfaqni talentin dhe kreativitetin tuaj. Nga 23 tetori do mund të shihni se si të gjithë kolegët dhe eprorët tuaj do e vlerësojnë vërtet vizionin që keni.

Peshqit

This month brings whole new perspectives with a sense of order and control. The October 9 Full Moon allows you to shift your personal paradigm and face your deepest fears. Put yourself in the center if you are engaged in a business project. You'll reap financial benefits - especially when retrograde Jupiter realigns with your sign on October 28. You may need to take on additional roles or jobs to increase your income. It's time to believe in yourself and show the world what you can really do.