BOTA

Trafikimi i adoleshenteve për seks/ Ish e dashura e Princit Andrew tregon se është përdorur nga Jeffrey Epstein dhe Ghislaine Maxwell

Trafikimi i adoleshenteve për seks/ Ish e dashura e Princit Andrew tregon

Ish e dashura e Princit Andrew, Lady Victoria Hervey pretendon se Ghislaine Maxwell e përdori atë si "karrem" për të argëtuar miqtë e Jeffrey Epstein, financieri pedofil që trafikonte të mitura për seks.

Victoria u bë mike me Ghislaine Maxwell në fillim të viteve 2000, duke marrë pjesë në festa dhe tubime me të dhe Jeffrey Epstein, përpara se ky i fundit të dënohej për abuzime seksuale të fëmijëve.

ITV publikoi një klip të dokumentarit "Ghislaine, Princi Andrew dhe Pedofili", i cili shfaqte Lady Victorian duke përshkruar Maxwell dhe Epstein si "Batman dhe Robin".

Trafikimi i adoleshenteve për seks/ Ish e dashura e Princit Andrew tregon

''Jeffrey ishte me të vërtetë drejtuesi dhe Ghislaine ishte bashkëpunëtore. Ishte disi si një Batman dhe Robin, dhe ata ishin një akt i dyfishtë. Unë nuk mendoj se Jeffrey mund të kishte bërë asgjë pa Ghislaine.'

Gjithashtu ajo tha: 'Dua të jem e sinqertë, mendoj se Ghislaine ishte viktimë dhe është viktimë. Ajo ishte një viktimë që më pas u bë bashkëpunëtore pasi roli i saj ndryshoi në atë marrëdhënie kur ata nuk ishin më bashkë. Ajo disi ndërroi anët.'

Zonja Victoria foli gjithashtu për jetën e saj si një "vajzë e mirë" në Londër, duke thënë se ishte një "plus" për Maxwell dhe Epstein që ta kishin atë të pranishëm në festat e tyre.

Socialistja tha se ndihej e "përdorur" nga çifti, por gjithashtu theksoi se ishte "naive" dhe donte të "argëtohej" në atë kohë.

Trafikimi i adoleshenteve për seks/ Ish e dashura e Princit Andrew tregon

Dokumentari i ri do të shfaqë intervista me stafin e pallatit si dhe me Zonjën Victoria, e cila kujton takimin me Princin Andrew në festat e Ghislaine.

Zonja Victoria tha se ajo ndoqi gjyqin e Maxwell në Nju Jork, ku një juri e shpalli atë fajtore për akuzat e trafikimit seksual të fëmijëve, por se ajo e gjeti atë "zhgënjyese" për shkak të mungesës së ekspozimit.

Maxwell, 60 vjeç, u shpall fajtore për ndihmën ndaj financierit të ndjerë Jeffrey Epstein që abuzonte seksualisht me vajzat adoleshente.

Ai vrau veten në vitin 2019 në një qeli burgu në Manhattan, ndërsa priste gjykimin për akuzat e tij për abuzim seksual. Ajo u dënua me 65 vjet burg për pesë nga gjashtë akuza, duke përfshirë një akuzë për trafikim seksual.

Tiranapost.al