Art dhe Kulturë

Sekretari i Shtetit Antony Blinken zbulon listën e këngëve të preferuara për vitin 2021, mes tyre edhe Dua Lipa

Sekretari i Shtetit Antony Blinken zbulon listën e këngëve

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken ka ndarë në Spotify një listë më këngët e tij të preferuara për vitin 2021.

Sekretari i Shtetit Antony Blinken zbulon listën e këngëve

Blinken ka ndarë dy lista, një e quajtur “Në shtëpi” ku listohen këngët e artistëve amerikanë dhe një e quajtur “Në Rrugë” ku ai thotë se është një listë me këngë e fryëmzuar nga udhëtimet e tij.

Në listen që Blinken ka ndarë është edhe kënga e Dua Lipës “Levitating” në bashkëpunim me DaBaby.

Kjo këngë është edhe pjesë e albumit “Future Nostalgia”, që është renditur si i dyti më i dëgjuar në gjithë botën, në këtë platformë.

Sekretari i Shtetit Antony Blinken zbulon listën e këngëve

Tiranapost.al