Aktualitet

Shpërthim i fortë në Lushnje, një viktimë dhe disa të plagosur

Shpërthim i fortë në Lushnje, një viktimë dhe disa

Një shpërthim i fortë ka ndodhur ditën e sotme në një magazinë në Lushnje.

Si pasojë shpërthimit raportohet për një viktimë dhe 10 të plagosur.

Mes të plagosurve është dhe dhe deputeti i PS Bujar Çela i cili i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale. Mësohet se të plagosurit dhe viktima janë punonjës të magazinës.

Nga raportimet e para mësohet se vinçieri ka kapur shtyllat e tensionit të lartë të cilat kanë shkaktuar shpërthimin.
Magazina në ndërtim është në pronësi të deputetit të PS, Bujar Çela.