Aktualitet

Video/ Ndërhyn policia me gaz lotsjellës dhe largon turmën e protestuesve

Video/ Ndërhyn policia me gaz lotsjellës dhe largon turmën e

Pas thirrjes nga selia blu, të Lulzim Bashës, pasi kjo protestë po rrezikonte jetën e qindra qytetarëve, Policia e Shtetit ka ndërhyrë me gaz lotsjellës për të larguar turmën.

është zbrazur oborri i selisë nga protestuesit. Pak minuta më parë ka ndërhyrë dhe forca RENEA duke hyrë në brendësinë e katit të parë të selisë.

Në vendngjarje ka mbërritur edhe ambulanca për protestuesit që kanë nevojë për ndihmë.