Aktualitet

Ursula von der Leyen status optimist pas takimit me Ramën

Ursula von der Leyen status optimist pas takimit me Ramën

Kritikat e Ramës për vaksinën duket se nuk kanë rënë në vesh të shurdhët në Bruksel, të paktën kështu e lexojmë ketë status të presidentes së Komisionit Europian, Ursula von der Leyen e cila flet për gëzim pas takimit me kryeministrin Rama dje.

'E lumtur që u takova me Edi Ramën. Shqipëria mund të llogarisë mbështetjen e BE për rindërtimin pas tërmetit dhe për të trajtuar pandeminë. Shpresoj të vizitoj Shqipërinë së shpejti. Ne diskutuam për negociatat e pranimit. Pozicioni ynë është i qartë: E ardhmja e Shqipërisë është Europa dhe negociatat duhet të fillojnë'!

Ursula von der Leyen status optimist pas takimit me Ramën

*Tiranapost.al.