HOROSKOP

Horoscope for December 6 by Russell Grant

Horoscope for December 6 by Russell Grant

Aries

Stay calm for the sake of your emotional health and avoid conversations that are likely to turn into arguments. Even if someone makes rude comments, think before you speak and treat others the way you want to be treated. That way, you can't be blamed for causing any arguments that happen.

Taurus

Don't even think of fighting alone, when there are many helping hands around you. Family and friends want to feel useful. In addition, by taking some of the load off your shoulders, they are able to repay you for everything you have done for them in the past.

Gemini

Sharmi dhe krijimtaria juaj e kombinuar me disa ide origjinale do ta bëjnë këtë ditë për të mbajtur mend. Nëse nuk keni plane të përcaktuara për ditën, pranoni ftesa spontane që do t'ju çojnë. Sa më aktiv të jeni, aq më të lumtur do të ndiheni.

Gaforrja

Lavdërimet që vijnë për një punë të kryer mirë do të rrisin besimin tuaj. Ju mund të ndjeni se mund të trajtoni shumicën e problemeve tani dhe jeni më të vetëdijshëm se kurrë për gjithçka që ndodh rreth jush.

Luani

Njerëzit që kanë qenë jo bashkëpunues në të kaluarën po tregojnë shenja të caktuara të dëshirës për të folur. Mos u tërhiqni. Në vend të kësaj, shfrytëzojeni këtë mundësi për të pastruar çdo keqkuptim. Një i afërm i ri do t'ju prezantojë me një nga miqtë e tyre, megjithëse do të këmbëngulin se kjo është një miqësi dhe jo romancë.

Virgjëresha

Partneri juaj ka përgatitur një surprizë të veçantë për ju dhe kjo do t'ju befasojë plotësisht. Jeni beqare? Prisni që dikush që takoni në një festë, konferencë apo mbledhje festive t'ju ftojë për takim romantik. Nuk duhet të ndiheni kurrë fajtorë, sepse keni dëshirë të dilni nga një rutinë e mërzitshme.

Peshorja

Të tjerët do të kërkojnë nga ju për udhëheqje kur një projekt i ri grupi të fillojë. Ndani idetë tuaja, mendimet dhe vëzhgimet tuaja. Të dukesh me vetëbesim por të relaksuar është çelësi për të fituar mbështetje. Ekipi juaj do të jetë i lumtur që ju të vendosni ritmin.

Akrepi

Mos e shtyni mënjanë dëshirën për të dalë nga një rrëmujë. Nëse ndiheni të shqetësuar dhe sikur jeni të mbërthyer në një gropë, nuk duhet t’i shtypni ose injoroni këto ndjesi. Jeni beqar? Një takim romantik do të ndezë imagjinatën tuaj.

Shigjetari

Jeni të prirur për të kapur mundësitë e reja, por a po merrni një vendim të mirë? Të vepruarit pa menduar mund t'ju çojë në situata të sikletshme. Takimet në grup në punë ose në shtëpinë tuaj do të jenë pozitive.

Bricjapi

Për sa i përket synimeve tuaja kryesore, po bëni goxha përparim. Do të vini re gjithashtu një ndjenjë më festive dhe të gëzueshme në ajër. Pavarësisht se çfarë jeni duke bërë dhe çfarë po merrni përsipër, do të dëshironi të bëni një punë të përsosur me të.

Ujori

Kini durim me vonesat e papritura. Mos lejoni që t'ju bëjnë të dyshoni në disa vendime të fundit. Do të gjeni një mënyrë për t’i kapërcyer. Qëndroni me shpresë.

Peshqit

You will feel good emotionally from the positive feedback received for your recent hard work. People you admire and trust will encourage you to pursue a creative endeavor. You are working on the foundations of future long-term projects.

Tiranapost.al