HOROSKOP

Horoscope for the month of February

Horoscope for the month of February

Dashi

For Aries, early February will be about friendship and appreciating your friends for who they really are.

For some, this can lead to romance… is there a friend you've had a secret crush on? Beware: there is a desire to make a dramatic declaration of love on Valentine's Day, but the stars are hinting that this is not the best way to proceed. Instead, taking things slowly with whoever you care about can give the relationship the space it needs.

After Valentine's Day, you may feel the need to go into hermit mode – spending time alone with your thoughts, doing some soul searching, that sort of thing. Go for it. This time will help you understand your worth.

Demi

There is some kind of block that stops you from presenting the best version of yourself to the world. Maybe you want to embrace a new aesthetic, or you don't feel completely authentic at work. What's stopping you? Now is the time to figure this out and make a plan.

Your Valentine's Day has the potential to be a real treat. If you are a couple, a romantic night is what you need. Single? Gather your friends for a wonderful dinner. This is a time to really enjoy the time spent with the people you adore.

Towards the end of the month, you may find yourself immersed in work and focused on achieving goals. Remind yourself of your great values ​​and keep them in your mind. Reconnect with yourself.

Gemini

This month, be like a snake. Not in the slippery sense, but in the idea of ​​shedding old skin. You're holding on to some old ideas and frames of mind that, if you're really honest with yourself, you know aren't serving you anymore. You may still feel a connection to these, but trust the stars – they're telling you it's time to leave. Talk to different people and read some new books to get a new perspective.

In a completely different atmosphere, your Valentine's Day looks like a lot of fun sexually. Let loose and have fun – that's a great way to enjoy it.

Gaforrja

Përgatituni për introspeksion miq të Gaforres.

Shkurti për ju do të jetë i gjithi rreth lidhjes mes emocionale dhe materiale. Çfarë do të thotë kjo? Gjithçka ka të bëjë me mënyrën se si gjendja juaj emocionale ushqehet në qasjen tuaj ndaj financave, dhe anasjelltas. Tani është koha për t'u përqendruar në të dyja fushat dhe për të kërkuar mbështetje nga ata të cilëve u besoni.

Astrologjia thotë se Dita e Shën Valentinit do të sjellë diçka të veçantë. Dhurata? Vlerësim? Kohë produktive? Nuk është e qartë, por çfarëdo gjëje e mrekullueshme që ju vjen, merrni një moment për ta shijuar vërtet.

Vetëvlerësimi është një temë e madhe për Gaforret këtë muaj. Ju do të jeni në një udhëtim të vërtetë Hani, Lutuni, Dashuroni. Së shpejti, kjo përpjekje do të shpërblehet. Praktikisht po shkëlqeni me vetëbesim dhe stabilitet.

Luani

A ndiheni pak me humor? Ju mund të fajësoni hënën e plotë, e cila do të godasë më 5 shkurt në shenjën tuaj. Kjo do t'i nxjerrë emocionet në sipërfaqe dhe nuk do të mund t'i shpërfillni më.

Mos harroni se nuk keni nevojë të përpunoni gjërat e vështira vetëm. Njerëzit në jetën tuaj kanë vënë re se nuk po ndiheni mirë dhe duan që të përmirësoheni. Besojuni atyre dhe ndani ngarkesën.

Mund të jetë gjithashtu me vlerë të eksploroni pse nuk keni qenë të prirur të gërmoni më thellë në emocionet tuaja deri më tani. Çfarë po ndodh? Çfarë e shkakton frikën tuaj? Sfida juaj e madhe këtë muaj është të ndërmerrni rreziqe emocionale dhe t'i lejoni vetes t'i ndjeni të gjitha.

Virgjëresha

Planetët po ju shtyjnë të përballeni me çështje që lidhen me vetë-shprehjen. Ju jeni të vetëdijshëm dhe po vini në dyshim gjithçka. Ecni përpara. Ndryshoni planet tuaja dhe bëni diçka për të dalë jashtë zonës suaj të rehatisë, për t'u ndjerë të përtërirë.

Dita juaj e Shën Valentinit do të jetë emocionale. Mos i fshihni ndjenjat. Shijoni njeriun e zemrës.

Më vonë gjatë muajit ka një temë të re në fushën e dashurisë. Nëse jeni beqarë, mund të vijë një partner i ri i mundshëm. Nëse jeni në një lidhje, ndoshta jeni gati t'i çoni gjërat në fazën tjetër. Bëhuni gati për t'u afruar.

Peshorja

Po tërhiqeni në shumë drejtime të ndryshme, duke e lënë veten të ndikoheni nga të gjithë rreth jush – kolegët, familja, miqtë, njerëzit në internet. Shkurti juaj duhet të jetë për të mbështetur veten, me të vërtetë kthimin në atë që mendoni, ndjeni dhe pëlqeni. Kjo është mënyra se si ju ktheheni për t`u ndjerë vetvetja.

