Art dhe Kulturë

Aktori francez Gaspard humb jetën në moshën 37 vjeçare pas një aksidenti me ski

Aktori francez Gaspard humb jetën në moshën 37 vjeçare pas

Aktori francez Gaspard Ulliel, i njohur më së miri për rolin e Hannibal Lecter në "Hannibal Rising", ka vdekur në moshën 37-vjeçare pas një aksidenti me ski në Francën juglindore.

Aktori francez Gaspard humb jetën në moshën 37 vjeçare pas

"Gaspard Ulliel u rrit me kinemanë dhe kinemaja u rrit me të. Ata e donin njëri-tjetrin çmendurisht," shkroi të mërkurën kryeministri francez Jean Castex.

Aktori francez Gaspard humb jetën në moshën 37 vjeçare pas

“Me zemër të rëndë do të rishikojmë performancat e tij më të bukura dhe do të kapim vështrimin e tij unik. Kemi humbur një aktor francez”.

Ulliel fitoi famë për portretizimin e stilistit francez të modës Yves Saint Laurent në filmin biografik të vitit 2014, "Saint Laurent".

Tiranapost.al