Aktualitet

Video/ Zjarr në pavionin e Covid 3. Nuk ka brenda pacientë

Video/ Zjarr në pavionin e Covid 3. Nuk ka brenda pacientë

Një zjarr ka rënë në spitalin QSUT në godinën e COVID-3.

Zjarri raportohet të ketë rënë në katin e parë të repartit të kirurgjisë në dhomën e një mjeku dhe shkak mendohet të jetë bërë një ngrohëse. Kati raportohet të ketë qenë i boshatisur dhe për momentin nuk raportohen të lënduar.


Zjarrëfiksja ka mbërritur në vendngjarje.