Aktualitet

Sillte qymyr nga Kolumbia, gjendet sasi droge në anijen e ankoruar në Durrës

Sillte qymyr nga Kolumbia, gjendet sasi droge në anijen e ankoruar në

Anija “Unistream” u nis nga porti i Barranquilla në Kolumbi, në 26 prill, në orën 11:32 dhe mbërriti në Portin e Durrësit në 16 maj, pra dje në në orën 08:32. Gjatë kontrollit u gjet një sasi droge e paketuar në 53 pako. Droga është e llojit kokainë.

Autoritetet shqiptare morën sinjalizim nga autoritetet partnere për prezencës e kokainës në këta kontenierë.

Pritet deklarata zyrtare e policisë.

Lajmi në përditësim…