Aktualitet

Zelensky dekoron Edi Ramën

Zelensky dekoron Edi Ramën

Presidenti Zelensky i ka dorëzuar sot në Tiranë dekoratën Kryeministrit Rama.

“Për kontribut të jashtëzakonshëm personal dhe mbështetje, i dorëzohet dekorata Urdhri i Princit ‘Jaroslav i Urti’ kryeministrit Edi Rama”.


Zelensky ia dorëzoi Ramës dekoratën personalisht në këtë samit, edhe pse ishte nënshkruar që në muajin dhjetor të 2023-shit.

Zelensky ndodhet në Tiranë pas do të mbahet sot dhe nesër Samiti Ukrainë – Europa Juglindore.