Aktualitet

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit! Alqi Bllako përgjegjës për shpërdorim detyre dhe korrupsion

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit! Alqi Bllako

Prokuroria e Posaçme ka mbyllur hetimet për Inceneratorin e Fierit dhe të arrestuarve ju janë komunikuar masat e sigurisë. Ish-deputeti Alqi Bllako është gjykuar përgjegjës për shpërdorim detyre dhe korrupsion.

Sipas hetimimeve të SPAK, 4 milionë euro janë paguar për inceneratorin e Fierit për punë që nuk u kryen asnjëherë, ndërsa 60 milionë lekë është dëmi i shkaktuar në buxhetin e shtetit në skemën e mashtrimit.

vijon...