HOROSKOP

Horoscope for September 22 by Russell Grant

Horoscope for September 22 by Russell Grant

Aries

You're doing your best to achieve those little tasks you've set for yourself that only you can do. Once you get started, it should be a productive day. By this evening you'll be feeling pretty pleased that you've gotten so much work out of your way.

Taurus

You are keen to share your ideas on how to bring improvements to the workplace. Management will support imaginative people like you. This skill will help you accomplish a business goal and set you up to handle whatever the day may throw your way.

Gemini

Një ngjarje apo rast i veçantë që e prisnit me padurim do të anulohet në minutën e fundit. Nuk do të jeni i vetmi që do të zhgënjeheni. Shpëtimi i disa planeve të shkatërruara duke sugjeruar alternativa, të paktën do t'u japë disa njerëzve një shans për t'u bashkuar edhe nëse jo në një mënyrë kaq madhështore ose magjepsëse siç ishte menduar fillimisht.

Gaforrja

Mos prisni rezultate të menjëhershme. Nëse kërkohet një vendim, merrni frymë thellë dhe jini të guximshëm. Pasi të keni bërë zgjedhjen tuaj, dijeni se pasojat do të vijnë në kohën e duhur. Injoroni çdo dyshim që zvarritet në mendjen tuaj. Ju keni aftësinë dhe njohuritë për të kryer me sukses një sipërmarrje të re.

Luani

Nuk do të jeni të kënaqur me mënyrën se si partneri ose familjari ka shpenzuar paratë e tyre. Ka fatura për të paguar dhe duket se e kanë harruar këtë. Kjo do të thotë gjithashtu se ata do të presin që ju të paguani pjesën e tyre të shpenzimeve të përbashkëta.

Virgjëresha

Mund të bëni disa komente kur dikush jep një mendim, veçanërisht kur nuk jeni dakord me atë që thotë. Në të njëjtën kohë mund të vendosni se nuk ia vlen të diskutoni. Ndonjëherë është më mirë të qëndrosh i heshtur sesa të prishësh qetësinë.

Peshorja

Kërkoni një rekomandim nëse keni nevojë për hidraulik, mekanik ose elektriçist. Nëse një i afërm ose fqinj ofrohet të bëjë punën për ju, por ju dyshoni në aftësinë e tyre, falënderojini për ofertën, por shpjegoni se tashmë keni rezervuar një ekspert.

Akrepi

Dikush që pëlqen të bëjë një dramë nga incidentet më të vogla do të ketë sukses të shkaktojë kaos rreth jush. Ndonjëherë gjërat priren të shpërthejnë jashtë çdo proporcioni dhe kjo mund të jetë një nga ato raste. Pasi të keni arritur të rivendosni qetësinë, mund të pyesni veten pse i keni marrë seriozisht.

Shigjetari

Ju dëshironi të përgatiteni për një mundësi të re që po vjen. Ka shumë mundësi që t'ju ofrohet një vend në një ngjarje ekipi dhe kjo është diçka që e keni ëndërruar për një kohë të gjatë. Një dietë e shëndetshme së bashku me aktivitet të rregullt çdo ditë do t'ju mbajë në gjendje të mirë.

Bricjapi

Shikimi i një filmi të vendosur në vende ekzotike do t'ju frymëzojë të dëshironi të rezervoni një udhëtim ose pushime. Nuk do të jetë e vështirë të bindësh një partner ose anëtarë të tjerë të familjes që të bien dakord. Vështirësia më e madhe do të jetë përpjekja për të organizuar një datë që do të jetë e përshtatshme për të gjithë ju.

Ujori

Ju mund të pyesni veten pse përpiqeni të flisni kur dikush duket se ju njeh aq mirë sa është në gjendje të parashikojë atë që do të thoni. Do të ketë shumë biseda, argëtim dhe të qeshura kur të mblidheni me disa miq të ngushtë.

Peshqit

Seek advice and explore all your options before making an important financial decision. Setting a target will be easy. Achieving this goal will take time and effort. However, once you set your sights on a specific goal, you will do everything you can to achieve it.