Bukuria

Të famshmit që humbën peshë dhe bënë ndryshim drastik në pamjen e tyre

Të famshmit që humbën peshë dhe bënë ndryshim

Gjetja e kohës në ditët tona normale për palestër apo për të mbajtur një regjim ushqimor duket mjaft e vështirë.

Por shumë personazhe të famshëm përmes dietës, stërvitjes dhe këmbënguljes, arritën të kenë forma të shkëlqyera dhe bënë ndryshime të pabesueshme në shëndetin dhe peshën e tyre.

Këtu do të gjeni disa prej personazheve që kanë bërë ndryshim drastik në pamjen e tyre duke humbur peshë.

1 Xhesika Simpson

Të famshmit që humbën peshë dhe bënë ndryshim

Të pasurit e një fëmije mund të jetë e vështirë për peshën, por kombinojeni atë me tre foshnje dhe të gjithë presionin që ka mendia juaj mund ta ktheni në tendosje në trup. Jessica Simpson i mori të gjitha me qetësi dhe që atëherë ka djegur shumë kilogramë.

2 Kelly Osbourne

Të famshmit që humbën peshë dhe bënë ndryshim

Kelly Osbourne ka vazhduar sfidën e saj të humbjes së peshës prej disa vitesh dhe kohët e fundit është shfaqur me pamje thuajse ndryshe.

Ndërsa Osbourne nuk i ka zbuluar sekretet për humbjen e peshës, traineri i saj personal ka rrëfyer se sekreti qëndron në një regjim me intensitet të lartë dhe trajnim intensiv gjithashtu.

3 Rhymes Busta

Të famshmit që humbën peshë dhe bënë ndryshim

Ky reper është mjaft i njohur për humbjen në peshë muajt e fundit. Busta Rhymes është përfolur se ka humbur shumë kilogramë dhe fotografitë nuk gënjejnë.

4 Simon Cowell

Të famshmit që humbën peshë dhe bënë ndryshim

Simon Cowell i ditëve të sotme ka kaluar nëpër një mori ndryshimesh për t'u kthyer në një mënyrë jetese të shëndetshme. Sipas Wonderëall, Cowell humbi disa kilogramë në 2017, dhe që atëherë, ka ruajtur transformimin e tupit të tij.

5 John Goodman

Të famshmit që humbën peshë dhe bënë ndryshim

Transformimi i trupit të John Goodman ka marrë ca kohë, por sipas Insajderit, ylli ka humbur gjithsej 150 Pounds (lb). Nëse krahasoni komeditë e tij të hershme dhe shfaqjet e tij aktuale ju as që do të kuptoni që bëhet fjalë për të njëjtin person.

6 Ethan Suplee

Të famshmit që humbën peshë dhe bënë ndryshim

Sipas Ëonderëall, ky yll ka humbur gjithsej 200 Pounds (lb), duke bërë histori të madhe për humbjen e peshës.

7 Adele

Të famshmit që humbën peshë dhe bënë ndryshim

Adele foli për fansat e saj në lidhje me udhëtimin e saj të humbjes së peshës duke thënë: "E di që dukem me të vërtetë ndryshe që kur më keni parë për herë të fundit, por në fakt për shkak të të gjitha kufizimeve të COVID dhe ndalimeve të udhëtimit, unë duhej të udhëtoja lehtë dhe të sillja vetëm gjysmën time, dhe kjo është gjysma që zgjodha", ajo tha. Rezultatet flasin vetë, këngëtaria ka humbur 100 Pounds (lb)!

*Artikulli i marrë nga Eatthis. Përkthyer dhe përshtatur për Tiranapost.al.