Aktualitet

Rama për sulmin ndaj Ukrainës: I bashkohemi NATO-s dhe BE-së në dënimin e ashpër të agresionit rus

Rama për sulmin ndaj Ukrainës: I bashkohemi NATO-s dhe BE-së

Rreth sulmit me raketa të Kievit mëngjesin e sotëm ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama, i cili shprehet në Twitter se Shqipëria i bashkohet NATO-s dhe BE-së në dënimin e ashpër të sulmit të Rusisë.

“I bashkohemi aleatëve tanë NATO-s dhe BE-së në dënimin e ashpër të sulmit të Rusisë. Mendimet tona janë me popullin ukrainas.”

Rama për sulmin ndaj Ukrainës: I bashkohemi NATO-s dhe BE-së