HOROSKOP

Horoscope for May 29 by Russell Grant

Horoscope for May 29 by Russell Grant

Aries

Good opportunities surround you and you can expect to be in the right place at the right time to seize a chance to further a particular goal. The faster you react, the more likely you are to win. On days like this, your ability to act quickly comes in handy.

Taurus

You are curious as to why someone is trusting you with a secret. Can they test you in some way? A colleague, or a neighbor will pass on some strange information. Either they will have their facts wrong, or fraud is a possibility.

Gemini

Ndoshta nuk e keni parashikuar të jeni kaq të zënë dhe megjithatë një sërë punësh janë krijuar, kështu që ka dhjetëra gjëra që tani duhet t'i përfundoni. Do të ketë shumë për të bërë nga fillimi deri në fund të ditës.

Gaforrja

Nuk do të habiteni nëse do t'ju kërkohet të merrni përsipër përgjegjësitë e një kolegu përveçse tuajat. Mungojnë rregullisht për një arsye ose një tjetër dhe ju pyesni veten, ndonjëherë, se si arrijnë ta mbajnë ende punën e tyre. Si puna ashtu edhe angazhimet e brendshme janë të mëdha.

Luani

Është e vështirë të mbani mendjen në atë që po bëni kur mendimet tuaja janë kudo. Nuk është koha e duhur për të punuar me mjete apo makineri të mprehta. Nëse nuk mund të përqendroheni, gjeni diçka për të bërë që nuk është aq e rrezikshme. Keni menduar të bëni disa ditë pushim? Bëjini!

Virgjëresha

Do të merrni disa lajme që hapin rrugën drejt fillimeve të reja. Edhe pse kjo është ajo për të cilën keni shpresuar dhe pritur, befas nuk ndiheni plotësisht gati për këtë. Nuk do të jeni i vetmi që do ta ndjeni këtë përzierje nervash dhe emocionesh.

Peshorja

Gjykimi juaj nuk është aq i mirë sa mund të ishte. Mund të arrihet një përfundim i gabuar për një çështje që kërkon më shumë mendim, diskutim dhe kujdes. Mos u mashtroni nga përshtypjet e para. Merrni kohën tuaj për të vendosur. Kërkoni këshilla nëse ka diçka për të cilën jeni të pasigurt.

Akrepi

Mendimi kreativ do të sjellë sukses në biznes. Po e mbani veten të zënë. Jeni të fokusuar në qëllimet tuaja dhe kjo duhet të jetë një kohë produktive. Mendja juaj po punon jashtë orarit ndërsa punoni për të kapërcyer problemet aktuale dhe për të shmangur ato të ardhshme.

Shigjetari

Marrëdhëniet më të lumtura do t'ju bëjnë një person më të mire, si në shtëpi ashtu edhe në punë. Nëse pendoheni për një debat të fundit, nuk do të jetë tepër vonë për të ndrequr gabimet. Nuk mund t'i marrësh mbrapsht fjalët që janë thënë në çastin e keq, por mund të kërkosh falje.

Bricjapi

Sigurohuni që të vendosni një kufi shpenzimesh nëse planifikoni të kaloni pak kohë me një mik që i trajton paratë sikur të rriteshin në pemë. Ata do të bëjnë çmos për t'ju tunduar që t'u bashkoheni atyre për të blerë sende luksoze dhe mund të mbeteni shpejt pa para.

Ujori

Mos i mbani të gjitha përbrenda. Flisni për shqetësimet tuaja me dikë që ju kupton dhe është në gjendje t'ju ndihmojë. Ky është hapi i parë drejt marrjes nën kontroll të jetës suaj. Ajo që ju thuhet do të hedhë dritë mbi arsyen e vërtetë për të cilën jeni frenuar kohët e fundit.

Pisces

A relative always knocks on your door asking for help, advice or to borrow everyday items. This is starting to bother you. Put your imagination to work and it will help you solve a problem.