Art dhe Kulturë

Ja kur do të shfaqet premiera e sezonit të dytë të "Bridgerton".

Ja kur do të shfaqet premiera e sezonit të dytë të

Sezoni i dytë i "Bridgerton" do të shfaqet premierë më 25 mars. Këtë e kanë konfirmuar disa anëtarë të kastit.

Lajmi vjen saktësisht një vit pasi Bridgerton debutoi për herë të parë në Netflix. Fillimisht e rinovuar për një sezon të dytë në janar , shfaqja kishte ndërprerë prodhimin për shkak të COVID-19. Netflix ka porositur tashmë një sezon të tretë dhe të katërt.

Përshtatja e Netflix, ashtu si libri, do ta zhvendosë fokusin e saj te një personazh i ri çdo sezon. Kur seriali të rikthehet më 25 mars, ndërthurjet romantike të Anthony Bridgerton (Jonathan Bailey) do të jenë në qendër të serialit.

Tiranapost.al