Aktualitet

Autorët e fshehur të sulmit ndaj prokurorit. RENEA dhe FNSH aksion në Lushnjë dhe Vlorë

Autorët e fshehur të sulmit ndaj prokurorit. RENEA dhe FNSH aksion

RENEA dhe FNSH po zhvillojnë ditën e sotme një aksion blic në Lushnjë dhe Vlorë, ku dyshohet se janë fshehur autorët e tjerë të atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoja.

Sipas mediave informative, në këto qytete fshihen dy autorët e tjerë, bashkëpunëtorë të Redjan Rrajës. Në Lushnjë po kërkohen në zonën e Kënetës, pasi dyshohej se një banesë ishte përdorur për bazë materiale, e cila është mbajtur në vëzhgim prej disa ditësh.

Në banesë dyshohej se ishin fshehur armë dhe automjete për të kryer atentate, por gjatë kontrollit nuk u gjet gjë.

Aksioni vijon prej 5 ditësh në Vlorë, Lushnjë, Shkodër dhe Fushë Krujë./ Tiranapost.al

http://www.tiranapost.al/atentati-i-prokurorit-ndoja-kejvina-kthella-u-pyet-per-10-ore-per-redjan-rrajen/

E zbuloi ADN-ja. Kapet teksa po arratisej kushëriri i deputetit Rrahman Rraja për atentatin e prokurorit

Detaje/ Ardi Veliu mbledh strukturat drejtuese të policisë, kërkon informacione për atentatin ndaj prokurorit Ndoja

Momenti kur prokurori Ndoja dhe 2 të plagosurit u nxorën nga makina nga dëshmitarët

Foto/ Plagoset prokurori Arjan Ndoja, sulmohet me armë makina ku po udhëtonte me një person me precedent

Kush është “i forti” i Sukthit në makinë me prokurorin Ndoja? Historia e para 3 viteve kur dhunoi biznesmenin libanez