Art dhe Kulturë

Historia e dashurisë dhe fati tragjik i djalit të presidentit Kennedy në një serial

Historia e dashurisë dhe fati tragjik i djalit të presidentit Kennedy

Historia e dashurisë së John FK Kennedy dhe Carolyn Bessette do të jetë seriali më i ri nga producenti i suksesshëm Ryan Murfy.

Historia e dashurisë dhe fati tragjik i djalit të presidentit Kennedy

Kështu që ju mund të imagjinoni se sa të emocionuar duhet të kenë qenë fansat e tij kur ai njoftoi se po përgatit serialin American Love Story, kushtuar historisë ikonike të dashurisë së John Kennedy Jr. dhe Carolyn Bessette.

Historia e dashurisë dhe fati tragjik i djalit të presidentit Kennedy

John Kennedy Jr. & Carolyn Bessette: Çifti Ikonik i viteve 1990

Rikthim: Një mëngjes në Nju Jork në vitet 1990, Carolyn Bessette dhe John F. Kennedy Jr. përplasen me njëra -tjetrin ndërsa vraponin në Central Park. Ishte dashuri ne shikim të parë. Ajo ishte shefe e marrëdhënieve me publikun për Calvin Klein, e famshme atëherë për marrjen e saj minimaliste në modë; dhe ai ishte trashëgimtari i presidentit të vdekur amerikan dhe djalit të Jackie Kennedy.

Historia e dashurisë dhe fati tragjik i djalit të presidentit Kennedy

Më përpara, ai ishte patur lidhje më përpara me Sarah Jessica Parker dhe Madonnën. Carolyn Bessette u quajt "The Look" në Calvin Klein falë vetëbesimit të saj. Dhe mund të themi se falë stilit të saj të mprehtë ajo arriti të joshte menjëherë beqarin më të lakmuar në New York.

Çifti u martua në fshehtësi në ishullin Cumberland. Edhe pse dukej se ishin çifti perfekt, Carolyn nuk mund ta duronte presionin e mediave, të cilët e ndiqnin pa mëshirë dhe spekulonin për zakonin e saj të kokainës.

Rayan Murphy do të përqëndrohet në këtë romancë tragjike për pjesën e parë të American Love Story.

Tiranapost.al