Yjet po rreshtohen këtë muaj për t'ju nxitur të argëtoheni. Bëni gjëra që ju sjellin gëzim të vërtetë, jo vetëm gjërat që ‘duhet’ të bëni. Mos harroni se kënaqësia është po aq e rëndësishme sesa të qenit produktiv.

Akrepi

E gjitha punë dhe aspak lojë, kjo e bën Akrepin të stresuar. Ju i keni kushtuar shumë vëmendje karrierës suaj, aq sa mund të shkaktojë njëfarë paqëndrueshmërie emocionale në shtëpi. Nevojitet njëfarë ekuilibri në këto fusha të jetës suaj. Edhe pse mendja juaj është në punën tuaj, keni ende potencial për të shijuar ditën e Shën Valentinit. Duket sikur jeni në radhë për të marrë disa dhurata të ëmbla dhe momente romantike, por nëse kjo nuk po ndodh, kështu që shfrytëzojeni këtë si një mundësi për të trajtuar veten.

Ju gjithashtu do të ndjeni energji të mirë për të zgjedhur një hobi të ri këtë muaj, ose për t'u rilidhur me një të vjetër që e keni dashur më parë. Bëjeni. Yjet thonë se tani është koha e duhur.

Shigjetari

Keni një dëshirë për ndryshim, por nuk e dini saktësisht se si të veproni. Përgjigja? Provoni gjërat dhe shikoni se çfarë ndikimesh ka. Mund të ndryshosh vendndodhjen, të provosh një mënyrë të re të menduari, të regjistrohesh në një kurs, të mësosh diçka të re – opsionet janë të pafundme, por duhet të bësh diçka ndryshe.

Me hënën në shenjën tuaj për ditën e Shën Valentinit, mund të jeni pak më sentimental se zakonisht. Jeni përfshirë në ditën romantike dhe dëshironi të kënaqeni disi. Mundohuni të bëni diçka argëtuese.

Më vonë gjatë muajit do të reflektoni për shtëpinë dhe familjen. Përpara se të bëni transferoheni në një shtëpi të re, ose të mendoni për të riparuar dinamikën e familjes suaj, provoni të bëni një ndryshim tjetër argëtues.

Bricjapi

Jeni duke kërkuar për një normalitet të ri dhe po pyesni veten se nga t`ia filloni. Zhytja thellë në disa nga patericat tuaja emocionale mund t'ju ndihmojë të kuptoni se si të bëheni më të qëndrueshëm në të gjitha aspektet e jetës tuaj. Gërmimi i thellë nga brenda mund të jetë shumë, por ia vlen.

Dita juaj e Shën Valentinit ndoshta do të jetë më e ftohtë se zakonisht dhe ju nuk e keni problem këtë. Të kalosh kohë vetëm me atë që do është gjithmonë kënaqësi. Ky mund të jetë edhe momenti kur njerëzit më të afërt do të vënë re gjithë punën që keni bërë.

Shkurti do t'ju sjellë energji për të ndryshuar mënyrën tuaj të të menduarit, për t'u lidhur me ëndrrat dhe qëllimet tuaja të mëdha. Jeni gati për t'u frymëzuar. Shkoni dhe bëjini gjërat të ndodhin.

Ujori

Gëzuar ditëlindjen, Ujor!

Të duket sikur ke folur me një mur me tulla kohët e fundit dhe je gati të nxjerrësh mërzinë. Përpara se të shpërtheni, merrni një moment për të medituar pse nuk po ju dëgjojnë. A keni nevojë të ndryshoni diçka? A po humbet diçka në përkthim? Mos u zemëroni! Nuk po themi se është i gjithë faji juaj. Thjesht përqendrohuni në qëllimin përfundimtar dhe shikoni se si mund të arrini atje.

Për 14 shkurtin, sa më shumë të komunikoni në mënyrë efektive, aq më mirë do të shkojë dita. Lërini pasionet tuaja të dëgjohen.

Më vonë gjatë muajit, mund të ndiheni paksa të ndjeshëm rreth çështjeve të komunikimit. Mos lejoni që kjo të dëmtojë ndjenjën tuaj të vetëvlerësimit. Mos lejoni që disa njerëz t'ju pengojnë. Ndërtoni vetëbesimin tuaj.

Peshqit

Gërmoni thellë këtë muaj dhe mbani mend pse keni dashur t'i rregulloni e vjetra. Vazhdoni me ndryshimin.

Around Valentine's Day, you will want love, gifts... This month you will feel good, as you will also make birthday plans.

The arrival of Pisces season in the middle of the month will bring a new wave of enthusiasm for the future. You'll begin to see clearly what needs to be done to bring out your best self and feel ready to make it happen, just in time for your birthday.