Art dhe Kulturë

Gjithçka që duhet të dimë për ribashkimin e "Harry Potter"

Gjithçka që duhet të dimë për ribashkimin e

Lajm i mirë, njerëz që e duan vërtet Harry Potterin : Kasti po përgatitet për një ribashkim special, i njohur si përvjetori i 20-të i Harry Potter: Kthimi në Hogwarts .

Pra, kur po ndodh, kush do të jetë në të dhe ku mund të shikoni?

"Harry Potter Special" do të transmetohet më 1 janar 2022
Speciali i Harry Potter 20th Anniversary: ??Return to Hogwarts do të transmetohet ekskluzivisht në HBO Max..

Kush do të jetë në të?

HBO ka ndarë të gjithë emrat që do të marrin pjesë. Këtu është një listë e shpejtë:

Daniel Radcliffe
Rupert Grint
Emma Watson
Helena Bonham Carter
Robbie Coltrane
Ralph Fiennes
Jason Isaacs
Gary Oldman
Imelda Staunton
Tom Felton
James Phelps
Oliver Phelps
Mark Williams
Bonnie Wright
Alfred Enoch
Mattheë Leëis
Evanna Lynch
Ian Hart

FYI, JK Rowling – e cila ka marrë reagime të ashpra nga fansat dhe aktorët për komentet e saj të pafalshme anti-trans – nuk është planifikuar të shfaqet, sipas Variety . Megjithatë, " Harry Potter 20th Anniversary: ??Return to Hogëarts" do të përfshijë pamjet arkivore të saj duke folur për filmat.

Çfarë duhet të presim?

Me sa duket, ribashkimi do të përfshijë kastin që rikrijon disa nga skenat më të famshme të Harry Potter , duke përfshirë Yule Ball dhe hipjen në Hogëarts Express. Siç tha në një deklaratë ekzekutivi i Ëarner Bros, Tom Ascheim, "Kjo retrospektivë është një homazh për të gjithë jetën e të cilëve u prek nga ky fenomen kulturor - nga kasti dhe ekipi i talentuar që derdhën zemrën dhe shpirtin e tyre në këtë ekskluzivitet të jashtëzakonshëm filmash e deri tek pasionantët. Fansat që vazhdojnë të mbajnë gjallë frymën e Botës së Magjistarëve 20 vjet më vonë.”

Tiranapost.al