Aktualitet

Trafik droge Gjermani-Zvicër, kapet grupi mes tyre edhe një zyrtar shqiptar

Trafik droge Gjermani-Zvicër, kapet grupi mes tyre edhe një zyrtar

Sot është goditur një grup i trafikut të drogës Gjermani dhe Zvicër. Por nga hetimi i autoriteteve zvicerane dhe gjermane kanë rezultuar dhe dy shqiptarë të përfshirë, njëri prej të cilëve zyrtar shtetëror.

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet dhe zyrtari hqiptar dyshohet se rekrutonte persona në rrjetin e trafikut.

Zyrtari shqiptar është identifikuar si shtetasi me iniciale N.H., punonjës zjarrfikës, i cili dyshohet se është kryesuesi i grupit të trafikantëve.

*Tiranapost.al