Showbiz

Jamie Dornan rrëfen humbjen e trishtë të babait të tij që nuk i dha dot lamtumirën

Jamie Dornan rrëfen humbjen e trishtë të babait të tij

Aktori Jamie Dornan, i njohur për rolin e tij në filmin ‘’50 hijet e Greyit’’ në një rrëfim të fundit tregon se ishte i izoluar në një hotel në Australi përpara xhirimeve të filmit ’’The Tourist’’ kur mori lajmin shkatërrues për vdekjen e të atit nga Covid.

Me kufizimet e udhëtimit dhe karantinës në fuqi, ai nuk ishte në gjendje të fluturonte në vendlindjen e tij në Irlandën e Veriut për të qenë pranë me familjen e tij.

Jamie, i cili nuk e kishte parë babanë e tij për 18 muaj për shkak të bllokimit dhe xhirimeve, tha për The Sun : “Ka qenë një kohë brutale për shumë arsye dhe për shumë njerëz. Ne të gjithë thjesht po përpiqemi ta largojmë atë dhe të dalim nga ana tjetër - dhe shpresojmë që të kemi kokën të paprekur.'

Jamie Dornan rrëfen humbjen e trishtë të babait të tij

Me humbjen e babait të tij, ylli i 50 Shades Of Grey pranoi se 2021 ishte bërë 'viti më i keq... dhe më i vështiri' i jetës së tij, duke shtuar: 'Kam qenë i nënshtruar, në fillim të jetës sime dhe tani , për shumë dhimbje dhe humbje.'

Humbja e hershme të cilës ai iu referua ishte vdekja e nënës së tij Lorna nga kanceri i pankreasit kur ai ishte vetëm 16 vjeç.

Në filmin e fundit, i vendosur në vitet 1960, ai luan një personazh të quajtur Pa, i cili punon në Angli dhe mendon të transferojë familjen e tij atje mes konflikteve.

Dhe Jamie pranoi se historia ndihej thellësisht personale për të, pasi e dhemb që ishte larg vajzave të tij të vogla për një kohë të gjatë.

Aktori ndan vajzat Dulcie, tetë vjeç, Elva, pesë dhe Alberta dyvjeçare me gruan Amelia Warner, 39, me të cilën u martua në 2013.

Tiranapost.al